Iran & Toronto 02172819
ارسال فرم ارزیابی
×
همین حالا از ما مشاوره رایگان دریافت کنیدارسال فرم ارزیابی

راه و روش زندگی بعد از مهاجرت

خانه » مقالات » راه و روش زندگی بعد از مهاجرت
مقالات نیکناز قاجار ۲۰ فروردین ۱۳۹۹

به کانادا خوش آمدید! شما تمام کارهای قبل از مهاجرت را انجام دادهاید و آماده مهاجرت کانادا هستید. همانطور که میدانید، کانادا نمایانگر یک کشور که مجموعهای از افراد مرتبط با گروههای مختلف اجتماعی، قومی و زبانی از سراسر دنیا در جهان است. با وجود اختلافات میان آنها، بسیاری از مردم در کانادا از طریق برخی ارزشها و تجربیات مشترک با هم متحد هستند. پس یک مهاجر باید شرایط لازم برای زندگی در این کشور را بداند تا یک زندگی راحت و بی دغدغهای داشته باشد.

آنچه در این مقاله به اختصار خواهید خواند:

 • سبک زندگی پر از فواید در کانادا
 • محیط جدید خود را کاوش کنید
 • دسترسی به سازمانهایی که به مهاجران کمک میکنند
 • استفاده از مدارک اساسی موردنیاز خود
 • پیدا کردن یک شغل و درآمدزایی کردن
 • ارتباط با دیگران

سبک زندگی پر از فواید در کانادا

کانادا به تنوع قومی فرهنگی خود افتخار میکند و مطمئناً به عنوان کشوری فراگیر در خارج از کشور تصور میشود. “دوستانه” و “استقلال” کلماتی هستند که اغلب برای توصیف این کشور استفاده میشوند.

کانادا همچنین بیش از یک میلیون نفر با هویت بومی از جمله ملل اول، متیس و مردمان اینیوت دارد. به دلیل تنوع در کانادا، تعمیم ارزشهای فرهنگی “کانادایی” دشوار است. مرکز آموزش بین فرهنگی کانادا با استفاده از ابزار Country Insights یک دیدگاه در مورد خصوصیات فرهنگی افرادی که در کانادا زندگی میکنند را ارائه میدهد.

مهاجران بدون شک کانادا را به خاطر کیفیت زندگی که ارائه میدهد، می خواهند. در اینجا فقط چند مورد از مزایای کانادایی بودن به اختصار گفته میشود:

 • آموزش رایگان ابتدایی و متوسطه جهانی.
 • مراقبتهای بهداشتی که در دسترس همگان است.
 • بیمه والدین
 • ​​یک محیط زندگی امن و تعداد زیادی فرصت شغلی در بخش های مختلف… .

محیط جدید خود را کاوش کنید

در مورد سیستم حمل و نقل عمومی و خدمات مورد نیازتان در محله زندگی خود، مانند فروشگاههای مواد غذایی، داروخانه ها، درمانگاهها، بیمارستانها، مدارس و مراکز مراقبتهای روزانه اطلاعات مورد نیاز را کسب کنید.

بیشتر بخوانید:  10 نکته درمورد اقتصاد کانادا

استقرار در یک کشور جدید به معنای تطبیق با استانداردهای زندگی و عادات آن کشور است که با آنچه که ما به آنها عادت کردهایم بسیار متفاوت است. رفتن به بازار، پرداخت پول قهوه، پیدا کردن دندانپزشک و … حتی معمولترین کارهای روزانه نیز میتواند تحت تأثیر قرار گیرد.

دسترسی به سازمانهایی که به مهاجران کمک میکنند

این مراکز منابع کارگاهی را برای کمک به شما در تهیه پیشنویس CV ارائه میدهند و برای مصاحبه شغلی، کلاسهای زبان و سایر خدمات، برای کمک به شما در حل و فصل این امور کمک میکنند.

استفاده از مدارک اساسی موردنیاز خود

یک حساب بانکی در یک موسسه مالی باز کنید و اقدامات لازم را برای اخذ کارت بیمه درمانی عمومی، شماره بیمه اجتماعی (SIN) انجام دهید. زیرا که این مدارک به شما امکان میدهند در کانادا، گواهینامه رانندگی اخذ و از آن استفاده کنید.

از آنجا که هر کشوری سیستم بانکی خود را دارد، باید هر چه سریعتر به این سیستم موجود در کانادا عادت کنید. شما اول باید پاسخی برای این سوالات در ذهن خود داشته باشید.

 • پرونده اعتباری چیست و چرا در کانادا اهمیت دارد؟
 • تفاوت بین دبیت کارت و کارت اعتباری چیست؟
 • چکهای شخصی چگونه هستند؟

پیدا کردن یک شغل و درآمدزایی کردن

به سایت بانک کار دولت کانادا مراجعه کنید. این سایت منبع بسیار خوبی در مورد چشمانداز شغلی برای مشاغل و حرفههای  مورد تقاضا، مهارتها و تجربه مورد درخواست کارفرمایان، حقوق متوسط ​​و غیره است. تعداد بسیار زیادی از سایتهای جستجوی شغل نیز دارای پستهای شغلی روزانه هستند که محبوبترین آنها: Workopolis ، Emploi-Québec ، Jobillico و Kijiji  هستد.

حتما روزنامههای محلی را بررسی کرده و در نمایشگاههای شغلی موجود در منطقه زندگی خود شرکت کنید. همچنین میتوانید با آژانسهای شغلی که نامزدهای کارفرمایان را برای سمتهای موقت و دائمی استخدام میکنند تماس بگیرید. خوبی این سرویس این است که برای افراد جویای کار رایگان است.

بیشتر بخوانید:  دانستنی های ویزای توریستی کانادا

ولی اگر خودتان میخواهید کسب و کاری راهاندازی کنید، وب سایتهایی مانند AgentSolo به شما این امکان میدهند تا خدمات خود را برای قراردادهایی در زمینه تخصص خود ارسال کنید. مهمتر از همه، وقت خود را برای برنامهریزی صحیح امور مالی و ایجاد یک شبکه محکم از مخاطبین جدید اختصاص دهید.

ارتباط با دیگران

با مراجعه به مرکز اجتماعات موجود در منطقه محل زندگی خود، با پیوستن به Meetup، یک شبکه آنلاین که فعالیتهای اجتماعی محلی را بر اساس علایق مختلف یا داوطلبانه سازماندهی میکند، با افراد جدیدی ملاقات کنید. این یک راه عالی برای به دست آوردن تجربه و برقراری ارتباط مفید است. داشتن گروهی از افراد که به آنها اعتماد دارید و به آنها وابسته هستید، باعث میشود تا ویژگیهای محیط جدید خود را آسانتر کنید و زودتر با آن اخت شوید. حتی میتوانید با شخصی که روند کار را طی کرده است، در تماس باشید. سایر افراد تازه واردی که این مراحل را طی کردهاند میتوانند پاسخگوی خوبی برای شما باشند.

اقامت در کانادا و …

از نظر قانونی، کانادا مجموعهای از اصول مندرج در منشور است که حقوق و آزادیهای کانادا را دنبال میکند. کانادا نخستین کشوری بود که بطور رسمی چند فرهنگی را به عنوان یک سیاست اتخاذ کرد. در مقایسه با سایر کشورها، کانادا تعداد بالایی از مهاجران را دارد. این موضوع به ویژه برای شهر ونکوور صادق است. افرادی که در اینجا زندگی میکنند ممکن است شهروندان کانادایی، مقیم دائم یا ساکنان موقت (مانند دانشجویان و کارگران بین المللی) باشند. پس اگر قصد اقامت کانادا را دارید، حتما این مقاله را به دقت یک بار دیگر بخوانید.

5/5 (1 نظر)
قصد مهاجرت یا اقامت کانادا را دارید؟

تیم ما آماده مشاوره رایگان به شما را دارد

درخواست مشاوره
برچسب ها

نیکناز قاجار

حدود سه ساله دارم به صورت تخصصی در حوزه مهاجرت کانادا و اقامت کانادا کار میکنم و تمام سعیم رو میکنم که محتوا های که تولید میکنم دقیق و آپدیت باشه . و باید بگم من آماده پاسخگویی به تمامی سوالات شما هستم همین حالا از طریق باکس پایین سوال خودتون رو از من بپرسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پیشنهاد سردبیر

بانک های کانادا

نیکناز قاجار
۲۳ مهر ۱۳۹۷

فهرست دانشگاه های کانادا

نیکناز قاجار
۲۸ آذر ۱۳۹۷

نقش ویروس کرونا در مهاجرت کانادا

نیکناز قاجار
۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۹

پرسش و پاسخ ها اخیر


پذیرای صدای گرم شما هستیم. برای ارتباط و مشاوره در حوزه مهاجرت کانادا ، با ما در تماس باشید: ۰۲۱۷۲۸۱۹