Iran & Toronto 02172819
ارسال فرم ارزیابی
×
همین حالا از ما مشاوره رایگان دریافت کنیدارسال فرم ارزیابی

تحصیل در کانادا

خانه » مقالات » تحصیل در کانادا
مقالات نیکناز قاجار ۲۵ شهریور ۱۳۹۹

مزایای تحصیل در کانادا

بیشتر دانشجویان خارجی، تورنتو را برای تحصیل در کانادا انتخاب می‌کنند که تقریبا ۴۶ درصد افراد هستند و بعد از آن ونکوور ۲۵ درصد و در رده بعدی مونترال با ۱۳ درصد قرار دارد.

دلیل اصلی اینکه تعداد علاقه‌مندان ویزای تحصیلی در کانادا به سرعت افزایش پیدا کرده، امکان تبدیل ویزای تحصیلی به کار و در آخر هم اخذ اقامت کانادا است.

از سال ۲۰۰۹ تعداد درخواست های ویزای تحصیلی ۲ برابر شده و‌ کشور کانادا یکی از ۵ کشور برتر جهان برای دانشجویان بین‌المللی است.

بیشتر دانشجویان از کشور‌های آسیایی هندوستان و چین هستند اما تعداد دانشجویان ایرانی در کانادا نسبت به سالیان پیش ۳ برابر شده است.

دانشجویان بعد از اینکه فارغ التحصیل می‌شوند دارای چندین گزینه هستند:

 1. گرفتن مجوز کار پس از پایان تحصیلات
 2. گرفتن مجوز کار در حین تحصیل
 3. گرفتن ویزای کار برای همسر فرد دانشجو در کشور کانادا
 4. تقاضای دادن برای گرفتن اقامت دائم کانادا از پروگرام گواهینامه استانی:
  دانشجویان که در مقاطع فوق لیسانس و دکتری استان‌های کانادا مشغول هستند، می‌توانند بعد از پایان تحصیلات تقاضای گواهی از استان محل تحصیل کرده که این امر به پروسه دریافت اقامت بسیار کمک می‌کند.
 5. تقاضای اخذ اقامت دائم کانادا از طریق پروگرام اکسپرس اینتری:
  تجربه تحصیل در کشور کانادا می‌تواند به شخص متقاضی ۱۵ الی ۳۰ امتیاز بدهد و تجربه کار شخص هم میتواند ۷۰ امتیاز برای وی داشته باشد و در صورت متاهل بودن، سابقه تحصیل و کار و مدرک زبان هم می‌تواند کمک شایانی به فرد کند و شخص با پیدا کردن کار زیر نظر کارفرمای کانادایی هم می‌تواند جدول امتیازات خود را بالا ببرد.
 6. امکان ارائه ایده های استارتاپی و اخذ اقامت از طریق ویزای استارت آپ که یکی از بهترین راه های اخذ اقامت کاناداست وجود خواهد داشت.

 

با توجه به قوانین آسان مهاجرتی کشور کانادا که در سال‌های اخیر در امر مهاجرت تحصیلی و ویزای تحصیلی کانادا وضع شده است.

امروزه بسیاری از اشخاص متقاضی ادامه تحصیل در مدارس کانادا و‌ کالج‌های کانادا و دانشگاه‌های کانادا هستند.

بکی از دلایلی که افراد، کشور کانادا را به عنوان مقصد تحصیلی انتخاب می‌کنند کیفیت بالای مدارس و دانشگاه‌های کانادا می‌باشد، که به لحاظ سیستم آموزش و پرورش دارای سیستمی با سطح آموزشی بالا و‌ صاحب سبک نسبت به سایر کشور‌های دیگر می‌باشد.

مدارس کانادا و دانشگاه‌های کانادا به خاطر اینکه دارای اعتبار جهانی و رنکینگ‌های بالای جهانی دارند و از جمله شهریه مناسب آنها نسبت به سایر کشورهای پیشرفته خواهان بسیار زیادی دارند.

کشور کانادا از لحاظ جغرافیایی در شمال قاره آمریکا واقع شده است و بعد از کشور روسیه دومین کشور پهناور دنیا می‌باشد ولی در مقایسه با وسعت بسیار زیادی که دارد جمعیت کمی را دارا می‌باشد.

به خاطر اینکه موسسات آموزشی کانادا و دانشگاه‌های کانادا دارای سطح بالای آموزشی و علمی هستند همه ساله از سراسر دنیا دانشجویان بسیار متقاضی اخذ ویزای تحصیلی کانادا می‌باشند و از همه مهم‌تر دانشجویان بعد از فارغ التحصیل شدن از دانشگاه های کانادا در صورتی که تمایل داشته باشند می‌توانند اقامت کانادا را بگیرند و می‌توانند بعد از تحصیل، در کشور کانادا زندگی کنند.

بر اساس مطالبی که در بالا گفته شد کسانی که قصد ادامه تحصیل در کانادا هستند و‌ خواهان اخذ ویزا تحصیلی کانادا هستند این شانس را دارند که بتوانند اقامت کانادا را برای خودشان فراهم کنند.

اگر شما از آن دسته از افراد هستید که قصد مهاجرت به کانادا را دارید می توانید از طریق ادامه تحصیل در کانادا و اخذ ویزای تحصیلی کانادا شرایط اقامت کانادا را برای خود فراهم سازید.

بیشتر بخوانید:  آنچه باید در مورد زندگی در ونکوور بدانید

شما می توانید توسط وکلای مجرب ما در سازمان مهاجرتی کانادایی زرین شرایط مهاجرت و اقامت دائم کانادا از طریق تحصیل در کانادا را فراهم سازید .

طبق آمارهایی که سازمان ملل هر ساله در اختیار رسانه‌ها می گذارد کشور کانادا یکی از برترین کشورها در زمینه بورسیه تحصیلی به دانشجویان می‌باشد، به طوری که در مقطع دکتری در بیشتر رشته‌ها به دانشجویانی که شرایط تحصیلی خوبی داشته باشند را به آنها فاند می‌دهد و‌ دانشجویان می‌توانند از این امتیاز بزرگ استفاده کنند، اما ذکر این نکته واجب است که برای اخذ فول فاند در مقطع دکتری در کانادا افراد متقاضی برای آنکه بتوانند از مزایای فاند استفاده کنند باید دارای شرایط ویژه‌ای باشند که شامل موارد زیر است:

۱- فرد متقاضی ویزای تحصیلی در کانادا ‌باید مقطع کارشناسی ارشد را در یکی از دانشگاه‌های معتبر تحصیل کرده باشد.

۲- فرد متقاضی ویزای تحصیلی در کانادا باید سطح زبان بالایی داشته باشد و دارای آیلتس حداقل ۷ باشد.

۳- فرد متقاضی باید معدلی بالا در دوران کارشناسی ارشد داشته باشد.

و اگر این شرایط را داشته باشید می‌توانید با اساتید دانشگاه‌ها در ارتباط باشید و در صورت تایید استاد شما می‌توانید از دانشگاه فاند گرفته و شرایط تحصیل رایگان در کانادا را برای خود فراهم کنید.

متقاضیانی که موفق به اخذ بورسیه تحصیلی در کانادا شوند می‌توانند از شرایط تحصیل رایگان در کانادا برخوردار شوند.

از شهر‌های مهم کشور کانادا می‌توان به شهرهای تورنتو، ونکوور، کلگری، ادمونتون، مونترال و اوتاوا اشاره کرد. البته راه های مهاجرت کانادا از روشهای دیگری هم مانند اخذ اقامت کانادا از طریق ویزای کار در کانادا، سرمایه گذاری در کانادا صورت می‌گیرد.

 

 

شرایط اعزام دانشجو و تحصیل در کانادا

تحصیل در کانادا تا مقطع دیپلم به طور اجباری می‌باشد و دانش آموزان بعد از آن که دوران متوسطه را تمام کردند می‌توانند با پایان تحصیلات وارد دانشگاه شوند.

دانش آموزان می‌توانند با پایان دوران تحصیلات در کانادا و اخذ دیپلم در کانادا شرایط ورود خود را برای پذیرش کالج در کانادا و یا پذیرش در دانشگاه ها در کانادا فراهم کنند.

نکته ای که باید به آن توجه ویژه‌ای کرد این است که دانش آموزانی که قصد دارند پذیرش تحصیلی در کانادا را بگیرند اگر بتوانند در کشور کانادا دیپلم خود را بگیرند با اخذ دیپلم در کانادا می‌توانند بدون گرفتن مدرک آیلتس وارد دانشگاه در کانادا شوند.

اما در صورتی که فرد متقاضی ویزای تحصیلی در کانادا دارای دیپلم کانادایی نباشد برای آنکه بتواند ویزای تحصیلی را اخذ کند باید به زبان انگلیسی مسلط باشد و دارای مدرک زبان آیلتس با نمره ۶/۵ آکادمیک باشند بنابراین یکی از شرایطی که فرد باید دارا باشد برای اخذ ویزای تحصیلی در کانادا تسلط بر زبان انگلیسی می‌باشد.

در واقع می‌توان موضوع را به این شکل گفت در صورتی که فرد تسلط به زبان داشته باشد می‌تواند پذیرش تحصیلی را بگیرد و بعد از آن موفق به کسب ویزای تحصیلی کانادا شود و در آخر هم تمامی اینها منجر به اخذ اقامت دائم کانادا خواهد شد.

در دانشگاه‌های کانادا همانند سایر کشورها در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد و دکتری دروس ارائه می‌گردد و‌ به فارغ التحصیلان مدرک علمی اعطا می‌شود.

یکی دیگر از شرایط پذیرش دانشجو در کانادا معدل و‌ ریز نمرات سال آخر دبیرستان است، در صورتی که دانش آموز دارای نمرات بالایی باشد می‌تواند در دانشگاه پذیرش بگیرد و در غیر این صورت باید به کالج برود.

بیشتر بخوانید:  تحصیل کودکان در مدارس کانادا با امکان اخذ ویزای همراه برای والدین

شرایط تحصیل در مقطع کارشناسی در کانادا

برای تحصیل در مقطع کارشناسی در دانشگاه‌های کانادا متقاضی باید دارای مدرک دیپلم باشد و باید معدل حداقل ۱۴ را داشته باشد.

البته بعضی از دانشگاه‌ها در کانادا نیازمند نمره بالای ۱۵ هستند و داشتن و دارا بودن مدرک آیلتس حداقل۶ و یا مدرک زبان فرانسه جهت پذیرش دانشجو در کانادا از الزامات می‌باشد.

لازم به ذکر است افراد متقاضی که دارای مدرک زبان نیستند بایستی دوره‌های فشرده زبان را در دانشگاه ها طی کرده و بعد از پاس کردن واحد ها که حتی ممکن است ۲ ترم به طول بیانجامد بتوانند سال تحصیلی خود را شروع کنند.

هزینه‌های تحصیل در کانادا بسیار متفاوت است و بستگی به شهری که می‌خواهید در آن تحصیل کنید دارد و یا حتی رنکینگ دانشگاه‌ها هم در قیمت شهریه بسیار تاثیر گذار می‌باشد.

در مقطع کارشناسی در صورتی که فرد دانشجو ‌معدل بالایی را کسب کند می‌تواند کمک هزینه تحصیلی بین ۱۵۰۰ دلار تا ۹۰۰۰ دلار را دریافت کند.

اما در مقطع کارشناسی ارشد این هزینه‌ها یک مقدار بالاتر است ولی نکته ای که بسیار مهم است گذراندن یک دوره ارشد در کشور کانادا ۱ سال می‌باشد. (البته در بعضی از رشته ها ۲ سال است)

 

تحصیل در مقطع دکترا در کانادا

دانشجویانی که قصد تحصیل دکترا در کانادا را دارند باید برای اخذ مدرک دکترا در کانادا، حداقل ۳ سال تحصیل تمام وقت را داشته باشند. اما در بعضی از رشته‌ها دانشجویان باید مدت ۶ سال را برای گرفتن مدرک، تحصیل کنند.

تحصیلات در مقطع دکتری در کانادا با امریکا متفاوت است. در مقطع دکتری در کشور امریکا به طور معمول یک دوره دو ساله با شروع کلاس‌های آموزشی امتحانات متقاضی شروع می‌شود و بعد دانشجو می‌تواند ‌پایان نامه خود را شروع کند.

این در حالی است که در مقطع دکتری در کانادا در بیشتر موارد از همان ابتدا تمرکز دانشجو بر تحقیق و پژوهش است.

دانشجویانی که قصد پذیرش در مقطع دکتری در دانشگاه‌های کانادا را دارند می‌بایست دارای مدرک آیلتس با نمره ۷ باشند.

در مقطع دکترا، دانشجویان متقاضی پذیرش تحصیلی در کانادا می توانند از کمک هزینه های تحصیلی استفاده کنند که شرایط نسبتا راحتی هم دارد.

جهت پذیرش تحصیلی در مقطع دکتری در کانادا فرد دانشجو‌ می‌بایست محل تحصیل خود را انتخاب کرده که اگر این امر رخ ندهد پرونده متقاضی توسط هیئت علمی رد می‌شود.

در کشور کانادا اغلب دانشگاه‌ها به صورت خصوصی بوده و‌ هزینه‌های تحصیل در کانادا با توجه به محل تحصیل متغییر است.

بالاترین هزینه تحصیل در بین همه استان‌های کانادا، مربوط به استان انتاریو است.

بیشتر واحد‌های درسی بر مهارت در تکنیک‌های روش تحقیق و اصول روش شناختی تمرکز یافته است.

بعضی از برنامه‌ها و در بعضی از رشته ها در مقطع دکترا، بر مبنای دوره‌های کار آموزی و حرفه ای تنظیم شده است و به طور کل می‌توان گفت که دانشجویان، این واحدها را در اولین سال دکتری خود پیش از آنکه پایان نامه خود را شروع کنند باید پاس کنند.

در بعضی از موارد پیش آمده که یک‌ دانشکده ممکن است از دانشجویان خود در پایان تحصیلات خود امتحان جامعی بگیرد که نتیجه این امتحان بسیار مهم است.

0/5 (0 نظر)
قصد مهاجرت یا اقامت کانادا را دارید؟

تیم ما آماده مشاوره رایگان به شما را دارد

درخواست مشاوره

نیکناز قاجار

حدود سه ساله دارم به صورت تخصصی در حوزه مهاجرت کانادا و اقامت کانادا کار میکنم و تمام سعیم رو میکنم که محتوا های که تولید میکنم دقیق و آپدیت باشه . و باید بگم من آماده پاسخگویی به تمامی سوالات شما هستم همین حالا از طریق باکس پایین سوال خودتون رو از من بپرسید

86 پاسخ به “تحصیل در کانادا”

 1. ساسان گودرزی گفت:

  با تشکر از اطلاعات رسانیتون میخواستم بپرسم شما پذیرش از دانشگاه یورک در تورنتو را انجام میدهید؟

  • مدیر سایت گفت:

   سلام دوست عزیز
   پذیرش برای دانشگاه های تورنتو و یورک هم انجام می شود.
   لطفا ابتدا در سایت فرم ارزیابی را پر نمایید

  • مدیر سایت گفت:

   انجام می شود و دانشگاه یورک هم یکی از دانشگاه هایی می باشد که پذیرش دانشجویی را انجام می دهیم

 2. ناشناس گفت:

  بسیار عالی.باتشکر.

 3. ندا کریمی گفت:

  ضمن تشکر از توضیحات کامل شما درمورد ویزای تحصیلی سئوالاتی دلشتم متشکرم

 4. سنا گفت:

  سلام ممنون ازتوضیحاتتون .لیسانس بیوشیمی هستم .می تونم ژنتیک بخونم؟

 5. م-ع گفت:

  خیلی عالی و مفید بود
  ممنون

  • مدیر سایت گفت:

   در صورتی که سوالات بیشتری ذاشتید،لطفا در وب سلیت فرم ارزیابی را پر نمایید تا همکاران ما به شما مشاوره دهند

 6. سمانه مرادی گفت:

  سلام واقعا باید صد میلیون توحساب باشه برا ویزا گرفتن

 7. Farid گفت:

  سلام خستە نباشید ممنون از اطلاعاتتون ببخشید واحد های درسی چجوری هستن و برای مثال گرید 12 من یه جا مطالعه کردک که یک درس اختصاصی داره و درسای دیگه اختیاری هست در این مورد لطف میکنید راهنمایی کنید

 8. سعید گفت:

  سلام ، برای کلاس ۱۲ اقامت تحصیلی میشه گرفت؟

 9. Farid گفت:

  شرمنده منظورم رو درست منتقل نکردم
  مثلا ما در ایران در طول سال تحصیلی در رشته ی تجربی کتاب های زیست و شیمی و فیزیک و ریاضی به طور اختصاصی میخونیم و چند تا کتاب عمومی هم داریم . سوال من این هست که در گری 12 چه درسهایی اجباری و اختصاصی هست و چه درس هایی که اختیاری میتوان واحد رو خودمون انتخاب کنیم به صورت اختیاری هست اگر لینکی هم در مورد رشته های تحصیلی و واحد های درسی دارید ممنون میشم

 10. فرزانه گفت:

  سلام
  دختر من تجربی میخونه و معادلش بالای نوزده است چطور باید برای ادامه تحصیل در رسته پزشکی یا دارو سازی اقدام کنیم البته زبان انگلیسی هم مسلط هستند .
  ممنون

  • مدیر سایت گفت:

   سلام
   اگر از دانشگاه میخواهند پذیرش بگیرند باید مدرک زبان ایلتس را داشته باشید و برای اطلاعات تکمیلی می توانید از مطالب سایت کمک بگیرید

 11. مهدوی گفت:

  سلام فرزندی دارم در رسته شهر سازی لیساس گرفت و دوست داره فوق بخوانه مدل لیساسش بالا هست بفرمایید برای پذیرش چیزهای نیاز دارد ممنوع میشم ودر آخر آیا نیازی برای انجام مدیکال پژشگی اصولا دانشجو نیاز دارد یانه باتشکر مهدوی از تهران

  • مدیر سایت گفت:

   احتیاجی به ازمایشات پزشکی نیست ولی مدرک زبان ایلتس باید داشته باشند و برای اطلاعات بیشتر می توانید با همکاران ما در تماس باشید

 12. ali azizinezhadfard گفت:

  عالی

 13. سمانه وکیل پور گفت:

  سلام خسته نباشین؟من دیپلم هستم رشته تحربی ومعدل معمولی ۲۶سال سن دارم.میخوام بدونم میشه رشته مزشکی تویکی ازدانشگاهای تورنتو توکانادا ادامه تحصیل بدم.شرایطش هزینه هاش چطوریه میخوام دقیق بدونم؟؟؟؟برادرمم کلاس۱۱هم رشته تجربیه میخوام بدونم چجوری میشه؟!زبان خیلی فولی هم نداریم

 14. کارو گفت:

  سلام من کلاس ۱۲ هستم و مدرک ایلس دارم تا ۲ ماه اینده دیپلمم را میگیرم و برای ادامه تحصیل به دانشگاه های کانادا بروم ایا میتوانم یانه

 15. سید رضا پیک گفت:

  سلام وقتتون بخیر
  بنده دانش جوی کارشناسی حقوق از دانشگاه پیام‌نور در تهران هستم
  از زبان انگلیسی خوبی برخوردار هستم و در حال اماده سازی خودم برای ایلتس هستم و میخواهم مدرک ایلتس داشته باشم. نظرم این است برای ادامه تحصیل پذیرش بگیرم از شهر تورنتو کانادا و بعدش ارشد و دکتری.
  میشه لطف بفرمایید بنده را راهنمایی کنید.
  ممنونم

 16. علیرضا گفت:

  سلام من کلاس ۱۲ هستم و حدودا یک ماه دیگه دیپلمم رو میگیرم مدرسه تیزهوشان درس میخونم دو سال معدلم بخاطر بیماری خیلی بالا نبوده ولی بقیه سال ها همیشه ۲۰ بوده زبانم هم فول هست، زبان فرانسه هم تا حدودی بلدم. ساپورت مالی خوبی هم میتونم داشته باشم البته باز بخاطر وضعیت دلار نمیدونم
  میشه راهنمایی کنید که میتونم مهاجرت تحصیلی کنم به کانادا یا نه؟

 17. مهتاب گفت:

  سلام وقت بخیر من ارشد هنر دارم با معدل خوب آیتلس هم دارم ۲۷ سالم میخوام بدونم با مدارک فنی حرفه ای ک دارم و سابقه بیمه میتونم پذیرش بگیرم ؟ در یکی از دانشگاه های کلگری

 18. nima گفت:

  سلام من در کلاس ٩ می باشم و میخواهم برای سه سال متوسط دوم به کانادا بیایم ایا می توان

 19. A گفت:

  باسلام بنده دانشجو ارشد حقوق تجارت بین الملل هستم معدل کارشناسیم ۱۴/۶۰شده واسه دکترا میخوام ادامه بدم ایا کانادا رشته منو داره شرلیطشو دارم ایا برم یان بعد ایلتس باید پ داشته باشم مدرک زبان داشته باشم ایا بااین معدل کارشناسی ودانشجو ارشدم معدل چندمیخواد چجوری کلا

 20. samira ojaghi گفت:

  بله
  من یک دختر ٩ ساله دارم و میخواستم از طریق ثبتنام دانش اموزی به کانادا مهاجرت کنم فقط اینکه برایه اماده کردن مدارک چه چیزهایی لازم هست وتا چقدر بطور تقریبی هزینه بر هستش این مهاجرت و آیا از این تاریخ یعنی ٨ خرداد من میتونم اقدام کنم ویا اینکه زودتر باید اقدام میکردم

 21. مرضیه گفت:

  سلام
  من کلاس ۹ هستم رشته تجربی زبانم خوبه ولی مدرک آیلس ندارم شرایطم برای ادامه تحصیلی چطور هستش؟

 22. نسیم گفت:

  سلام
  خسته نباشید من ۳۵ سال دارم لیسانس مترجمی زبان انگلیسی دارم میخواستم بدونم امکان مهاجرت هست برای کانادا؟چه مدارکی لازم داره و چقدرهزینه لازمه برای رفتن؟

  • مدیر سایت گفت:

   این امکان وجود دارد ، لطف کنیددر وب سایت فرم ارزبابی را کامل کنید تا همکاران ما به شما مشاوره دهند

 23. سانی گفت:

  سلام وقت به خیر پسرم سال 11 تجربی هست اگر ویزای تحصیلی بگیره ایا من وپدرش میتونیم همراهش بریم وایا امیدی هست که از این طریق اقامت بگیریم

 24. یوسف گفت:

  کارشناسی ارشد فیزیک دارم 38 ساله هستم . مدرک ایلتس رو ندارم ولی برای کلاس های زبان انگلیسی زیادی رفتم در کل زبانم ضعیف هست متقاضی ویزای تحصیلی بدون مدرک اولیه زبان و طی کلاسهای زبان در کانادا هستم برای تحصیل در رشته های منابع طبیعی و یا اب و هوا و انرژی و رشته های مشابه درخواست دارم. با تشکر

  • مدیر سایت گفت:

   با سلام احترام
   یوسف عزیز
   گپ تحصیلی شما چقدر است ؟
   و در خصوص مشکل زبان خود می توانید از طریق کالج های زبان در کانادا مشکل خود را برطرف کنید
   باتشکر از شما

 25. یوسف گفت:

  خواهشمند است جواب درخواست فرم ارزیابی و همچنین سوال اینجانب ارسال بشود
  با تشکر از مدیر سایت

  • مدیر سایت گفت:

   با سلام احترام
   دوست عزیز
   طبق روال کاری مجموعه زرین کانادا
   شما بعد از وارد کردن فرم ارزیابی خود بین ۲۴ تا ۴۸ ساعت بعد با شما از طرف مجموعه زرین کانادا تماس گرفته خواهد شد
   با تشکر از شما

 26. مزدا وانت تک کابین گفت:

  خیلی عالی بود.لایک داره

 27. حسین مدیسه گفت:

  سلام خسته نباشید من فرم ارزیابی راپرکردم کی جوابش رامی دهید

  • مدیر سایت گفت:

   با سلام احترام
   جناب اقای مدیسه عزیز
   طبق روال اداری کمتر از ۴۸ ساعت بعد از وارد کردن فرم ارزیابی تیم مشاوره زرین کانادا با شما تماس خواهند گرفت

 28. fateme گفت:

  سلام. شما پذیرش دانشگاه کلگری هم انجام میدهید؟

  • مدیر سایت گفت:

   با سلام احترام
   سرکار خانم فاطمه عزیز
   درخصوص درخواستی که شما داشتین بله مجموعه زرین کانادا برای کل کانادا پذیرش تحصیلی اقدام میکند

 29. سلين گفت:

  سلام،ایا در حال حاضر میشه ویزای تحصیلی گرفت بدون مدرک ایلتس ،با توجه به شرایط ایران ایا این نوع پذیرش را می دهند،من اینها رو با توجه به تبلغاتتون در تلویزیون میگم پذیرش بدون مدرک ایلتس،

 30. سعید گفت:

  سلام من میخام خواهرم رو برای تحصیل در مقطع کارشناسی به کانادا بفرستم ایلتس داره با نمره 6
  19 ساله هست چیکار باید بکنم

 31. امید گفت:

  سلام خسته نباشید
  من 28 سال دارم و دارای مدرک کارشناسی گرافیک هستم .آیا می تونم برای دانشگاه concordia مونتریال برای کارشناسی ارشد رشته عکاسی اقدام کنم؟

 32. سعید گفت:

  سلام خسته نباشید من ۲۲ سالمه و کارشناسی مهندسی برق دانشگاه آزاد میخونم و امسال تموم میشود درسم ، و دارم برای آیلتس امتحان میدهم آیا من شرایط تحصیل را دارا میباشم ، با تشکر

 33. Atash.r گفت:

  سلام خسته نباشید
  میخواستم شرایط ادامه تحصیل برای دوره دبیرستان و دانشگاه برای رشته انیمیشن سازی و زیر رشته هاش رو از لحاظ سابقه و هزینه بدونم

 34. Yoosef گفت:

  سلام خسته نباشید من دانشجوی 20 ساله ی کارشناسی ناپیوسته ی رشته الکترونیک فنی و حرفه ای هستم و فوق دیپلم را گرفتم و دارم درس میخونم برا کارشناسی مدرک زبان ندارم و سطح زبان انگلیسیم هم در حد متوسطه و مهارت های فنی هم بلدم خواستم بدونم راهی برا من هست برا ادامه ی تحصیل به کانادا مهاجرت کنم؟؟؟؟

 35. ایوب گفت:

  سلام و عرض ادب ، من کارشناسی برق قدرت دارم ، 24 سالمه ، مدرک آیلتس ندارم ، تمکن مالیم دارم . بعضی از موسسات توی تهران میگن میتونیم بدون مدرک آیلتس برای کالج اقدام کنیم و کورس زبان رو در کالج های کانادا بگذرونی و همینطور میگن که روزی ۳ ساعت اجازه ی کار داری که میتونی مخارج تحصیلت رو هم تعمین کنی . خواستم بپرسم آیا چنین چیزی امکان پذیر هست ؟ متشکر از زحمات و راهنمایی های شما .

 36. ندا گفت:

  سلام…برای مقطع کارشناسی ارشد زشته باستان شناسی نمیشه فاند یا پذیرش گرفت؟

  • با سلام احترام
   ندا عزیز
   برای دریافت بورسیه تحصیلی نیازمند ایلیس نمره +۷ می باشد و پس باید در مرحله اول یک استاد در رشته خود پیدا کنید و درخواست خود را برای تحصیل در کانادا ارسال کنید و درصورت تایید استاد امکان دریافت بورسیه توسط استاد را دارید

 37. میثم گفت:

  سلام. وقت بخیر.
  من یه دختر دارم الان داره پیش دبستانی میره. میتونم برای سپتامبر پذیریش یکی از مدارس تورنتو بگیرم به همراه مادرش و آیا ویزا میشه؟
  یه شینگن هم دارن هر دو.

 38. امیررضا دهقانی گفت:

  سلام. من متولد ۱۳۸۰ هستم و تا ۱ ماه دیگه دیپلم میگیرم.من قصد ادامه تحصیل در رشته های پزشکی دارم ولی تحصیل در ایران رو دوست ندارم و یه جور وقت تلفی هست در ایران.آیا من حتما باید یک مدرک دانشگاهی معتبر داشته باشم تا در کانادا تحصیل کنم یا الان هم میتونم اقدام کنم؟اگر میشه مشکل خدمت سربازی رو باید چیکارش کنم چون مجبورن بعد از تحصیل برگردم ایران.شما چه توصیه ای دارید؟

  • علیرضا گفت:

   سلام امیر رضا جان شما میتونید با ویزای تحصیلی اقدام کنید و احتمال پذیرش ابتدایی شما در کالج زبان وجود دارد و بعد از آن می توانید در رشته های دیگر اقدام نمایید.

 39. رویا شیخ گفت:

  باسلام.ایا در صورت متاهل بودن دانشجو و دریافت ویزای همراه تحصیلی توسط همسرش.ایا همسر دانشجو از مزایای فول فاندی که دانشجو دریافت کرده در زمینه محل اقامت و هزینه ان بهره مند میشود یا خیر؟و اینکه ایا فول فاند را باید از طریق استاد دریافت کرد یا از طریق ارسال درخواست برای دانشگله به طور مستقیم؟

 40. مولود محمدی گفت:

  برای پست-داک هم اقدام می کنین؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پیشنهاد سردبیر

تبدیل اقامت به اقامت دائم کانادا

نیکناز قاجار
۲۱ فروردین ۱۳۹۹

وکیل مهاجرت کانادا

نیکناز قاجار
۰۵ آذر ۱۳۹۷

آخرین شرایط کرونا در کانادا

علیرضا
۱۴ مرداد ۱۳۹۹

پرسش و پاسخ ها اخیر


پذیرای صدای گرم شما هستیم. برای ارتباط و مشاوره در حوزه مهاجرت کانادا ، با ما در تماس باشید: ۰۲۱۷۲۸۱۹