Iran & Toronto 02172819
ارسال فرم ارزیابی
×
همین حالا از ما مشاوره رایگان دریافت کنیدارسال فرم ارزیابی

گام به گام اخذ ویزای استارتاپ کانادا

خانه » مهاجرت کانادا » گام به گام اخذ ویزای استارتاپ کانادا
مهاجرت کانادا نیکناز قاجار ۱۹ اسفند ۱۳۹۸

مقدمه گام به گام اخذ ویزای استارتاپ کانادا

کانادا یکی از کشورهای آمریکای شمالی بوده که به دلیل جمعیت کم خود، همواره به دنبال مهاجرانی است که در این کشور سرمایه گذاری کرده و اشتغالزایی میکنند. کانادا در کنار بسیاری از کشورهای مهاجرپذیر نظیر ترکیه، استرالیا و آلمان با تعیین روشهای مختلفی اقدام به ارائه ویزا و اقامت دائم کرده است. یکی از روشهای وسوسه انگیز برای مهاجرت و دریافت اقامت که این روزها از طرفداران زیادی به ویژه در میان نسل جوان ایران برخوردار است، سرمایهگذاری و اخذ ویزای استارت آپ کانادا است.

در این طرح مهاجرتی، اگر شخصی توانایی راهاندازی یک استارت آپ یا شرکت نوآور را دارد، میتواند به کانادا مهاجرت کرده و اقامت دائم دریافت کند. البته، قبل از اینکار باید طرح خود را با اداره مهاجرت کانادا در میان گذاشته و پس از جلب رضایت آنها برای آغاز فعالیت به این کشور سفر کنید. توجه داشته باشید که سرمایه گذاری باید مطابق با اصول تعیین شده از سوی اداره مهاجرت کانادا باشد و زمانی مجاز به اینکار هستید که سازمانهای تعیین شده از سوی این اداره به شما درخواست همکاری بدهند.

مراحل ابتدایی ارائه درخواست ویزای استارت آپ کانادا

برای ارسال درخواست ابتدا باید از طرح خود مطمئن باشید. به گونهای که در جمعآوری رزومه و پیشینه خود نهایت دقت و خلاقیت را به خرج دهید. به طور کلی ابتداییترین کار برای درخواست ویزا نوشتن یک طرح خلاقانه و ارائه یک ایده نو است.

 • ارائه یک طرح خلاق و نو
 • ارسال طرح خود به یکی از شرکتهای معتبر و تعیین شده از سوی اداره مهاجرت کانادا
 • منتظر تایید طرح از سوی شرکتهای تعیین شده
 • دریافت تایید از سوی شرکت معتبر کاندایی و آغاز پروسه اخذ ویزا

 

همانطور که مشاهده میکنید ابتدای راه بسیار آسان است و همهچیز بستگی به طرح شما دارد. هرچه طرح شما جدید و خلاقانه باشد، شانس شما برای اخذ ویزای استارت آپ کانادا بیشتر میشود.

 

شرایط لازم جهت اخذ ویزای استارت آپ کانادا

برای اینکه بتوانید ظرف کوتاه ترین زمان ممکن نظر شرکتهای معرفی شده از سوی اداره مهاجرت کانادا را جلب کنید، باید شرایط زیر را داشته باشید:

بیشتر بخوانید:  جغرافیای انسانی کشور کانادا

 

سرمایه اولیه جهت گذران زندگی

اولین شرطی که از سوی اداره مهاجرت کانادا برای این روش تعیین شده، داشتن سرمایه کافی برای 6 الی 12 ماه ابتدایی زندگی در کانادا میباشد. اگر به تنهایی قصد مهاجرت به کانادا را دارید، مسلما، هزینه های شما کمتر خواهد بود؛ اما، اگر خانواده شما نیز به کانادا سفر کنند، باید هزینه زندگی آنها را نیز به مدت 6 الی 12 ماه تامین کنید.ارائه نامه پشتیبانی از سوی سازمانهایی که حامی طرح شما هستند

 

دومین گام برای اخذ ویزای استارت آپ کانادا این است که ثابت کنید که ایده یا طرح تجاری شما از سوی شرکتها و سازمانهای معتبر کانادا حمایت میشوند. برای اینکار کافیست تا پرینت نامهای که از سوی شرکتهای پذیرنده به ایمیل شما ارسال میشود را به اداره مهاجرت کانادا ارائه دهید. این مرحله گویای آن است که به صورت شخصی اجازه سرمایهگذاری در کانادا را نخواهید داشت و حتما باید از سوی یکی از شرکتهای تعین شده اداره مهاجرت کانادا پذیرفته و حمایت شوید.

 

مهارت در زبان انگلیسی یا فرانسوی

کانادا یکی از معدود کشورهایی است که مردم آن به دو زبان بین المللی یعنی انگلیسی و فرانسه صحبت میکنند. اگر قصد مهاجرت به شهرهایی نظیر کبک که زبان رسمی آن فرانسه است را دارید، باید مدرک سطح b1 زبان فرانسه داشته باشید؛ و اگر قصد مهاجرت به شهرهایی را دارید که مردم آن انگلیسی زبان هستند، باید نمره آیلتس 5 داشته باشید. برای اینکار کافیست در آزمونهای معتبر اداره مهاجرت کانادا شرکت و نمره لازم را کسب کنید.

 

سازمانهای تعیین شده از سوی اداره مهاجرت کانادا

یکی از مهمترین مراحل اخذ ویزای استارت آپ کانادا ارائه نامه پشتیبانی به اداره مهاجرت کانادا است. در این نامه سازمانهایی که از سوی اداره مهاجرت تعیین شدهاند جهت حمایت از طرح شما اعلام آمادگی میکنند. این سازمانها به طور کلی به سه دسته زیر تقسیم میشوند.

 

سازمانهای Angel Investors

این سازمانها کسب و کارهای نوپا را حمایت کرده و از آنها برای سرمایهگذاری در کانادا پشتیبانی میکنند.

 • Canadian International Angel Investors
 • Golden Triangle Angel Network
 • VANTEC Angel Network Inc
 • York Angel Investors Inc
 • Oak Mason Investments Inc
 • Southeastern Ontario Angel Network
 • Southwestern Ontario Angel Group
 • TenX Angel Investors Inc
بیشتر بخوانید:  بررسی مزایا و معایب مھاجرت از طریق خویشاوندی

سازمانهای Incubator

این سازمانها جهت حمایت از انواع استارت آپها تاسیس شدهاند و به رشد کسب و کارهای نوپا کمک زیادی میکنند. برای اخذ ویزای استارت آپ کانادا میتوان از این سازمانها نامه پشتیبانی دریافت کرد.

 • Innovation Platform Capital International LP
 • INovia Capital Inc
 • BDC Venture Capital
 • Celtic House Venture Partners
 • Impression Ventures
 • Information Venture Partners Management Inc
 • Extreme Venture Partners LLP
 • Golden Venture Partners Fund, LP

سازمانهای Venture Capitalist

برای اخذ ویزای استارت آپ کانادا میتوانید به یکی از این سازمانها درخاست ارسال کنید.این سازمانها برای حمایت و پشتیبانی از استارت آپهای در حال رشد تاسیس شده اند. این سازمانها در صورتی از این استارت آپها پشتیبانی خواهند کرد که مطمئن شوند اهداف آنها طولانی مدت است. برای اینکار حسابهای مالی شرکت را ممکن است بررسی کنند. برخی از این سازمانها به شرح زیر هستند:

 • Waterloo Accelerator Centre
 • York Entrepreneurship Development Institute
 • Spark Commercialization and Innovation Centre
 • Spring Activator
 • Real Investment Fund III L.P. o/a FounderFuel
 • Ryerson Futures Inc
 • The DMZ at Ryerson University
 • TSRV Canada Inc (operating as Techstars Canada)

 

برای دریافت نامه پشتیبانی باید کسب و کار خود را به یکی از این سازمانها معرفی کرده و آنها را مجاب به حمایت از طرح خود کنید. برای اینکار باید اهداف بلند مدت استارت آپ خود را با آنها در میان بگذارید و آنها را قانع کنید که شرایط لازم جهت راهاندازی یک کسب و کار جدید در کانادا را دارید.

جمع بندی

در این مطلب شما را با شرایط لازم جهت اخذ ویزای استارت آپ کانادا آشنا کردیم. کانادا یکی از کشورهایی است که از ایدهپردازان حمایت کرده و به افرادی که طرحهای تجاری نو و خلاقانه ارائه دهند، اقامت دائم ارائه میدهد. برای اینکه بتوانید به راحتی و در کمترین زمان ممکن اقامت کانادا را کسب کنید، بهتر است فرایند مهاجرتی را به یک وکیل حرفهای بسپارید تا با دانش و تجربه خود شما را در اخذ ویزای کانادا کمک
کند.

5/5 (3 نظر)
قصد مهاجرت یا اقامت کانادا را دارید؟

تیم ما آماده مشاوره رایگان به شما را دارد

درخواست مشاوره
برچسب ها

نیکناز قاجار

حدود سه ساله دارم به صورت تخصصی در حوزه مهاجرت کانادا و اقامت کانادا کار میکنم و تمام سعیم رو میکنم که محتوا های که تولید میکنم دقیق و آپدیت باشه . و باید بگم من آماده پاسخگویی به تمامی سوالات شما هستم همین حالا از طریق باکس پایین سوال خودتون رو از من بپرسید

5 پاسخ به “گام به گام اخذ ویزای استارتاپ کانادا”

 1. زهرا بیاتی گفت:

  سلام، چه راهی هست که بشه رایگان کارشناسی رو تو رشته های حقوق یا روانشناسی خوند؟؟
  من دوازدهم انسانیم، معدلم بالای 19.5 و آیلتس 7 رو دارم، متاسفانه با هزینه اش به مشکل برخوردم 😕

 2. سعید گفت:

  سلام و درود خدا برشما
  ببخشید خواستم بدونم میشه در حالی که به امید خدا ویزای استارتاپ میگیریم تو کانادا تحصیل هم بکنیم؟

 3. حسین گفت:

  بابا ایول به این محتوا
  ممنونم بابت راهنمایی هاتون

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطالب مرتبط

مزایا و انواع اقامت در کانادا

نیکناز قاجار
۱۳ تیر ۱۳۹۸

سرمایه گذاری در کانادا

نیکناز قاجار
۱۲ آبان ۱۳۹۷

پدیده مهاجرت به کانادا

نیکناز قاجار
۲۷ فروردین ۱۳۹۸

پذیرای صدای گرم شما هستیم. برای ارتباط و مشاوره در حوزه مهاجرت کانادا ، با ما در تماس باشید: ۰۲۱۷۲۸۱۹