Iran & Toronto 02172819
ارسال فرم ارزیابی
×
همین حالا از ما مشاوره رایگان دریافت کنیدارسال فرم ارزیابی

اسکیل ورکر کانادا

خانه » مقالات » اسکیل ورکر کانادا
مقالات علیرضا ۱۶ شهریور ۱۳۹۹

اسکیل ورکر کانادا شرایط خاص خود را دارد و‌ می‌توان گفت که کاملا این پروگرام امتیاز بندی می‌باشد و در مرحله ابتدایی آن کسانی که قصد شرکت در آن را دارند می‌بایست در ابتدا ۶۸ امتیاز از مجموع ۱۰۰ امتیاز را کسب کنند که این امتیازات در یک جدول ۶ گانه مورد بررسی قرار می‌گیرد و از طریق این جدول افراد متقاضی برنامه اسکیل ورکر امتیازات لازم را برای خود کسب می‌کنند.

blank

موارد مهم در اسکیل ورکر کانادا

۱- اولین موردی را که می‌توان مورد بررسی قرار داد میران تحصیلات می‌باشد که حداقل مدرک تحصیلی افراد متقاضی اسکیل ورکر باید دیپلم باشد ( پایین تر از دیپلم نمی‌تواند در پروگرام اسکیل ورکر شرکت کند) و بالاترین آن هم مقطع دکتری می‌باشد که افراد متقاضی می‌توانند با دارا بودن مدرک بالای تحصیلی امتیازات این پروگرام را کسب کنند

۲- موردی که می‌توان برای آن اهمیت ویژه ای باز کرد به طوری که هم اکنون در روش‌ها و برنامه‌های سرمایه گذاری کانادا هم اهمیت آن حس می‌شود به طوری که با نبود آن نمی‌توان اقامت کانادا را بدست آورد مهارت زبان است.

با توجه به اینکه کشور کانادا کشوری است که مردم کانادا به دو زبان انگلیسی و فرانسه صحبت می‌کنند (ایالت کبک در کانادا فرانسوی زبان هستند) دانستن این دو زبان می‌تواند برای فرد متقاضی اسکیل ورکر شرایط خوبی را پیش آورد و گرفتن مدرک آیلس زبان انگلیسی و فرانسه با نمره‌‎های بالا می‌تواند باعث‌ کسب امتیازات مناسبی شود.

۳- شرایط سنی هم دارای امتیاز‌بندی ویژه‌ای در برنامه اسکیل ورکر دارا می‌باشد به طوری که از سنین بین ۱۸ سال تا ۳۵ سال را می‌توان بهترین سن برای کسب بالاترین امتیاز از طریق اسکیل ورکر را نام برد.

۴- تجربه کار و دارا بودن سابقه کار افراد می‌تواند نقش بسیار تاثیر‌گذاری برای پروگرام اسکیل ورکر کانادا داشته باشد و به طوری که اگر فردی دارای سابقه کار با بیشتر از ۵ سال باشد می‌تواند امتیاز بسیار مناسبی را برای این پروگرام کسب کند و در نتیجه اقامت دائم کانادا را برای خود و خانواده خویش کسب کند.

۵- داشتن پیشنهاد کاری مناسب در داخل کانادا و یا همان جاب آفر که حتما باید پیشنهاد جاب آفر و پیشنهاد کار مورد تایید دولت کانادا هم باشد و از این طریق فرد می تواند امتیازات مناسبی را برای خود کسب کند.

۶- مورد بعدی که از آن می‌توان نام برد همان انطباق پذیری با جامعه کانادا می‌باشد که از این قسمت امتیازاتی را از آن افراد می‌کنند به طوری که اگر دارای بستگان نزدیک در کشور کانادا باشند و یا دارای سابقه کار از طرف خود و یا سابقه کار همسر در داخل کانادا باشد می‌توانند امتیازات کاملی را کسب کنند.

پس از اینکه فرد متقاضی اسکیل ورکر از مجموع ۱۰۰ امتیاز ۶۸ را کسب کرد می‌توان گفت وارد بخش نهایی پروگرام اسکیل ورکر کانادا شده است و یا به عبارتی ساده تر شرایط وارد شدن به استخر امتیازات برنامه اسکیل ورکر را دارا شده است.

بیشتر بخوانید:  وکیل مهاجرت کانادا

برای اینکه بخواهید در برنامه اسکیل ورکر با موفقیت و‌ گرفتن نتیجه بیرون بیایید باید از مجموع ۱۲۰۰ امتیاز حداقل ۴۷۵ را کسب کنید، که وارد جزییات آن نمی‌شویم و دلیل آن هم این است که از اواخر سال میلادی ۲۰۱۵ با تغییر قوانین، برنامه اسکیل ورکر تغییر پیدا کرده و با نام اکسپرس اینتری شروع به کار کرده است که در زیر توضیحاتی از برنامه اکسپرس انتری داده می شود.

blank

 

سیستم اسکیل ورکر کانادا

در روز 15 آبان سال گذشته، آخرین دوره قرعه کشی اکسپرس اینتری Express Entry انجام شد که با روش‌های تازه امتیاز‌دهی جدید کار می‌کند.

گفته شده تا سال 2020 حدود 10000000 نفر از این راه وارد کشور کانادا شوند.

براى ورود به اسکیل ورکر کانادا و بالاخص دریافت دعوتنامه از اداره مهاجرت کانادا ، متقاضى مى‌بایست واجد شرایط ذیل باشد:

 1. سن کمتر از سى سال
 2. میزان تحصیلات لیسانس یا بالاتر
 3. داشتن گواهى آیلتس جنرال یا معادل ۶ یا بالاتر
 4. حداقل یکسال تجربه شغلى تمام وقت مرتبط با رشته تحصیلى
 5. داشتن توانایى مالى جهت مایحتاج شخصى

شایان ذکر است، دارندگان مدارک تحصیلى یا سابقه کار از کانادا مى توانند امتیاز قابل توجهى کسب نمایند که امکان اخذ دعوتنامه را براى آنها میسر مى‌سازد.

اسکیل ورکر دو مرحله دارد:

 1. ورود به داخل سیستم اکسپرس اینتری Express Entry به عنوان فدرال اسکیلد ورکر، کسانی که حداقل ۶۷ امتیاز دارند.
 2. به دست آوردن امتیاز بالاتر از ۴۰۰ در Express Entry برای دریافت اجازه ثبت پرونده اقامت دائم. اساسا برای دریافت اجازه یا دعوتنامه از اداره مهاجرت کانادا برای ثبت پرونده اقامت دائم، متقاضى مى بایست واجد شرایط ذیل باشد تا امتیاز او بالاتر از ۴۰۰ باشد.

به این دلیل توصیه می شود که متخصصان با ویزای تحصیلی وارد کانادا بشوند تا بتوانند شانس خود را برای اخذ اقامت دائم کانادا بالاتر ببرند.

مطابق آخرین سرى دعوتنامه‌هاى صادره در ماه ژانویه جهت اقامت دائم کانادا از طریق فدرال اسکیلد ورکر و سایر گروه هاى مهاجرتى تخصصى، حداقل امتیاز لازم به شکل قابل توجهى کاهش یافته است و از بیش از سه هزار نفر از دارندگان امتیاز ۴۴٠ داخل اکسپرس اینتری دعوت بعمل آمده است تا بتوانند براى اقامت دائم کانادا اقدام نمایند.

مهاجرت به کانادا براى پزشکان متخصص و خانواده براساس تخصص اکسپرس اینتری

متقاضیانی که از طریق تخصص به عنوان پزشک عمومی یا پزشک خانواده (کد شغلى ٣١١٢) و یا پزشکان متخصص (کد شغلى ٣١١١) تمایل به مهاجرت به کانادا دارند، می‌توانند از طریق Federal Skilled Worker و یا Canadian Experience Class و یا Provinicial Nominees Programs اقدام نمایند.

مراحل اقدام کردن آن به شرح ذیل است:

 1. تشکیل پرونده شما در سیستم اکسپرس اینتری Express Entry Profile ، با توجه به اینکه مدرک تحصیلی شما صادره از خارج از کانادا است شما نیازمند ECA یا گزارش ارزشیابی مدرک خود از شورای پزشکان کانادا هستید.
 2. تشکیل پرونده جهت ارزیابی مدارک تحصیلی و حرفه‌ای پزشکی شما در www.physiciansapply.ca
 3. بعد از تشکیل پرونده و انجام پروسه ارزیابی و معادل‌سازی مدارک، شما می‌توانید تقاضای ECA یا گزارش ارزیابی از MCC یا شورای پزشکان کانادا نماید.
 4.  گزارش مذکور را بایستی وارد پروفایل خود در اکسپرس اینتری کنید.
 5. این پروسه نه تنها براى امور مهاجرتی شما به کانادا کمک می‌کند، بلکه در حقیقت منجر به ارزشیابی مدرک پزشکی شما می‌شود. به نحوی که زمانی که می‌خواهید براى بورد پزشکی کانادا ثبت نام کنید به این مدرک نیاز خواهید داشت.
 6. ثبت نام در بورد پزشکی کانادا براى اخذ مجوز طبابت در کانادا.
 7. تصمیم گیری بورد پزشکی کانادا (هر استان در کانادا داراى نظام پزشکى مخصوص به خود است)، مبنی بر اینکه شما نیاز دارید چه دوره‌های تخصصی تکمیلی را در کانادا طی کنید تا بر آن اساس بتوانید اجازه طبابت در کانادا بیابید. براى اطلاعات بیشتر می‌توانید به وب سایت رسمى www.mcc.ca مراجعه نمایید.
بیشتر بخوانید:  مهاجرت تجاری از طریق برنامه استانی منیتوبا

blank

 

تغییرات جدید در امتیاز‌بندى اسکیل ورکر کانادا

 1. داشتن خواهر و برادر و همسر در کشور کانادا
 2. دانستن و مسلط بودن به زبان فرانسه
 3. داشتن قرارداد یا دارا بودن پیشنهاد شغلی از کانادا

از تاریخ هفتم ژوئن قانون جدیدی تصویب شد برای سهولت مهاجرت برای اشخاص که از طریق تخصص می‌خواهند وارد کشور کانادا شوند به طوری که افراد متخصص می‌توانند در پروگرام اکسپرس اینتری امتیازات بیشتری کسب کنند.

 • افرادی که در کشور کانادا دارای خواهر و یا برادر و یا همسرشان بالای سنین هجده سال باشند که مقیم و یا سیتیزن کشور کانادا هستند و از این طریق می‌توانند ۱۵ امتیاز به مجموع امتیازات خود در پروگرام اکسپرس اینتری اضافه کنند.
 • افرادی که آگاهی و تسلط به زبان فرانسه در سطح متوسط و یا بالاتر دارند می‌توانند ۱۵ الی ۳۰ امتیاز به مجموع امتیازات خود اضافه کنند.
 • افرادی که از کشور کانادا دارای پیشنهاد شغلی معتبر هستند می‌توانند بین ۵۰ امتیاز برای سایر مشاغل کسب کنند و تا ۲۰۰ امتیاز برای مشاغل مدیریتی ازاین پروگرام کسب کنند.
و‌ اگر فرد متقاضی بتواند تمامی شرایطی که در تعهد نامه به امضا رسیده را اجرا کند می‌تواند اقامت خود را از طریق اکسپرس اینتری کسب کند. این نکته را باید توجه داشت که این پروگرام کارافرینی هر استان با استان دیگر متفاوت می‌باشد و هر کدام از استان‌های کانادا برنامه‌های خاص خود را دارند و تمامی این برنامه‌ها با توجه به شرایط زمانی در حال تغییر می باشند و می‌تواند گفت که هیچ کدام از این پروگرام‌ها ثابت نیستند.
 

می‌توان به نمونه‌هایی از این پروگرام‌ها در شهرهای مختلف اشاره کرد مانند برنامه استان انتاریو و برنامه استان بریتیش کلمبیا که تمامی آنها در مطالب مربوط به خودشان در وب سایت توضیح داده شده و می‌توانید اطلاعات لازم را کسب کنید.

0/5 (0 نظر)
blank
قصد مهاجرت یا اقامت کانادا را دارید؟

تیم ما آماده مشاوره رایگان به شما را دارد

درخواست مشاوره
برچسب ها
blank

علیرضا

۲۶ سال سن دارم و تخصصم نوشتن محتوا در حوزه اقامت دائم کانادا و ویزای استارت آپ می باشد. شما میتونید سوالاتتون رو از طریق باکس پایین از من بپرسید تا پاسخگوی شما باشم:)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطالب مرتبط

blank

برنامه کارآفرینی نیوبرانزویک

نیکناز قاجار
۱۵ آبان ۱۳۹۷
blank

وقایع مهم در تاریخ کانادا قسمت سوم

نیکناز قاجار
۱۱ آبان ۱۳۹۸
blank

شرایط اجاره اتومبیل و خانه در کانادا

نیکناز قاجار
۰۷ خرداد ۱۳۹۹

سامانه بررسی آنلاین شرایط مهاجرت

ما بر حسب شرایط شما بهترین روش مهاجرت به کانادا را ارئه می دهیم در کمتر از یک دقیقه


دریافت رایگان شرایط مهاجرت

پرسش و پاسخ ها اخیر

پاسخگویی رایگان به سوالات شما

تیم ما آماده پاسخگویی به تمامی سوالات شما هستیم در کمترین زمان ممکن


این فرصت را از دست ندهید 🙂


ارسال سوال در سامانه سوالات


پذیرای صدای گرم شما هستیم. برای ارتباط و مشاوره در حوزه مهاجرت کانادا ، با ما در تماس باشید: ۰۲۱۷۲۸۱۹