Iran & Toronto 02172819
ارسال فرم ارزیابی
×
همین حالا از ما مشاوره رایگان دریافت کنیدارسال فرم ارزیابی

شرایط پناهندگی در کانادا

خانه » مقالات » شرایط پناهندگی در کانادا
مقالات نیکناز قاجار ۰۴ مرداد ۱۳۹۹

سراب ویزای توریستی و پناهندگی کانادا:

در ابتدا باید این توضیح را داد که پناهنده با مهاجر تفاوت دارد، مهاجر کسی‌ است که به دنبال اقامت دائم در کشوری دیگر است اما پناهنده مجبور به فرار شده است.

کانادا به این گونه افراد که از ترس آزار و اذیت در حال فرار هستند و امیدی به نجات ندارند، پناه می‌دهد که به این کار برنامه اسکان مجدد کانادا می‌گویند.

جامعه بین‌الملل برای این اقدام احترام زیادی قائل است به این دلیل که آنها اقامت دائم را به عنوان یک راه حل بلند مدت ارائه می‌دهند.

عزیزان توجه داشته باشید، اکثر کسانی که با سازمان مهاجرتی زرین تماس می‌گیرند، از شرایطی که در ذیل آمده بی‌خبر هستند:

در حال حاظر دولت کانادا پناهجویان سوری را واجد شرایط پناهندگی می‌داند آن هم به خاطر شرایط جنگی وخیم که در این کشور در این چندین سال پیش آمده و هزاران نفر یا آواره هستند و یا جانشان در خطر است.

اما متاسفانه یکسری از افراد سودجو و کلاهبردار که اکثرا از آژانس‌های هواپیمایی و یا دفاتر غیر قانونی هستند این القا را به افراد می‌کنند که در قبال ویزای توریستی (که همگی هم با جعل مدارک است) با قیمت‌های کذایی که ارائه می‌دهند می‌گویند این ویزا را بگیرید و به محض ورود درخواست پناهندگی دهید.

در صورتی که با قوانین جدید دیگر چنین چیزی وجود ندارد و به محض ورود شما بازداشت و دادگاهی می‌شوید، دادگاه تصمیم می‌گیرد که شما واجد شرایط هستید یا خیر و چون با ویزای توریستی وارد شده‌اید یعنی شرایط خوبی دارید که این ویزا به شما تعلق گرفته است.

الان با پناهنده اعلام کردن خود یعنی افسر سفارت را برای اخذ ویزای توریستی فریب داده اید و نتیجه دادگاه دیپورت است.

اگر اعتراض کنید شاید فقط یک مقدار زمان خریده باشید و بازهم دیپورت؛ دوستان دقت داشته باشید، شرایط کانادا با اروپا فرق می‌کند.

 

فریب افراد سودجو‌ را نخورید: پناهندگی در کانادا 

توضیح: سازمان مهاجرتی کانادایی زرین به هیچ عنوان در مورد پناهندگی در کانادا و هیچ کشور دیگری خدماتی ندارد و‌ نخواهد داشت و این راه سرابی بیش نیست.

وقتی می توان از راههای قانونی استفاده کرد مانند ویزای تحصیلی کانادا و ویزای کار کانادا و … جرا افراد بخواهند سرنوشت خود را در معرض خطر قرار دهند!

 

احتمال بسیار زیاد اخراج پناهندگان که با ساختن مدارک جعلی وارد کانادا شده اند از سال جدید میلادی:

سالانه هزاران نفر با گرفتن ویزای توریستی وارد کشور کانادا می‌شوند و‌ پس از اینکه رسیدند به این کشور در خواست پناهندگی می‌دهند.

بیشتر مواقع و‌ یا می‌توان گفت بسیار بیشتر این افراد در حقیقت به هیچ عنوان پناهنده نیستند، بلکه با مدرک سازی سعی بر پناهنده جلوه دادن خود دارند.

در روزهای گذشته اخباری دال بر اجرای سختگیری‌های قانونی و‌ تصویب قوانین جدید برای متقاضیان پناهندگی منتشر شده است که می تواند زنگ خطر مهمی برای این افراد که می‌خواهند از طریق پناهندگی وارد کشور کانادا بشوند و با اکنون داخل کشور کانادا هستند، باشد.

چنانچه در مرحله بررسی و یا حتی بررسی دوباره برای کسانی که حتی اقامت هم گرفته باشند در هر مرحله تشخیص داده شود که فرد اقامت دائم کانادا خود را از طریق ساخت مدارک جعلی برای اخذ پناهندگی بدست اورده باشد بدون درنگ مدتی به زندان می افتد و بعد از ازاد شدن به جرم Misrepresentation از کشور کانادا اخراج خواهند شد.

بیشتر بخوانید:  تایید مدرک دانشگاه سراسری

متاسفانه در این چند سال اخیر شاهد بوده‌ایم پناهندگی در کانادا در کنار سرمایه گذاری در کانادا و اکسپرس اینتری تبدیل به یک روش اخذ اقامت از طریق پناهندگی بین افراد متقاضی شده است.

بسیاری از افراد سودجو و منفعت طلب متاسفانه از این شرایط استفاده کرده‌اند و از این طریق سودهای کلانی به جیب زده اند.گی در کانادا 

لطفا این نکته را بدانید چون وارد خاک کشور کانادا شده‌اید و صرف بر اینکه تقاضاهای اولیه شما برای اخذ پناهندگی در کانادا مورد تائید قرار گرفته است و کار دیگر تمام است سخت در اشتباه هستید.

باقوانین جدید و با ساز وکار سختگیرانه ای که به زودی شاهد خواهیم بود ، موج جدید اخراج پناهندگان از کشور کانادا شروع خواهد شد.

طبق قوانین کشور کانادا شخص حتی اگر شهروندی کشور کانادا را هم دارا باشد و‌ ثابت شود در گرفتن اقامت دائم کانادا کیس پناهندگی شما ساختگی بوده است، هم شهروندی از شما گرفته می شود و هم اقامت دائم کانادا شما باطل می‌شود.

لطفا با مطالبی که در بالا بابت تقلب در اخذ اقامت کانادا از طریق پناهندگی گفته شد حواسمان به پیشنهاداتی که توسط افراد بی اطلاع و یا سودجو‌ ارائه می‌شود، باشد.

توجه داشته باشید مهاجرت کانادا به هر طریقی و در خواست پناهندگی در کانادا پایان کار نیست، بلکه شروع داستانی می‌باشد که می تواند شما را برای همیشه از اقامت کانادا و‌کشور کانادا دور نگه دارد.

بازهم تاکید می کنم فریب افراد سودجو و کلاهبردار را نخورید که سرمایه کوچکی هم که دارید از بین برود.

روش‌های مهاجرتی به کانادا آنقدر تنوع دارد که می‌توانید با واجد شرایط شدن در این برنامه‌ها شرایط مهاجرت به کانادا برای خود و‌ خانواده خود را فراهم ساخته و‌ بتوانید اقامت کانادا را به دست آورید.

 

مسئله پناهندگی در کانادا:

متاسفانه روزانه تماس‌هایی با شرکت داریم که می‌گویند من میخواهم ویزا توریستی بگیرم و یا دارم و وقتی وارد کانادا شدم میخواهم پناهنده شوم.

دوستان عزیز همچین پیشنهادی توسط افراد کلاه بردار و سود جو میشود که میخواهند مبالغ زیادی بابت اخذ ویزا از شما بگیرند و‌یا توسط کسانی مطرح میشود که هیچ تجربه ای ندارند.

هرگز فریب این صحبتها را نخورید.

 

وقتی که با ویزای توریستی وارد کانادا می‌شوید و اعلام می‌کنید که قصد پناهندگی دارید دو راه در پیش خود دارید:

یا باید وکیل بگیرید و متحمل هزینه های زیادی شوید و حالت دوم وکیل نگیرید

وقتی جلسه دادگاه برگزار می‌شود قاضی اولین سئوالی که از شما می‌پرسد این است که شما چرا افیسر ما را فریب دادید؟

چون موقع اخذ ویزا در فرم‌های پر شده شما بیان کرده اید که شرایط خوبی در کشور خود دارید و افیسر را قانع به دادن ویزا کرده اید و حالا که وارد کانادا شده اید بر خلاف آن دارید عمل می‌کنید

در نتیجه در همان جلسه اول و اگر شانس بیارید در جلسات بعدی شما را دیپورت کرده و به کشور باز می‌گردانند.

لطفا برای ورود به کانادا راه درست را انتخاب کنید و فریب افراد سود جو را نخورید چون اگر همچین موردی درست بود تمامی افراد درخواست پناهندگی میدهند! و کانادا به جای ۳۵ میلیون نفر، امروز ۳۵۰ میلیون نفر جمعیت داشت.

اساسا کسانی  و افرادی که قصد عزیمت و مهاجرت از کشوری به کشور دیگر را دارند و دارنده امکانات و حایز شرایط قانونی و یا شاخصه‌های فردی و اجتماعی به لحاظ امتیازات لازم نیستند و به هر طریق و روش ممکن قصد مهاجرت  ترک کشور خود را دارند لاجرم به فکر سیستم پناهندگی افتاده و برای رسیدن به هدفهای خود راهکار را در این سبک جستجو می‌نمایند.

بیشتر بخوانید:  فریب مشاوران و وکلای کلاهبردار مهاجرت را نخورید

لذا ما برانیم که شما را با تقسیم بندی پناهندگی و معایب و محاسن آن و عواقب احتمالی و چگونگی به سر منزل مقصود رسیدن آن آشنا کنیم. بنابراین در این مقاله ما به پناهندگی در کشور کانادا که بی تردید یکی از برترین کشورهای دنیا هم به لحاظ رفاه اجتماعی و هم به لحاظ مهاجر‌پذیری و حفظ شئونات مهاجرین می باشد می پردازیم و با بهره گیری از تجربه سالها کار در امر مهاجرت کانادا توسط نیروی کارامد و متخصص و آموزش دیده زیر نظر سازمان مهاجرتی کانادایی زرین شما را از مخاطرات مصون می‌داریم و در زیر ابهامات ذهنی شما رو برطرف می‌کنیم.

پناهنده افرادی هستند از یک کشور که از کشور خود به دلیل ترس موجّه از آزار و اذیت و یا در خطر بودن جانشان فرار کرده اند . خیل عظیم از پناهندگان از کشورهای جنگ زده و بی خانمان می‌آیند، و شاهد صحنه‌های هولناک و غیر قابل باوری بوده و یا شنیده اند. قابل ذکر می‌باشد که یک پناهنده با مهاجر تفاوت بسیار دارد ، مهاجر  و عازم کسی‌ است که به دنبال اقامت دائم در کشوری ثانی و دیگر است اما یک شخص پناهنده مجبور به فرار گشته است.

پناهندگی در کانادا 

تلاش ما این بود که در این مطلب شما را از شرایط پناهندگی در کانادا  و ورود و حمایت کشور کانادا از پناهندگان واقعی‌ با خبر کنیم. برخی افراد می‌توانند این شرایط را به دروغ گرد هم آورند و موفق به دریافت اقامت طریق پناهندگی شوند اما این راه کاملا غیر قانونی و خطرناک می‌باشد و باعث می‌شود شما شانس خود را برای اقدام از مراحل قانونی از دست بدهید شاید شما با توجه به عدم آشنایی به مقررات کشورها و شاخصه‌های فردی خود مسیر مهاجرت را به اشتباه انتخاب کنید و ناخواسته آینده خود را دچار تباهی کنید لذا پیشنهاد ما این است که با سازمان مهاجرتی زرین برای مشاوره و پیدا کردن راه حل مناسب برای مهاجرت تماس حاصل فرمایید.

 

با توجه به موارد ذکر شده در باب شرایط پناهندگی در کانادا و پناهندگی در کانادا و همچنین قوانین و شرایط پیش روی افراد متقاضی ورود به خاک کانادا از طریق مهاجرت قاچاقی به کانادا بیان می‌شود که موسسه زرین کانادا راه پناهندگی را به هیچ عنوان توصیه نمی کند و در این زمینه خدماتی ارائه نمی دهد زیرا برای مهاجرت همواره راههای قانونی بهتر و زیادی مانند تحصیل در کانادا و یا کار در کانادا و یا ازدواج در کانادا و یا تولد فرزند در کانادا و یا سرمایه گذاری در کانادا وجود دارد . چنانچه در خصوص راههای مهاجرت کانادا از طرق قانونی سوالات گسترده ای دارید می توانید با مشاوران برتر سازمان مهاجرتی زرین در سراسر تهران و یا دفتر کانادا به صورت مستقیم تماس حاصل نموده و به صورت کامل و تخصصی مشاوره نمایید تا در این خصوص کمک شایانی به شما عزیزان شود.

5/5 (5 نظر)
قصد مهاجرت یا اقامت کانادا را دارید؟

تیم ما آماده مشاوره رایگان به شما را دارد

درخواست مشاوره
برچسب ها

نیکناز قاجار

حدود سه ساله دارم به صورت تخصصی در حوزه مهاجرت کانادا و اقامت کانادا کار میکنم و تمام سعیم رو میکنم که محتوا های که تولید میکنم دقیق و آپدیت باشه . و باید بگم من آماده پاسخگویی به تمامی سوالات شما هستم همین حالا از طریق باکس پایین سوال خودتون رو از من بپرسید

31 پاسخ به “شرایط پناهندگی در کانادا”

 1. مهدی گفت:

  بله ، ما هم میدونیم که پناهندگی مزخرفو بی آبروست و اینکه ویزای تحصیلی و ویزای کار بهتره . اما این را هم در نظر بگیرید که پناهندگی ارزان ترین راه است.

  • مدیر سایت گفت:

   متاسفانه خیلی از افراد فریب افراد سودجو را در این زمینه می خورند و عملا سرابی بیش نیست و عملا مجموعه وکالتی زرین کانادا در این زمینه هیچ گونه فعالیتی ندارد

 2. Raihana گفت:

  یک سوال داشتم در مورد پناهندگی به کانادا

 3. درویش قایدی گفت:

  باسلام چندین بارسوالاتی عرض نموده ام متاسفانه هیچ جوابی دریافت ننموده ام خواهشمندم درصورت امکان جوابم بدهید اینجانب راننده پایه یک برون شهری درایران هستم باتوجه به مشکلاتی که اینجانب درتامین منزل وپرکردن شکم زن وبچه هام سخت درمذیقه هستم لذاچون کشورکانادایکی ازبهترین کشورهای دنیامیباشداینجانب تقاضای کاردرکشورکاناداهستم لطفامراراهنمایی بفرمایید قبلا ازهمکاری شماکمال تشکرراداشته ودارم باسپاس فراوان

  • مدیر سایت گفت:

   سلام
   پوزش بابت دیر جواب دادن . صرف با داشتن گواهی نامه پایه یک نمی توان ویزای کار کانادا گرفت و نیاز به مدارک دیگر از جمله نیاز به مدارک تحصیلی و تسلط به زبان و داشتن مدرک زبان می باشد

 4. ali گفت:

  سلام خسته نباشید ببخشید شرایط ویزای کار رو لطف میکنید اگ بشه هزینه تحصیل رو هم بگید

 5. داود گفت:

  سلام وقت بخیر من برای توریستی اقدام کردم و ویزا شبنگن فیکی که اراعه داده بودم مشخص شد و من رو بلاک ۵ ساله کرده خواستم ببینم اگه به صورت غیر قانونی هم بیام باز اون انگشت نگاری قبلی مشخص میشه و در پرسه پناهندگی مشکلی بوجود میاره

 6. عباس رحیمی گفت:

  افغانی هستم میخاهم برم کاناداپناهنده بشم یه دوختردارم سه ساله است یه پسردارم سه ماه است کسی است راهنمای کنه چی جوری برم

  • مدیر سایت گفت:

   باسلام احترام
   جناب اقای عباس رحیمی عزیز
   متاسفانه مجموعه زرین کانادا بجز اتباع ایرانی فعلا هیچ گونه خدماتی برای هیچ اتباع دیگر ندارد
   با تشکر از شما

 7. عبدالله گفت:

  بعد از عرض سلام بنده دروه لیسانس خود را در سال 2000 میلادی به پایان رسانیده ام و بیشتر از 16 سال در بخش Irrigation Engineering با ارگانهای دولتی و غیر دولتی وزارت نیرو که تمویل کننده پروژه وزارت بانک جهانی بوده، UNFAO و دفتر AECOM کار نموده ام نمیدانم کاربرایم درکشور کانادا پیدا میشود یا خیر.شرایط کشور ما افغانستان روز به روز بدتر میشود نمیخواهم فرزندان خویشرا در جنگ و بدبختی بزرگ نمایم از رهنمایی و همکاری شما جهان سپاس .

  • مدیر سایت گفت:

   با سلام احترام
   جناب آقای عبدالله عزیز
   مجموعه زرین کانادا فقط برای اتباع ایرانی اقدام میکند برای کشور های دیگه هیچ اقدامی نمی توانیم انجام دهیم
   ولی ایمیل شما رو داریم و اگر مجموعه اقدام به همکاری با کشور دیگه داشتن حتما به شما اطلاع داده میشود
   با تشکر از شما

 8. Javad گفت:

  فرد باید چه شرایطی داشته باشه که به عنوان پناهنده پذیرفته بشه؟ جواب بدید ثواب داره، یا پناهندگی نه، ویزای کار با سی چهل تومن میشه ویزای کار گرفت؟

 9. سلام احترام من فاطمعه هستم 16 سال ام است من فعلا در ایران زندگی میکنم بخاطیری جنگ های داخلی افغانستان مجبور به ترک کشوری خود مان افغانستان شدیم و بیدون سرنوشت در ایران زندگی را با پدر و مادر به سر میبریم یک ماهه پیش یک فورم بخاطیری مهجارت به کانادا پور کردیم کی هچ خبری ازش نشد ولی منتظیر هستم کی مارا به عنوان مهجار افغان بیپزریت من خیلی تلاش کردم کی صدایم را به شما برسانم با تشکر

 10. علیرضا حسن پور گفت:

  سلام سن من ۴۶ و شغل ازاد دارم دو بچه ۷ پسرو ۱۱ دختر دارم قصد اخذ اقامت تحصیل ابتدایی دو فرزندم و النهایه اقاممت دایم ترجیحا ونکوور و تورنتو دارم

 11. امیرحسین گفت:

  مجموعه زرین کانادا در زمینه پناهندگی کانادا کار می کنید

  • با سلام احترام
   امیرحسین عزیز
   مجموعه زرین کانادا به هیچ عنوان در خصوص مهاجرت کانادا از طریق پناهندگی کانادا هیچ گونه خدماتی ارائه نمی کند
   در صورت نیاز به جز خدمات پناهندگی می توانید با شماره تماس مجموعه ما 02172819 تماس حاصل فرمایید

 12. Ahmadi گفت:

  سلام وقت تان بخیر
  من برای فعلا در کشور ترکیه پناهجو هستم.
  میخواستم بدانم در صورت دریافت پذیرش از یکی از دانشگاه های کانادا می توان ویزای تحصیلی دریافت کنم؟ و در صورت دریافت ویزا کشور ترکیه اجازه خروج به من می دهد؟
  تشکر

 13. سامان گفت:

  سلام
  کامنتهای سایت شما را میخواندم‌ و متاسفانه خیلی از افراد فکر میکنند وقتی ویزای توریستی کانادا را دارند گویا امکان مهاجرت کانادا را به دست اورده اند ، من خودم ویزای مولتیپل‌ کانادا را دارم و بعد از سفر به کانادا فهمیدم که با توجه به شرایط بنده بهترین روش مهاجرت کانادا با توجه به شرایط من از طریق ویزا تحصیل در کانادا می باشد، لطفا در زمینه دانشکاههای کانادا توضیحات بیشتری بدهید
  با تشکر

  • نیکناز قاجار گفت:

   با سلام احترام
   دقیقا به نکته خیلی درستی اشاره کردین
   با داشتن ویزا توریستی کانادا شما نمی توانید اقامت دائم کانادا را داشته باشید
   و روشی که شما در پیش دارید یکی از بهترین تصمیم های هست برای اخذ اقامت کانادا
   و درصورت نیاز می توانید از طریق شماره تماس ۰۲۱۷۲۸۱۹ با ما در ارتباط باشید

 14. حمید گفت:

  با عرض سلام واحترام
  می خواستم بدونم شما در مورد ویزا کار (جا آفر اتلانتیک ) هم فعالیت می کنید؟
  سپاس از زحمات شما

  • نیکناز قاجار گفت:

   با سلام احترام
   با توجه به ریسک های که این پرونده دارد مجموعه ما در این زمینه خدماتی ندارد
   جهت اطلاعات بیشتر برای دریافت اطلاعات درخصوص مهاجرت کانادا از طریق برنامه های استارت آپ و….. با شماره تماس ۰۲۱۷۲۸۱۹ تماس حاصل فرمایید
   با تشکر

 15. امین گفت:

  سلام وقت بخیر
  لطف کنید تفاوت ویزای مولتیپل و ویزای مولتی بیزینسی رو توضیح بدید واینکه کدوم یکی برای موندن تو خاک کانادا بهتره ؟ ممنون

  • نیکناز قاجار گفت:

   سلام
   شما می توانید با مجموعه ما در تماس باشید تا تیم ما به شما مشاوره رایگان ارائه دهد.
   شنبه تا چهار شنبه از ساعت ۱۰ صبح تا ۱۸
   و پنج شنبه ها هم از ساعت ۱۰ صبح تا ۱۴ درخدمت شما دوست عزیز هستیم
   شماره تماس ۰۲۱۷۲۸۱۹

 16. حبیب گفت:

  ایول بهتون
  عالی بود

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطالب مرتبط

تحصیل در کانادا

نیکناز قاجار
۱۰ مهر ۱۳۹۷

هر آنچه که باید قبل از مهاجرت بدانیم

نیکناز قاجار
۲۵ فروردین ۱۳۹۹

دادگاه ها در کشور کانادا

نیکناز قاجار
۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۸

پذیرای صدای گرم شما هستیم. برای ارتباط و مشاوره در حوزه مهاجرت کانادا ، با ما در تماس باشید: ۰۲۱۷۲۸۱۹