اقامت کانادا Permanent Residence Canada

همین حالا از ما مشاوره صد در صد رایگان هدیه دریافت کنید

۸ تا از محبوبت ترین روش های دریافت اقامت دائم کانادا

توضیحاتی درباره اقامت دائم کشور کانادا

کشور کانادا دارای وسعت زیاد و در عین حال تراکم جمعیت بسیار کمی نسبت به وسعتش است. همین امر سبب شده تا سالانه مهاجران زیادی قصد سفر به این کشور و دریافت اقامت کانادا را داشته باشند که بسیاری از آنان مورد تایید اداره مهاجرت کانادا قرار گرفته و در نهایت موفق به مهاجرت به کانادا می شوند.

انواع اقامت کانادا در دو دسته اصلی موقت و دائم خلاصه می شوند که به اقامت دائم کانادا به اختصار PR نیز گفته می شود.

در این مقاله با ۸ روش محبوب و برتر کسب اقامت کانادا برای شما صحبت می کنیم که می توانید در صورت داشتن شرایط هر یک از این روش ها برای مهاجرت به کانادا و دریافت اقامت دائم این کشور اقدام نمایید.

لازم به ذکر است در پایان هر روش لینک مقاله آن گنجانده شده که در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر می توانید از آن ها استفاده نمایید.

تاثیر ویروس کرونا در پروسه اقامت کانادا

همانطور که احتمالا شما نیز در حال دست و پنجه نرم کردن با ویروس کرونا ( کووید ۱۹ ) و تبعات آن در زندگی روزمره خود هستید، قطعا از این قضیه اطلاع دارید که کرونا بر روی پروسه مهاجرت به کانادا نیز تاثیراتی گذاشته است.
این تاثیرات اگر چه در نگاه اول مثبت نیستند اما با نگاهی دقیق تر به شرایط، می توان دریافت که نکات مثبتی نیز بر روی پروسه مهاجرت به کانادا داشته است.
برای مثال اگر قصد اخذ ویزای تحصیلی کانادا را داشته باشید، قطعا شنیده اید که کلاس ها به صورت آنلاین برگزار می شوند.
خب ما قصد داریم از دیدگاه مثبت به این قضیه نگاه کنیم:
اولین نکته مثبت این است که در صورتیکه شما در ایران به تحصیل در دانشگاه های کانادا مشغول شوید، آفیسر مهاجرت در می یابد که هدف شما واقعا تحصیل است!
همچنین این امر نه تنها برای دریافت ویزای شما و حضور در کانادا مفید خواهد بود، بلکه هزینه های شما نیز بسیار کاهش می یابد. چرا که شما با هزینه های زندگی در ایران، مشغول تحصیل در کانادا خواهید بود و این امر کمک شایانی در کاهش هزینه ها به شما می کند.
حال به برنامه مهاجرت دیگری می پردازیم. برای مثال برنامه های کارآفرینی (مانند استارت آپ کانادا و یا ویزای کار آفرینی کانادا) در حال حاضر دارای توجه ویژه ای از سوی اداره مهاجرت کانادا شده اند.
درست است که روند بررسی پرونده های مهاجرتی کمی دچار کندی شده اند، اما این تاثیر زیادی در برنامه های کارآفرینی نخواهد داشت.
با توجه به اینکه ویروس کرونا بسیاری از مشاغل را در کانادا (همچون سایر کشورهای جهان) تحت تاثیر قرار داده است، پس به طبع عده زیادی با بحران بیکاری مواجه شده اند.
برای دریافت ویزای کار شاید کمی به مشکل بخورید چون در حال حاضر اولویت کار با افرادیست که اقامت کانادا را دارند تا خارجی ها! اما در برنامه های کارآفرینی بدلیل ایجاد شغل برای کانادایی ها می توان دریافت که نگرش مثبت تری نسبت به گذشته بر روی این پرونده های مهاجرتی خواهد بود.
حتی کاهش قیمت بلیط هواپیما و کاهش بسیاری از هزینه های خرید با توجه به تسهیلات بوجود آمده، دیگر نکته مثبت تلقی می شود.
ما به شما این اطمینان را می دهیم که کرونا تاثیر چندانی در پرونده مهاجرتی شما نخواهد داشت و در صورتیکه تصمیم شما برای مهاجرت جدیست! این ویروس نمی تواند مانع بزرگی سر راه شما باشد.

اقامت کانادا از طریق استارت آپ

مهاجرت استارت آپ کانادا

مهاجرت به کانادا از طریق استارت آپ یکی از روش های جدید مهاجرتی به این کشور است که دارای مزیت های بسیاری می باشد. قطعا دریافت اقامت دائم کانادا یا همان PR مهمترین مزیت این برنامه است که باعث می شود در صورت قبولی، شخص متقاضی با PR وارد کانادا شود.

گرفتن اقامت دائم کانادا از این طریق در کنار مزایای بسیاری که دارد نیازمند پیش نیازهایی نیز هست:

از جمله این پیش نیاز ها باید به اصلی ترین نکته که داشتن یک ایده خلاقانه تجاری است اشاره کرد.

ایده ای که به واسطه آن بتوان در جهت پیشبرد شرایط اقتصادی و یا حل مشکلات اجتماعی کشور کانادا عمل کرد.

این ایده در صورت تایید از طرف کشور کانادا نیازمند دریافت حمایت مالی از یکی از ۳ سازمان مشخص شده در کانادا می باشد. این سازمان ها Venture capital funds ،Angel investor groups و business incubator نام دارند که هرکدام حاضر به سرمایه گذاری مبلغ خاصی (با توجه به پتانسیل رشد ایده شما) بر روی ایده و بیزنس پلن شما می باشند.

بعد از دریافت حمایت مالی و پس از آن نامه حمایتی (letter of support) از یکی از موسسات یاد شده، تقریبا اکثر مراحل دریافت این ویزا طی می شود.

البته پیش نیاز های دیگری از جمله داشتن مدرک تحصیلی و یا مدرک زبان نیز در این برنامه ضروری است و شخص موظف به اثبات تمکن مالی برای گذراندن زندگی خود و خانواده اش در کانادا می باشد.

از بهترین مزایای این برنامه باید به این نکته اشاره کرد که متقاضی تا ۶ ماه فرصت دارد که کسب و کار خود را راه اندازی نماید که در نهایت این امر به کسب درآمد از این طریق منجر می شود و اقامت دائم کانادا برای شما به خطر نمی افتد.

توجه داشته باشید ایده ای که از طریق آن بتوان ویزای استارت آپ کانادا را دریافت کرد از جهات مختلف مورد بررسی قرار می گیرد و قطعا پتانسیل بالایی برای رشد و کسب درآمد خواهد داشت.

پروسه دریافت ویزا در این روش معمولا چیزی در حدود ۱۲ تا ۱۶ ماه زمان خواهد برد که نسبت به سایر برنامه های مهاجرتی زمان مناسبی تلقی می شود.

بله، در صورتیکه به هرکدام از تعهداتی که برای دریافت ویزای استارت آپ کانادا داده اید عمل نکنید، احتمال باطل شدن اقامت شما وجود دارد.

بستگی به ایده و آینده رشد و سود دهی آن دارد، اما بیشتر استارت آپ ها در زمینه های تکنولوژی و حوزه علوم کامپیوتر مورد پذیرش قرار می گیرند.

حداقل مدرک تحصیلی برای شروع پروسه مهاجرت به کانادا از طریق استارت آپ ، کارشناسی می باشد.

حداقل نمره مورد نیاز برای پرونده های استارت آپ کانادا باید آیلتس ۵ به بالا باشد.

به طور معمول شخص باید حداقل ۲ سال سابقه مدیریت یک بیزنس را داشته باشد.

خیر با همان پرونده استارت آپ برای هر دو نفر می توان اقدام کرد و نیازی به پرونده جدید برای همسر نمی باشد.

اقامت کانادا از روش اکسپرس اینتری

اکسپرس اینتری کانادا یکی از کم هزینه ترین روش های اخذ اقامت کانادا است که مختص افراد متخصص و دارای تحصیلات است.

شاید بهتر است بگوییم قطعا ارزانترین روش کسب اقامت دائم کانادا از همین طریق است.

در این روش متقاضیان پروفایل خود را در استخر اکسپرس اینتری ثبت می کنند و بر اساس توانمندیها، تحصیلات ، دانش زبان و شرایط فردی دیگر، موفق به کسب امتیازاتی می شوند.

منظور از کسب امتیاز این است که اداره مهاجرت کانادا حداقل امتیازاتی را برای شرایط مختلفی تعیین کرده است که در صورت رسیدن امتیازات شخص متقاضی به حد نصاب، امکان حضور وی در این برنامه فراهم می شود که در صورت پذیرش اقامت دائم کانادا را کسب می کند.

البته هر چقدر امتیاز شخص بالاتر باشد، احتمال پذیرش او نیز افزایش می یابد.

براى ورود به اکسپرس اینتری و بالاخص دریافت دعوتنامه از اداره مهاجرت کانادا ، متقاضى مى‌بایست واجد شرایط ذیل باشد:

 • سن کمتر از سى سال
 • میزان تحصیلات حداقل لیسانس
 • داشتن گواهى آیلتس جنرال یا  ۶
 • حداقل یکسال تجربه شغلى تمام وقت مرتبط با رشته تحصیلى
 • داشتن توانایى مالى جهت تامین هزینه های شخصى

شایان توجه است که، دارندگان مدرک تحصیلى و یا سابقه کار در کانادا مى توانند امتیاز قابل توجهى کسب نمایند که امکان اخذ دعوتنامه را براى آنها میسر مى‌سازد.

اکسپرس اینتری دارای دو مرحله می باشد:

 • ورود به سیستم اکسپرس اینتری به عنوان فدرال اسکیلد ورکر. (کسانی که حداقل ۶۷ امتیاز دارند)
 • به دست آوردن امتیاز بالاتر از ۴۰۰ در اکسپرس اینتری بمنظور دریافت اجازه ثبت پرونده اقامت دائم کانادا که برای دریافت اجازه یا دعوتنامه از اداره مهاجرت کانادا برای ثبت این نوع پرونده، متقاضى مى بایست دارای شرایط خوبی باشد تا امتیاز او بالاتر از ۴۰۰ شود.

قطعا نیاز دارد و متقاضیان باید توانایی و تمکن مالی لازم برای گذران زندگی خود در کانادا را داشته باشند.

تنها هزینه هایی که مورد نیاز است برای امور مدیکال و انگشت نگاری می باشد و می توان گفت این روش کم هزینه ترین روش مهاجرت به کانادا می باشد.

یعنی پیش از اقدام برای اکسپرس اینتری ، شخص با ویزای دیگر مانند ویزای تحصیلی وارد کانادا شود و اقدام به تحصیل یا کار نماید.

در حال حاضر کمترین نمره مورد پذیرش در سال جدید ۴۷۵ بوده است.

در شرایط کلی خیر، اما اگر همسر شخص نیز بتواند امتیازات بالایی کسب کند می تواند تاثیر داشته باشد اما در مجموع مجرد ها شانس بالاتری دارند.

مدرک تحصیلی بالا، نمره آیلتس بالا و سابقه کار مرتبط با مدرک تحصیلی مهمترین معیارهای کسب امتیاز در اکسپرس اینتری هستند.

اقامت کانادا از روش تحصیلی

کیفیت دانشگاه‌ها در کشور کانادا بسیار بالا است و در زمینه سطح علمی و آموزشی، نسبت به سایر کشورها صاحب سبک‌ است.

همچنین در مورد پذیرش دانشگاه های کانادا باید گفت که هم اکنون بیش از ۱۴۰ هزار دانشجوی خارجی در دانشگاه های این کشور مشغول به تحصیل هستند.

کشور کانادا دارای ۲۷ دانشگاه معروف است که تعداد ۴ دانشگاه آن در لیست ۵۰ دانشگاه برتر و ۱۴ دانشگاه آن در لیست ۳۰۰ دانشگاه برتر دنیا قرار دارند.

علاوه بر دلایل بالا، امکان اخذ بورسیه تحصیلی در کانادا وجود دارد و‌با اخذ ویزا تحصیلی کانادا و گرفتن فاند از دانشگاه های کانادا شرایط تحصیل رایگان در این کشور فراهم می شود.

با توجه به قوانین مهاجرتی در کشور کانادا ، دانشجویان می‌توانند بعد از فارغ التحصیل شدن در دانشگاه‌،  اقامت دائم کانادا را اخذ کنند. بدین صورت که بعد از اینکه دانشجو‌ فارغ التحصیل شد، دولت به فرد دانشجو ویزای کار در کانادا را داده و بعد از اخذ ویزای کار و پیدا کردن کار مناسب، به فرد اقامت کانادا داده می شود.

همچنین:

یکی از شرایط پذیرش دانشجو در کانادا، معدل و‌ ریز نمرات سال آخر دبیرستان است. در صورتی که دانش آموز دارای نمرات بالایی باشد می‌تواند در دانشگاه پذیرش بگیرد و در غیر این صورت باید به کالج برود.

این مدارک از طریق سازمان WES ارزیابی شده و مورد تایید قرار می گیرند.

چرا که این ویزا یک ویزای موقتی است و می بایست اثبات شود که شخص فقط بمنظور تحصیل به کانادا می آید و پس از تحصیل قصد بازگشت به کشورش را دارد.

بله در صورت کسب ویزا برای همسر (مانند ویزای کار) وی نیز می تواند به کانادا برود.

بله می توان و هزینه های خوابگاه بسیار مناسب است.

مانند ایران: ۴ سال بطور نرمال دوران کارشناسی زمان می برد و ۲ سال مدت کارشناسی ارشد می باشد.

اقامت کانادا از روش خود اشتغالی

ویزای خوداشتغالی به افراد این اجازه را می‌دهد که اقامت کانادا را به صورت دائم به عنوان خوداشتغال کسب نمایند.  اگر مایل به مهاجرت به کانادا از این روش هستید باید شرایطی را داشته باشید:

شرایطی مانند داشتن سابقه کار مرتبط و یا تمایل به خود اشتغال ماندن در کانادا که به صورت کلی بیان می شوند اما برای هر گروه از افراد (مانند ورزشکاران یا هنرمندان) پیش نیاز های دیگری نیز به وجود می آیند.

برخی از مشاغلی که می توان در صورت دارا بودن شرایط و پیش نیاز ها از طریق آن ها اقدام به دریافت اقامت کانادا از طریق ویزای خود اشتغالی کانادا کرد عبارتند از:

 • نویسندگان و تالیف گران
 • هنرمندان خلاق در زمینه های خاص
 • موسیقی دانان زبده
 • نقاشان ماهر
 • مجسمه سازی و هنرهای تجسمی
 • متخصص در امور فنی تصاویر متحرک
 • صنایع دستی
 • طراحان خلاق
 • ورزشکاران حرفه ای و دارای مدارک قهرمانی

نکته: در گذشته کشاورزان با سابقه مدیریت مزرعه نیز می توانستند از این طریق، اقدام به دریافت اقامت کانادا کنند اما از مارچ ۲۰۱۸ متاسفانه اداره مهاجرت کانادا دیگر اقدام به پذیرش اینگونه پرونده ها در زمینه خود اشتغالی نمی کند.

پیش نیازهای این برنامه شامل موارد تمکن مالی، سابقه فعالیت در تخصص مورد نظر (حداقل دو سال در ۵ سال اخیر) و همچنین مواردی چون سن و تحصیلات می باشد که دارای امتیازاتی هستند.

بعنوان توضیح بیشتر باید گفت منظور از داشتن تمکن مالی این است که شما اثبات نمایید توانایی مالی کافی جهت راه اندازی کسب و کار خود و همچنین توانایی حمایت از خود (و خانواده خود) را دارید.

حداقل امتیاز مورد نظر ۳۵ می باشد اما هرچه نمره شخص بالاتر باشد شانس وی نیز افزایش می یابد.

در این مورد شرایط باهم متفاوت است. اما با توجه به مدارک و جمع بندی نقات قوت شما می توان راههای را پیدا کرد. این امر نیاز به بررسی مشاورین و کارشناسان را دارد.

یعنی پیش از اقدام برای اکسپرس اینتری ، شخص با ویزای دیگر مانند ویزای تحصیلی وارد کانادا شود و اقدام به تحصیل یا کار نماید.

در حال حاضر کمترین نمره مورد پذیرش در سال جدید ۴۷۵ بوده است.

در شرایط کلی خیر، اما اگر همسر شخص نیز بتواند امتیازات بالایی کسب کند می تواند تاثیر داشته باشد اما در مجموع مجرد ها شانس بالاتری دارند.

بله موضوعاتی مانند سن، تحصیلات، سابقه کار و مدرک زبان دارای امتیازاتی هستند که به فرد تعلق می گیرند.

اقامت کانادا از روش کارآفرینی

کارآفرینان افرادی هستند که با بهره گیری درست و هدفمند از استعداد و خلاقیت خود، به پیشرفت دنیای اطراف کمک می‌کنند.حضور کارآفرینان در هر جامعه‌ای ارزشمند است.

در سال‌های اخیر یکی از طرح‌های جذب نیروی های مهاجر که توسط کشورهای مختلف به ویژه کانادا اجرا شده است، پذیرش نیروهای مستعد و کارآفرین است. ایالات مختلف کانادا استقبال خوبی از ایده‌های کارآفرینی می‌کنند و امتیازات مناسب و ویژه‌ای در اختیار صاحبان این ایده‌ها قرار می‌دهند.

برای دریافت ویزای کارآفرینی در کانادا باید از حداقل فاکتورهای تعیین شده توسط اداره مهاجرت این کشور برخوردار باشید که شامل مواردی از جمله موارد زیر می شوند:

برخوردار بودن از طرح تجاری جامع و قابل ارائه
داشتن مدرک زبان معتبر
تمکن مالی برای زندگی در کانادا تا زمان راه اندازی بیزینس و کسب درآمد از آن

و مهمترین نکته این است که از طریق ویزای کار آفرینی می توان اقامت دائم کانادا را بدست آورد.

خیر نمی توان وام مستقیم برای کارآفرینی دریافت کرد. اما مثلا در استارت آپ شما با کمک موسسات حامی، می توانید مبالغ قابل توجهی بعنوان حمایت مالی دریافت نمایید.

با توجه به آسیب دیدن بسیاری از کسب و کارها و بیکاری کانادایی ها، پرونده های کارآفرینی چون منجر به اشتغال زایی برای کانادایی ها می شود هنوز اهمیت بالایی دارند.

بله یکی از شرایط پذیرش این پرونده ها تعهد دادن نسبت به استخدام کارمندان کانادایی می باشد.

یکی از پیش نیازهای این برنامه داشتن تمکن مالی مناسب و همچنین سرمایه مناسب برای ایجاد کسب و کار مورد نظر در کانادا می باشد.

حدود ۱۲ تا ۱۶ ماه مدت زمان طی پروسه برنامه های کارآفرینی می باشد.

استارت آپ یکی از نمونه های کارآفرینی است.

اقامت کانادا از روش خویشاوندی

این برنامه به دو‌ گروه تقسیم میشود:

 • مهاجرت همسر و فرزندان
 • مهاجرت سایر بستگان 

همسر و همچنین فرزندان شما می‌توانند برای کسب اقامت دائم کانادا از این روش اقدام کنند.

شما می‌توانید به عنوان اسپانسر اصلی پرونده برای همسر و فرزندانتان که در کانادا نیستند اقدام کرده و باید توانایی لازم برای اثبات تمکن مالی بمنظور سرپرستی خانواده خود را داشته و بتوانید مخارج زندگی آنها را تامین کنید.

سایر اعضای خانواده نیز که می توانند از این طریق اقدام به مهاجرت به کانادا نمایند شامل:

 • پدر و مادر
 • پدر‌بزرگ و مادر‌بزرگ
 • خواهران و برادران و یا فرزندان آنها

شخص اسپانسر می‌تواند برای افراد یاد شده فوق اقدام کرده و با ارائه مدارک مالی و شغلی بتواند ثابت کند اسپانسر خوبی برای این افراد می باشد. اما برای اینکه شخص بتواند اسپانسر همسر یا فرزند خود برای اقامت دائم کانادا شود، باید شرایط زیر را نیز دارا باشد:

ابتدا باید ثابت شود که یک رابطه خانوادگی بین فرد اسپانسر کننده و اسپانسر شونده وجود دارد.

فرد متقاضی و فرد تحت تکلف باید در ابتدا یک توافقنامه مبنی بر این که فرد اسپانسر کننده باید حمایت‌های مالی لازم را برای شخص اسپانسر شونده انجام دهد، را به امضا برسانند.

البته به استثنا فرزندان زیر ۲۲ سال، که نیازی به امضا این توافقنامه ندارند.

بله با اندکی تفاوت ها اما در مجموع در همین دسته قرار می گیرند.

خیر متاسفانه مگر اینکه مشکلات جسمانی داشته و هیچ حامی دیگری نداشته باشد.

بستگی به پرونده دارد. مثلا برای زن و شوهرها مدت زمان طی این پروسه کوتاهتر خواهد بود.

خیر در اصل شخصی که در کاناداست و اسپانسر این افراد می شود باید این مورد را به اثبات برساند.

بله از تمامی حقوق برخوردار است و پس از دریافت اقامت دائم هزینه تحصیل و خدمات درمانی وی نیز رایگان خواهند بود.

اقامت کانادا از روش سرمایه گذاری

ویزای سرمایه گذاری کانادا به دو دلیل دارای اهمیتی بالا می باشد، اول اینکه علاقه مندان نیازی به نمره زبان بالا و یا مدرک دانشگاهی ندارند و دلیل دوم این می باشد که برای دریافت این نوع ویزا، محدودیت سنی خاصی وجود ندارد و در نهایت به اخذ اقامت دائم کانادا ختم می شود.

همچنین دیگر نکته مربوط به صنعت کشور کانادا ، این می باشد که این کشور از لحاظ تولیدات داخلی در میان ده کشور مهم جهان قرار دارد. همچنین این کشور برنامه های بسیاری را از روش سرمایه گذاری برای علاقه مندان مهاجرت به کانادا راه اندازی کرده است.

بهتر است بدانید که هرساله حدود ۶۰۰ نفر واجد شرایط سرمایه گذاری در این کشور، به استان کبک دعوت می شوند که فقط تا ماه ژوئن فرصت دارند تا درخواست خود را تکمیل و ارسال کنند.

علاوه بر موارد یاد شده، سابقه کاری در این زمینه اهمیت بالایی دارد و فرد متقاضی اخذ اقامت کانادا ، می بایست حداقل مدت دو سال را سهامدار شرکتی بوده و یا سابقه مدیریت در یک شرکت معتبر را داشته باشد.

اما مهمترین شرایط دریافت این ویزا به این صورت است که اولا شخص متقاضی باید تمکن مالی بالای ۲ میلیون دلار کانادا را داشته باشد.دارایی‌های فرد شامل موجودی بانک‌ها و اسناد ملکی می‌باشد که دارایی‌های همسر فرد هم می‌توان در این راه کمک شایانی به اسپانسر پرونده کند.

ثانیا روش سرمایه گذاری به معنای واقعی در استان کبک انجام می پذیرد.

البته نکته مهم این است که در نهایت پذیرش در این پروگرم به اخذ اقامت کانادا ختم می شود.

۱ میلیون و دویست هزار دلار کانادا

۲ سال پس از پرداخت مبلغ سرمایه گذاری، اقاما دائم متقاضی صادر می شود.

۵ سال بعد این مبلغ ۱ میلیون و دویست هزار دلار به شخص بازمی گردد.

البته شخص می تواند سود بانکی این مبلغ که ۳۵۰ هزار دلار کانادا می شود را پرداخت نماید و این مبلغ قابل بازگشت نیست.

سرمایه گذاری به معنای واقعی تنها در استان کبک امکان پذیر است.

66 دیدگاه در “اقامت کانادا Permanent Residence Canada”

 1. شما خدماتی در زمینه سرمایه گذاری دارید؟ من قصدم سرمایه گذاری در کانادا هستش میدونم روشای بهتری هم هست اما من قصد دارم سرمایه گذاری کنم.

 2. با دیپلم هم میشه واسه اکسپرس اینتری اقدام کرد؟ اگه مدرک جعلی بگیریم استعلام میگیرن و میفهمن آیا؟

 3. سلام و احترام
  من دارای ایلتس ۵ هستم و رشته من کامپیوتر هستش و میدونم شرایط استارت اپ کانادا را دارم ، نکته اصلی این بود که مجموعه شما در زمینه ویزای استارت آپ حق الوکاله ای که می گیرد چقدر است ؟ تشکر

 4. میشه درخصوص شرایط ثبت شعبه راهنمایی بیشتر کنید
  چون ما تو شیراز چند رستوران زنجیره ای داریم
  میخوایم از خدمات اقامت دائم کانادا شما استفاده کنم

 5. اگر ما استارتاپ داشته باشیم
  تو ایران هم فروش خوبی داشته باشیم
  می تونید استارتاپ خودمون رو تو کانادا ثبت کنیم و اقامت بگیریم ؟

 6. شاید باورتون نشه
  ولی این محتوا درخصوص اقامت دائم کانادا واقعا محتوا کاملی بود
  و باید بگم بخش استارتاپ واقعا کامل بود
  ممنونم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.