Iran & Toronto 02172819
ارسال فرم ارزیابی
×
همین حالا از ما مشاوره رایگان دریافت کنیدارسال فرم ارزیابی

دریافت ویزای تحصیلی کانادا

خانه » مقالات » دریافت ویزای تحصیلی کانادا
مقالات نیکناز قاجار ۰۵ فروردین ۱۳۹۹

دریافت ویزای تحصیلی کانادا

مهاجرت به کانادا از طریق دریافت ویزای تحصیلی متقاضیان زیادی دارد و یکی از محبوب‌ترین روش‌های اقامت به کانادا محسوب می‌شود. دانشگاه‌های کانادا سالانه حدود 130 هزار دانشجوی بین‌المللی می‌پذیرد. با توجه به سیستم آموزش باکیفیت اقدام به تحصیل در کانادا و گرفتن ویزای تحصیلی کانادا متقاضیان زیادی دارد. غنای کانادا در ایجاد موقعیت شغلی پس از تحصیل و فرهنگ مهمان‌نواز از جهتی دیگر سبب شده اقبال برای مهاجرت به کانادا از طریق دریافت ویزای تحصیلی زیاد باشد. اما چگونه باید برای مهاجرت به کانادا از طریق دریافت ویزای تحصیلی اقدام کرد؟ تحصیل در کانادا چه قدر دشوار است و به چه مدارکی نیاز دارد؟ در متن زیر همه چیز را در مورد مهاجرت به کانادا از طریق دریافت ویزای تحصیلی بخوانید.

انتخاب دانشگاه، نام‌نویسی و دریافت نامه قبولی برای مهاجرت کانادا از طریق دریافت ویزای تحصیلی

قبل از شروع فرآیند مهاجرت به کانادا از طریق دریافت ویزای تحصیلی باید درمورد دانشگاهی که می‌خواهید در آن درس بخوانید تصمیم بگیرید. تحصیل در کانادا با توجه به دانشگاه‌های متعدد با رتبه‌های علمی خوب فرصتی خوب در اختیار شما می‌گذارد اما به هر حال هر دانشگاهی شرایط خاص خود را دارد و باید تصمیم خود را در مورد دانشگاه بگیرید. پس از نام‌نویسی در دانشگاه و گرفتن نامه قبولی می‌توانید برای ویزای تحصیلی کانادا اقدام کنید.

دریافت ویزای تحصیلی کانادا

به محض دریافت نامه قبولی از دانشگاه باید فرآیند مهاجرت به کانادا از طریق دریافت ویزای تحصیلی را آغاز کنید. قدم بعدی برای این کار دریافت ویزای تحصیلی کانادا است. برای تحصیل در کانادا به ترتیب زیر عمل کنید:

• برای ویزای تحصیلی کانادا آنلاین در سایت شهروندی و مهاجرت کانادا ثبت نام کنید.
• نامه قبولی دانشگاه خود را در دانشگاه مربوطه ارائه دهید.
• مدارک لازم که ثابت کند قادر به تامین مالی هزینه‌های خود در طول تحصیل هستید را ارائه دهید.
• نداشتن سوسابقه برای اقامت به کانادا لازم است.
• مدارک پزشکی که ثابت می‌کند از نظر جسمانی در وضعیت خوبی هستید را ارائه کنید.
ویزای تحصیلی کانادا 90 روز پس از پایان آموزش شما منقضی می‌شود اما تا منقضی شدن ویزا می‌توانید دنبال کار بگردید و ویزای تحصیلی کانادا را تبدیل به ویزای کاری کنید.
• تمام مدارک لازم را برای تحصیل کانادا آماده کنید
برای مهاجرت به کانادا از طریق دریافت ویزای تحصیلی لازم است مدارک به همراه داشته باشید. دانستن فهرست این مدارک به شما در آماده کردن سریع موارد مورد نیاز تحصیل در کانادا کمک می‌کند.
• فرم‌های تکمیل شده ویزای تحصیلی کانادا
• نامه اصلی قبولی از طرف دانشگاه
• گذرنامه معتبری که به شما اجازه بازگشت به خانه هم می‌دهد. فقط ساکنین آمریکا از داشتن این گذرنامه بی‌نیاز هستند.
• دو عکس پرسنلی که نام و تاریخ تولد پشت آن درج شده باشد.
• شواهد حمایت مالی در طول دوره‌ی تحصیلی و پرداخت هزینه‌ی دانشگاه
• نامه توضیح چرایی تحصیل در کانادا
• اگر قصد دارید در کبک تحصیل کنید باید ترجمه مدارک خود به زبان انگلیسی را نیز همراه داشته باشید.
• رسید پرداخت ویزای تحصیلی کانادا

بیشتر بخوانید:  اسکیل ورکر کانادا

 دانش زبانی مورد نیاز برای تحصیل در کانادا

برای مهاجرت به کانادا از طریق دریافت ویزای تحصیلی لازم است مدارکی دال بر مهارت و دانش زبان ارائه کنید. تنها ساکنین کشورهای انگلیسی زبان از ارائه این مدرک بی‌نیاز هستند. آزمون‌های زبان قابل قبول جهت دریافت ویزای تحصیلی کانادا شامل این موارد هستند:
• IELTS
• Cambridge English: Advanced
• TOEFL
شواهد مهارت زبانی ویزای تحصیلی کانادا در لیست مدارک مورد نیاز نیست اما داشتن این مدارک برای شما بهتر است و امتیاز شما را بالاتر می‌برد.
• مصاحبه دریافت ویزای تحصیلی کانادا
قدم بعدی مهاجرت به کانادا از طریق دریافت ویزای تحصیلی جلسه مصاحبه است. معمولا پس از مصاحبه در بازه‌ای 90 روزه ویزای تحصیلی کانادا برای شما صادر می‌شود یا اقامت به کانادا برای شما رد می‌شود. این مدت با توجه به شرایط در کشور زادگاه‌تان ممکن است کم‌تر یا بیشتر شود.

 

مهاجرت کانادا از طریق دریافت ویزای تحصیلی برای دانشجویان ایرانی

شرایط مهاجرت به کانادا از طریق دریافت ویزای تحصیلی برای دانشجویان ایرانی تقریبا مشابه سایر کشورها است اما تفاوت‌هایی نیز دارد.
• بلافاصله پس از نامه قبولی دانشگاه می‌توانید فرآیند دریافت ویزای تحصیلی کانادا را آغاز کنید. حتما 4 تا 6 ماه پیش از شروع برنامه ترم فرآیند را آغاز کنید تا سال تحصیلی را از دست ندهید و به مشکل نخورید. معمولا صدور یا عدم صدور ویزای برای تحصیل در کانادا 42 روز برای ایرانیان زمان می‌برد.
• برای مهاجرت کانادا از طریق دریافت ویزای تحصیلی لازم است که آنلاین یا با برگه ثبت‌نام خود را انجام دهید. از آنجا که در ایران هیچ مرکز ثبت‌نامی وجود ندارد برای مصاحبه و ارائه مدرک خود جهت تحصیل در کانادا و اقامت به کانادا ناچار هستید به یکی از کشورهای همسایه سفر کنید. مقامات کانادایی کشور ترکیه را برای این سفر و دریافت ویزای تحصیلی کانادا پیشنهاد می‌کنند. بسته به شرایط خود شما و توانایی‌ها و دانش‌تان، مدارک شما برای تحصیل در کانادا بررسی می‌شود و سپس برای مصاحبه فراخوانده می‌شوید.
• همچنین لازم است اطلاعات بیومتریک خود را در فرآیند دریافت ویزای تحصیلی کانادا در اختیار مقامات بگذارید. این اطلاعات شامل اثر انگشت، عکس پرسنلی و موارد این چنینی هستند.
• جهت دریافت ویزای تحصیلی کانادا لازم است 150 دلار کانادا بپردازید. بسته به شرایط شما می‌توانید این مبلغ را آنلاین یا با انتقال بانکی پرداخت کنید.
• دانشجویان ایرانی به بیمه سلامت برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا نیاز ندارند.
• یکی دیگر از هزینه‌های برای تحصیل در کانادا و اقامت به کانادا برای کنترل بیومتریک است. شما باید 85 دلار دیگر برای کنترل بیومتریک بپردازید که می‌توانید این هزینه را در مرکز صدور ویزای ترکیه یه هر کشور دیگری که مدنظرتان است پرداخت کنید.
• همچنین دانشجویان ایرانی به حساب بانکی محدود جهت برداشت ماهانه نیاز ندارند.
با توجه به شرایط خوب دانشگاه‌های کانادا و رتبه بالای علمی این کشور مقصدی مناسب برای ادامه تحصیل است.

بیشتر بخوانید:  آشنایی با دانشگاه ‌های کانادا
5/5 (3 نظر)
blank
قصد مهاجرت یا اقامت کانادا را دارید؟

تیم ما آماده مشاوره رایگان به شما را دارد

درخواست مشاوره
برچسب ها
blank

نیکناز قاجار

حدود سه ساله دارم به صورت تخصصی در حوزه مهاجرت کانادا و اقامت کانادا کار میکنم و تمام سعیم رو میکنم که محتوا های که تولید میکنم دقیق و آپدیت باشه . و باید بگم من آماده پاسخگویی به تمامی سوالات شما هستم همین حالا از طریق باکس پایین سوال خودتون رو از من بپرسید

یک پاسخ به “دریافت ویزای تحصیلی کانادا”

  1. blank شاهرخ گفت:

    سلام پسرم سال اول دوره دوم دبیرستان را تمام کرده و می خواهد بقیه دبیرستان و دانشگاه را در کانادا تحصیل کند زبان انگلیسیش خوب است و بنده به عنوان پدر ایشان هزینه تحصیلش را تقبل می کنم البته اکنون در سوئد است و زبان می خواند لطفا راهنمایی فرمائید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطالب مرتبط

blank

وام bursary

نیکناز قاجار
۲۰ مرداد ۱۳۹۷
blank

آشنایی با دانشگاه ‌های کانادا

نیکناز قاجار
۳۰ آذر ۱۳۹۸
blank

دادگاه ها در کشور کانادا

نیکناز قاجار
۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۸

سامانه بررسی آنلاین شرایط مهاجرت

ما بر حسب شرایط شما بهترین روش مهاجرت به کانادا را ارئه می دهیم در کمتر از یک دقیقه


دریافت رایگان شرایط مهاجرت

پرسش و پاسخ ها اخیر

پاسخگویی رایگان به سوالات شما

تیم ما آماده پاسخگویی به تمامی سوالات شما هستیم در کمترین زمان ممکن


این فرصت را از دست ندهید 🙂


ارسال سوال در سامانه سوالات


پذیرای صدای گرم شما هستیم. برای ارتباط و مشاوره در حوزه مهاجرت کانادا ، با ما در تماس باشید: ۰۲۱۷۲۸۱۹