ویزاهای غیر مهاجرتی

ویزاهای غیر مهاجرتی با امکان تبدیل به اقامت دائم

کسانی که دانشجو‌ هستند و‌ کسانی که دارای تخصص هستند می‌توانند از طریق این نوع ویزاها یعنی ویزاهای تحصیلی و‌ کار پروسه اقامت دائم خود را آماده سازند.

در این پروگرام زمان رسیدگی و‌ صدور ویزا سریع بوده و‌ امکان قبولی و گرفتن ویزا بسیار زیاد می‌باشد.

بر اساس این پروگرام مهاجرتی کسانی که دارای تجربه کار در کشور کانادا هستند این گروه می‌توانند وارد سیستم اکسپرس اینتری شوند و از این پروگرام اقامت دائم خود را بگیرند.

نکته این است که حتی اگر زبان انگلیسی و یا فرانسوی را مسلط نیستند این شانس را دارا هستید که از طریق تحصیل زبان وارد کشور کانادا شوید.

ویزای کار موقت چهار ساله

ویزای کار موقت نوعی مجوز می‌باشد که با آن امکان کار کردن در کشور کانادا برای افرادی که قصد کار کردن برای دوره موقت ۴ ساله در کشور کانادا را دارند فراهم می‌کند و بر عکس ویزا‌های مهاجرتی به صورت مستقیم منجر به اقامت برای شخص نمی‌شود.

برای این نوع از ویزاها سرعت رسیدگی و صدور آن بسیار سریع بوده و تحت شرایط خاص قابل تمدید و حتی تبدیل می‌باشد.

بر اساس قوانین اقامت در کشور کانادا بعضی از افراد احتیاجی به گرفتن ویزا کار برای کار کردن به صورت موقت را ندارند و از جمله می‌توان به ویزا‌های بیزینس ویزیتور از کشور‌های امریکا و مکزیک نام برد که با هدف خرید و فروش کالا و تجارت و یا خدمات وارد کشور کانادا می‌شوند.

اصولا افراد غیر کانادایی برای کار کردن به صورت موقت در کشور کانادا احتیاج به مجوزهایی خاص دارند.

امکان درخواست ویزا کار برای اتباع بعضی از کشورها که امکان آمدن به کشور کانادا بدون نیاز به ویزاها را دارا هستند همزمان با ورودشان به مرزهای کشور کانادا امکان‎پذیر می باشد.

مواردی خاص برای تقاضای ویزا بعد از ورود به کشور کانادا وجود دارد و‌ این موارد مربوط به افرادی است که داخل کشور کانادا بر اساس ویزا و یا مجوزهای دیگری هستند‌.

به جز این موارد برای گرفتن ویزا باید قبل از وارد شدن به خاک کانادا اقدام کرد.

و امکان صادر شدن آن تحت موارد زیر امکان پذیر می باشد:

 1. خود فرد برای اخذ ویزا تقاضای خود را ارائه کند.
 2. دولت کانادا این تعلق خاطر را داشته باشد که فرد بعد از پایان ویزای خود کشور کانادا را ترک کند.
 3. فرد در یکی از دسته‌بندی‌های ۵ گانه خاص داخل کشور کانادا باشد و یا شخص خارج از کشور کانادا ولی دارای پیشنهاد و شغل رسمی را داشته باشد.
 4. پیشنهاد کاری که وی دارد به صور کاملا رسمی باشد که بتوان به آن استناد کرد که در آن این توضیحات آمده باشد که ابتدا در فواصل کمتر از دو سال باشد و به صورت کاملا دقیق و صریح شرح وظایف فرد و زمان کار وی و میزان دستمزد ماهیانه وی و حتی مرخصی های شخص ذکر شده باشد.

چنین فردی باید برای گرفتن یک گواهی خاص تحت عنوان نظر بازار کار کشور کانادا به مرکز تامین و توسعه منابع انسانی کشور کانادا تقاضای خود را به صورت رسمی ارائه دهد و بعد از این مرحله نتیجه آن را به همراه تمامی مدارک به سازمان مهاجرتی کشور کانادا برای اعلام نظر و اخذ ویزای کار اقدام کند.

ویزاهای غیر مهاجرتی‌ اقامت و وارد شدن به کشور کانادا بر طبق دلایل اجتماعی موردی است که به موازات اقامت‌های تجارتی و تخصصی در قوانین مهاجرت کانادا تنظیم شده است.

مهاجرت و یا ورود موقت به کشور کانادا از طریق خانواده، ویزای کار موقت، ویزای تحصیلی، ویزای نگهداری از سالمندان و اطفال، این‌ها همه از مهم‌ترین دلایل مهاجرت بر اساس دلایل اجتماعی می‌باشد اما نقطه تمایز این نوع ویزاها از حیث اقامت دائم و یا غیر دائم این است که فرد بر طبق شرایط خاص اجتماعی واجد شرایط و یا فاقد شرایط تشخیص داده شود.

به نوع دیگری می‌توان گفت شرایط مالی و ملکی و تخصص بالای فرد ملاک نیست بلکه شرایط خاص خانوادگی و اجتماعی فرد مهم می‌باشد.

و به خاطر همین برای اخذ این نوع ویزاها چیزی که اهمیت دارد اثبات وضعیت خاص شخص می‌باشد.

7 دیدگاه در “ویزاهای غیر مهاجرتی”

 1. سلام میخواستم بدونم من ۱۸ سالمه و مدرک دیپلم دارم ایا میتونم برای ویزا تحصیلی اقدام کنم ؟
  نمره ایلتسم چقدر باید باشه ؟
  ممنون از راهنماییتون

  1. برای دانش اموزان زیر ۱۹ سال نیازی به مدرک ایلتس نمی باشد آن هم در صورتی که بتوانید دیپلم را از کانادا بگیرید

 2. من ۲۲ سالمه حرفه ساختمان سازی (ارماتور بندی ساختمان ،و حرفه اشپزی داری مدرک اشپزی قابل ترجمه از فنی حرفه ای کشور دارم میخوام کانادا کار کنم کدوم از این دو کار میتونه کمک کنه اقامت تو کانادا بگیرم یا حداقل ۴ سال کانادا کار کنم در ضمن من فوق دیپلم رشته برق دارم و از نظر مالی بوجه کمی دارم

  1. با سلام احترام
   علی محمدزاده عزیز
   متاسفانه با رزمه در سوال خود اشاره کردید در حاصل حاظر شرایط اقامت کانادا را نداشته و امیدوارم با تقویت رزمه خود بتوانیم در خدمت شما باشیم
   با تشکر از شما

 3. سلام رضا هستم .۴۲ سالمه . کارمند دانشگاه هستم ۱۲ سال کار مرتبط با رشته تحصیلیم تربیت بدنی . میخوام مهاجرت تحصیلی در ارشد یا دوره های کالج ترجیحه بدون مدرک زبان داشته باشم تمکن مالی هم دارم.ممنون میشم امید بدهید

  1. باسلام احترام
   متاسفانه بدون مدرک زبان امکان حضور در کلاس ها را ندارید و شرایط سنی شما هم برای تحصیل مناسب نمی باشید
   امکان ریجکتی دارد
   ولی برنامه های بسیار بهتری از مهاجرت تحصیلی برای شما وجود دارد که بتوانید به راحتی مهاجرت به کانادا داشته باشید
   جهت اطلاعات بیشتر با مجموعه ما در ارتباط باشید
   ۰۲۱۷۲۸۱۹

  2. باسلام احترام
   متاسفانه بدون مدرک زبان امکان حضور در کلاس ها را ندارید و شرایط سنی شما هم برای تحصیل مناسب نمی باشید
   امکان ریجکتی دارد
   ولی برنامه های بسیار بهتری از مهاجرت تحصیلی برای شما وجود دارد که بتوانید به راحتی مهاجرت به کانادا داشته باشید
   جهت اطلاعات بیشتر با مجموعه ما در ارتباط باشید
   ۰۲۱۷۲۸۱۹

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.