Iran & Toronto 02172819
ارسال فرم ارزیابی
×
همین حالا از ما مشاوره رایگان دریافت کنیدارسال فرم ارزیابی

تغییرات جدید در امتیازبندى اکسپرس انتری

خانه » مقالات » تغییرات جدید در امتیازبندى اکسپرس انتری
مقالات نیکناز قاجار ۰۵ خرداد ۱۳۹۷

اکسپرس انتری

تقریبا می‌توان گفت از اوایل سال ۲۰۱۵ میلادی بود که برای اقامت و مهاجرت به کشور کانادا و گرفتن و اخذ اقامت دائم کشور کانادا این پروگرام راه اندازی شد که به روش اکسپرس انتری معروف می باشد.

روش اکسپرس انتری کل سیستم مهاجرت به کشور کانادا را تغییر داد و‌ چهره آن را کلا عوض کرد و پس از راه‌انداری پرو‌گرام اکسپرس انتری برای مهاجرت به کشور کانادا، بسیاری از واجدین شرایط و متقاضیانی که در گذشته از روش‌های موجود در مهاجرت به کانادا از طریق نیروی متخصص فدرال اقدام به اخذ اقامت می کردند پشت در‌های بسته پروگرام اکسپرس انتری ماندند.

با توجه به قوانین جدید اداره مهاجرت کشور کانادا اول هر ماه حداقل امتیازات شخص انتخاب شده جهت اخذ اقامت دائم کانادا را اعلام می‌کنند.

تغییرات جدید در امتیاز‌بندى اکسپرس انتری

 1. داشتن خواهر و برادر و همسر در کشور کانادا
 2. دانستن و مسلط بودن به زبان فرانسه
 3. داشتن قرارداد یا دارا بودن پیشنهاد شغلی از کانادا

از تاریخ هفتم ژوئن قانون جدیدی تصویب شد برای سهولت مهاجرت برای اشخاص که از طریق تخصص می‌خواهند وارد کشور کانادا شوند به طوری که افراد متخصص می‌توانند در پروگرام اکسپرس انتری امتیازات بیشتری کسب کنند.

 • افرادی که در کشور کانادا دارای خواهر و یا برادر و یا همسرشان بالای سنین هجده سال باشند که مقیم و یا سیتیزن کشور کانادا هستند و از این طریق می‌توانند ۱۵ امتیاز به مجموع امتیازات خود در پروگرام اکسپرس انتری اضافه کنند.
 • افرادی که آگاهی و تسلط به زبان فرانسه در سطح متوسط و یا بالاتر دارند می‌توانند ۱۵ الی ۳۰ امتیاز به مجموع امتیازات خود اضافه کنند.
 • افرادی که از کشور کانادا دارای پیشنهاد شغلی معتبر هستند می‌توانند بین ۵۰ امتیاز برای سایر مشاغل کسب کنند و تا ۲۰۰ امتیاز برای مشاغل مدیریتی ازاین پروگرام کسب کنند.
و‌ اگر فرد متقاضی بتواند تمامی شرایطی که در تعهد نامه به امضا رسیده را اجرا کند می‌تواند اقامت خود را از طریق اکسپرس انتری کسب کند. این نکته را باید توجه داشت که این پروگرام کارافرینی هر استان با استان دیگر متفاوت می‌باشد و هر کدام از استان‌های کانادا برنامه‌های خاص خود را دارند و تمامی این برنامه‌ها با توجه به شرایط زمانی در حال تغییر می باشند و می‌تواند گفت که هیچ کدام از این پروگرام‌ها ثابت نیستند.

می‌توان به نمونه‌هایی از این پروگرام‌ها در شهرهای مختلف اشاره کرد مانند برنامه استان انتاریو و برنامه استان بریتیش کلمبیا که تمامی آنها در مطالب مربوط به خودشان در وب سایت توضیح داده شده و می‌توانید اطلاعات لازم را کسب کنید.

بیشتر بخوانید:  وام bursary

اکسپرس اینتری دو مرحله دارد

 1. ورود به داخل سیستم اکسپرس اینتری Express Entry بعنوان فدرال اسکیلد ورکر ، کسانی که حداقل ۶۷ امتیاز دارند.
 2. بدست آوردن امتیاز بالاتر از ۴۰۰ در Express Entry برای دریافت اجازه ثبت پرونده اقامت دایم. اساسا برای دریافت اجازه یا دعوتنامه از اداره مهاجرت کانادا برای ثبت پرونده اقامت دائم، متقاضى مى بایست واجد شرایط ذیل باشد تا امتیاز او بالاتر از ۴۰۰ باشد.

به این دلیل توصیه می شود که متخصصان با ویزای تحصیلی وارد کانادا بشوند تا بتوانند شانس خود را برای اخذ اقامت دائم کانادا بالاتر ببرند.

مطابق آخرین سرى دعوتنامه‌هاى صادره در ماه ژانویه جهت اقامت دائم کانادا از طریق فدرال اسکیلد ورکر و سایر گروه هاى مهاجرتى تخصصى، حداقل امتیاز لازم به شکل قابل توجهى کاهش یافته است و از بیش از سه هزار نفر از دارندگان امتیاز ۴۴٠ داخل اکسپرس اینتری دعوت بعمل آمده است تا بتوانند براى اقامت دائم کانادا اقدام نمایند.

مهاجرت به کانادا براى پزشکان متخصص و خانواده براساس تخصص اکسپرس اینتری

متقاضیانی که از طریق تخصص به عنوان پزشک عمومی یا پزشک خانواده (کد شغلى ٣١١٢) و یا پزشکان متخصص (کد شغلى ٣١١١) تمایل به مهاجرت به کانادا دارند، می‌توانند از طریق Federal Skilled Worker و یا Canadian Experience Class و یا Provinicial Nominees Programs اقدام نمایند.

مراحل اقدام کردن آن به شرح ذیل است:

 1. تشکیل پرونده شما در سیستم اکسپرس اینتری Express Entry Profile ، با توجه به اینکه مدرک تحصیلی شما صادره از خارج از کانادا است شما نیازمند ECA یا گزارش ارزشیابی مدرک خود از شورای پزشکان کانادا هستید.
 2. تشکیل پرونده جهت ارزیابی مدارک تحصیلی و حرفه‌ای پزشکی شما در www.physiciansapply.ca
 3. بعد از تشکیل پرونده و انجام پروسه ارزیابی و معادل‌سازی مدارک، شما می‌توانید تقاضای ECA یا گزارش ارزیابی از MCC یا شورای پزشکان کانادا نماید.
 4.  گزارش مذکور را بایستی وارد پروفایل خود در اکسپرس اینتری کنید.
 5. این پروسه نه تنها براى امور مهاجرتی شما به کانادا کمک می‌کند، بلکه در حقیقت منجر به ارزشیابی مدرک پزشکی شما می‌شود. به نحوی که زمانی که می‌خواهید براى بورد پزشکی کانادا ثبت نام کنید به این مدرک نیاز خواهید داشت.
 6. ثبت نام در بورد پزشکی کانادا براى اخذ مجوز طبابت در کانادا.
 7. تصمیم گیری بورد پزشکی کانادا (هر استان در کانادا داراى نظام پزشکى مخصوص به خود است)، مبنی بر اینکه شما نیاز دارید چه دوره‌های تخصصی تکمیلی را در کانادا طی کنید تا بر آن اساس بتوانید اجازه طبابت در کانادا بیابید. براى اطلاعات بیشتر می‌توانید به وب سایت رسمى www.mcc.ca مراجعه نمایید.
بیشتر بخوانید:  دانستنی های ویزای توریستی کانادا

تغییرات جدید در امتیاز‌بندى اکسپرس انتری

 1. داشتن خواهر و برادر و همسر در کشور کانادا
 2. دانستن و مسلط بودن به زبان فرانسه
 3. داشتن قرارداد یا دارا بودن پیشنهاد شغلی از کانادا

از تاریخ هفتم ژوئن قانون جدیدی تصویب شد برای سهولت مهاجرت برای اشخاص که از طریق تخصص می‌خواهند وارد کشور کانادا شوند به طوری که افراد متخصص می‌توانند در پروگرام اکسپرس اینتری امتیازات بیشتری کسب کنند.

 • افرادی که در کشور کانادا دارای خواهر و یا برادر و یا همسرشان بالای سنین هجده سال باشند که مقیم و یا سیتیزن کشور کانادا هستند و از این طریق می‌توانند ۱۵ امتیاز به مجموع امتیازات خود در پروگرام اکسپرس اینتری اضافه کنند.
 • افرادی که آگاهی و تسلط به زبان فرانسه در سطح متوسط و یا بالاتر دارند می‌توانند ۱۵ الی ۳۰ امتیاز به مجموع امتیازات خود اضافه کنند.
 • افرادی که از کشور کانادا دارای پیشنهاد شغلی معتبر هستند می‌توانند بین ۵۰ امتیاز برای سایر مشاغل کسب کنند و تا ۲۰۰ امتیاز برای مشاغل مدیریتی ازاین پروگرام کسب کنند.
5/5 (1 نظر)
قصد مهاجرت یا اقامت کانادا را دارید؟

تیم ما آماده مشاوره رایگان به شما را دارد

درخواست مشاوره
برچسب ها

نیکناز قاجار

حدود سه ساله دارم به صورت تخصصی در حوزه مهاجرت کانادا و اقامت کانادا کار میکنم و تمام سعیم رو میکنم که محتوا های که تولید میکنم دقیق و آپدیت باشه . و باید بگم من آماده پاسخگویی به تمامی سوالات شما هستم همین حالا از طریق باکس پایین سوال خودتون رو از من بپرسید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطالب مرتبط

بانک های کانادا

نیکناز قاجار
۲۳ مهر ۱۳۹۷

گرفتن فاند از دانشگاه‌های کانادا

نیکناز قاجار
۰۴ مهر ۱۳۹۷

تایید مدرک دانشگاه آزاد

نیکناز قاجار
۲۱ مرداد ۱۳۹۷

پذیرای صدای گرم شما هستیم. برای ارتباط و مشاوره در حوزه مهاجرت کانادا ، با ما در تماس باشید: ۰۲۱۷۲۸۱۹