Iran & Toronto 02172819
ارسال فرم ارزیابی
×
همین حالا از ما مشاوره رایگان دریافت کنیدارسال فرم ارزیابی

روشهای اخذ اقامت کشور کانادا

خانه » مهاجرت کانادا » روشهای اخذ اقامت کشور کانادا
مهاجرت کانادا نیکناز قاجار ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۹

اگر مهاجرت به کانادا رویای شماست، خوشحال باشید که کانادا یکی از بهروزترین و سادهترین سیاستهای مهاجرت در جهان را دارد. دولت کانادا برنامهای برای استقبال از بیش از 200،000 مهاجر جدید هر ساله از مناطق مختلف جهان دارد. این امر کانادا را به ایدهآلترین کشور برای ورود افراد به کانادا و گرفتن اقامت دائم کانادا تبدیل میکند.

آنچه در این مقاله خواهید خواند:

 • برنامه های مهاجرت به کانادا
 • مهاجرت تحصیلی
 • ویزای گردشگری
 • مهاجرت کاری
 • Express Entry
 • مهاجرت تجاری
 • مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزاهای مختلف به خصوص PR

برنامه های مهاجرت کانادا

اگر مایل به مهاجرت به کانادا و اخذ ویزای اقامت هستید، برنامههای مهاجرتی زیادی وجود دارد که معیارها و شرایط لازم برای مهاجرت را دارند. برای دریافت کارت اقامت، انتخاب شما به کل امتیازات شما بر اساس معیارها و مشخصات شما یعنی سن، مهارتهای زبانی، تحصیلات، تجربه کار و سایر عوامل بستگی دارد. پس اول شما باید شرایط و هدف خود ار مهاجرت و اخذ اقامت را برای خود روشن کنید و مدارک لازم را فراهم کنید.

مهاجرت تحصیلی

این یک راز نیست که امروزه تحصیل در کانادایی مطمئنترین و آسانترین راه برای مهاجرت کانادا است. برای شروع تحصیل، باید یک دانشگاه و یا مدرسه را که از قبل تعیین شده است را انتخاب کنید و در کلاسهای متناسب با دیپلم، لیسانس یا کارشناسی ارشد ثبت نام کنید. بعد از فارغالتحصیلی، شما باید مجوز کار بعد از فارغالتحصیلی را دریافت کنید. قابل ذکر است که این امر به کالج شما و مقطع تحصیلی شما بستگی دارد. اگر حداقل 1 سال تحصیل کنید، یک یا 2 سال اجازه کار آزاد دریافت خواهید کرد. با این حال، هنگامی که از یک برنامه یا رشته با درجه 2-4 فارغالتحصیل میشوید، به مدت 3 سال مجوز کار دریافت خواهید کرد. در این مدت، شما باید یک کارفرمای قابل اعتماد پیدا کنید و یک موقعیت واجد شرایط NOC را در شرکت بدست آورید. پس از 1 سال کار برای کارفرمای خود، واجد شرایط دریافت اقامت دائم در کانادا خواهید بود.

 • اجازه تحصیل

هر دانشجویی که بیش از 6 ماه قصد تحصیل در کانادا را دارد، باید مجوز تحصیل را از CIC دریافت کند. داوطلب باید برای ورود به کانادا به صورت آنلاین اقدام کرده و مجوز تحصیل و ویزا را دریافت کند. به محض ورود دانشجوی بالقوه به کانادا، یک افسر کانادایی در اکثر موارد در همان فرودگاه کانادایی، یک سند اجازه تحصیل را به دانش آموز در مرز کانادا اعطا میکند.

 • مجوز کار پس از فارغ التحصیلی

بیشتر دانشجویان که حداقل یک سال از برنامه دانشگاهی و فارغالتحصیل آنها گذشته باشد، ممکن است واجد شرایط باشند و میتوانند برای اجازه کار پس از فارغالتحصیلی اقدام کنند و مجوز کار آزاد را از CIC دریافت کنند. اجازه کار پس از فارغالتحصیلی ممکن است حداکثر به مدت 3 سال پس از فارغ التحصیلی صادر شود. مدت زمان PGWP مستقیماً به پروژه علمی که توسط شما انتخاب شده است، بستگی دارد. به عنوان مثال، اگر برنامه مطالعه 1 سال باشد، به دانشجویان 2 تا 2 سال اجازه کار آزاد داده میشود. در واقع، برای به دست آوردن 3 سال اجازه کار پس از فارغ التحصیلی، دانشجو باید حداقل باید 2 سال برنامه دانشگاهی تمام وقت را ثبت نام و فارغالتحصیل شود.

بیشتر بخوانید:  تحصیل در رشته پزشکی در کانادا

ویزای گردشگری

اگر مایل هستید که برای مسافرت، تحصیل یا کار وارد کانادا شوید باید ویزای گردشگری را از CIC دریافت کنید. لطفاً توجه داشته باشید که اگر ویزای شما منقضی شده است، باید آن را تمدید کنید. به این صورت برای شما یک اقامت موقت صادر میشود.

مهاجرت کاری

برای واجد شرایط بودن برای مهاجرت به منظور کار، باید یک کارفرمای قابل اعتماد که حداقل دارای 2 سال کار و دارای 5 کارمند تمام وقت باشد، پیدا کنید که دارای LMIA از CIC است و و توانایی استخدام شما برای یک موقعیت خاص، یا دوره با حقوق ساعتی است. پس از حداقل یک سال کار برای این کارفرما، میتوانید از طریق برخی از برنامههای مهاجرتی، برای اقامت دائم در کانادا اقدام کنید.

Express Entry

سیستم Express Entry یک سیستم دولتی آنلاین است که به مهاجران بالقوه کمک میکند تا از طریق جریانهای مختلف، اقامت دائمی در کانادا را دریافت کنند(به عنوان مثال؛ کارگر ماهر فدرال، تحصیل در کانادا و غیره). این سیستم صلاحیت نامزدهای بالقوه را ارزیابی میکند و یک اجازهنامه خاص را برای این افراد با شرایط ارائه میدهد. چیزی که در این سیستم مهم است نمره یا رتبه شماست که باید حداقل رتبه هر قرعه کشی Express Entry را برآورده کند. به محض اینکه نامزد نمره مشابه یا بالاتر از آخرین قرعه کشی داشته باشد، وی واجدشرایط میشود و از او دعوت میشود تا برای اقامت دائم اقامت درخواست کند. این سیستم 90 روز به تهیه اسناد و آپلود آنها در حساب خود به صورت آنلاین فرصت میدهد. زمان پردازش برای Express Entry حداقل 6 ماه طول میکشد.

مهاجرت تجاری

گزینههای مختلفی در کانادا برای افرادی وجود دارد که علاقه وافری برای تجارت در کانادا را دارند. همچنین این افراد نیز میتوانند از طریق یکی از برنامههای تجاری یا سرمایهگذاری، مهاجرت کنند. هر استان یا ایالت در کانادا برنامه استانی کسب و کار خود را دارد، با این حال، میزان موفقیت هر برنامه بسیار پایین وچیزی حدود 22٪ از 100٪ است. با این حال، یک برنامه در کانادا وجود دارد که کاملاً مستقیم و به آسانی قابل فهم است و میزان موفقیت خوبی دارد. برنامه سرمایه گذار کبک در حال حاضر یکی از مطمئنترین و بهترین برنامههای کاری در زمینه کار برای کلیه افراد ذیصلاح و علاقمند است.

بیشتر بخوانید:  بهترین مشاور مهاجرت کانادا

مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزاهای مختلف به خصوص PR

 • مدرک آیلتس برای ارائه نتایج آزمون زبان
 • ECA  یا ارزیابی اعتبار آموزش یا تحصیل؛ اگر از طریق برنامه فدرال کارگران ماهر درخواست اقامت میکنید، این مدرک نیاز است.
 • بودجه مالی کافی برای پشتیبانی از شما به عنوان یک مهاجر. (اثبات بودجه)
 • مدارک تحصیلی یا گواهینامهها، مدرک دیپلم، گواهینامههای حامی.
 • نسخههای اصلی و اسناد رسمی ترجمه شده برای پشتیبانی از برنامه و روند کاری شما.
 • اثبات سن؛ که از طریق اسناد هویتی مانند شناسنامه اثبات میشود.
 • اسناد اشتغال؛ مانند پیشنهاد شغلی و یا دعوت نامه، نامه مرجع، لیست پرداختها.
 • گواهی ترخیص پزشکی و پلیس.
 • سفرنامه که همان گذرنامه شما است.

کلام پایانی…

کانادا یک کشور خوب و توسعهیافته با زیرساختهای خوب و اقتصاد مقاومتی است. این کشور دارای شانزدهمین و بالاترین درآمد سرانه اسمی در سطح جهان و همچنین دوازدهمین رتبه برتر در شاخص توسعه انسانی (H.D.I) است. اقتصاد پیشرفته کانادا باعث تبدیل آن به دهمین اقتصاد بزرگ جهان شده است که به طور عمده به منابع طبیعی فراوان و شبکههای تجارت بینالمللی توسعه یافته متکی است. خوب تمام اینها دلایل خوبی برای مهاجرت به این کشور است. پس باید راه خود را مشخص و برای رسیدن به آن مصمم باشید.

http://www.internationalexperience.ca/

https://www.immigtoronto.com/

5/5 (1 نظر)
قصد مهاجرت یا اقامت کانادا را دارید؟

تیم ما آماده مشاوره رایگان به شما را دارد

درخواست مشاوره
برچسب ها

نیکناز قاجار

حدود سه ساله دارم به صورت تخصصی در حوزه مهاجرت کانادا و اقامت کانادا کار میکنم و تمام سعیم رو میکنم که محتوا های که تولید میکنم دقیق و آپدیت باشه . و باید بگم من آماده پاسخگویی به تمامی سوالات شما هستم همین حالا از طریق باکس پایین سوال خودتون رو از من بپرسید

10 پاسخ به “روشهای اخذ اقامت کشور کانادا”

 1. داریوش نوشینی گفت:

  درود،
  مدت سه ساله که به هر دری می زنیم بریم کانادا ولی شرایط سنی و تحصیلات اینجانب و همسرم این اجازه رو نمیده که موفق شویم.
  من چهل و هفت سالمه، خانومم چهل و پنج، یه پسر شانزده ساله هم داریم. همه سه تامون انگلیسی راحت صحبت میکنیم ولی آیلتس جنرالم ۵ و آیلتس آکادمیک خانومم هفته و جنرالش هم همین حدوده، لیسانس مترجمی زبان و فوق حقوق بین المللم ولی سابقه تدریس مکالمه آموزشگاهی دارم حدود شش هفت سال، خانومم فوق لیسانس تیچینگ داره و سابقه ده ساله مکالمه آموشگاه های زبان. ملک و سندی هم نداریم، پول شش صد هفتصد میلیون داریم. آیا راهی هست که بتونیم به کانادا مهاجرت کنیم؟

  • علیرضا گفت:

   سلام دوست عزیز وقتتون بخیر. بله قطعا راهی هست اما شما نیاز به سرمایه بیشتری دارید. لطفا فرم مربوطه در سایت را برای ما پ و ارسال کنید تا شرایط شما مورد بررسی قرار گیرد.

 2. داریوش نوشینی گفت:

  جسارتا باید اضافه کنم که تراول هیستوری نداریم، ولی فایننشال رکورد بانکی بالای چهار ماه رو به مبلغ سیصدمیلیون تومن از پاسارگاد داریم

  • نیکناز قاجار گفت:

   با سلام احترام
   جناب اقای داریوش عزیز
   شما می تونید با شماره تماس مجموعه ما تماس بگیرید و مجموعه ما امادگی این رو داره که به شما مشاوره رایگان بده
   شماره تماس ما ۰۲۱۷۲۸۱۹
   با تشکر از کامنت شما

 3. سپیده گفت:

  برای اقامت دائم از طریق ورزش من تمام شرایط را دارا هستم بجز مدرک زبان. ایا امکان مهاجرت من به کانادا هست؟

  • نیکناز قاجار گفت:

   سپیده عزیز سلام
   شما می توانید با مجموعه ما در تماس باشید تا تیم ما به شما مشاوره رایگان ارائه دهد.
   شنبه تا چهار شنبه از ساعت ۱۰ صبح تا ۱۸
   و پنج شنبه ها هم از ساعت ۱۰ صبح تا ۱۴ درخدمت شما دوست عزیز هستیم
   شماره تماس ۰۲۱۷۲۸۱۹

 4. میترا گفت:

  من چه جوری می تونم اقامت دائم کانادا رو بگیریم

 5. امید گفت:

  باسلام سال گذشته با یک وکیل و شرکتی با پنج سال سابقه کاری موفق و مدارک تایید شده برای مهاجرت همکاری کردم و با دریافت حدود پانصد میلیون تومان از من و چندین میلیارد مجموعا کارما را انجام نداد و ضربه سنگینی خوردیم . من برای پرداخت مبلغ مورد نظر شما و مدارک مود نظر مشکلی ندارم اگر شرایط پرداخت همزمان با اخذ ویزا را دارید درخدمت شما هستم

  • علیرضا گفت:

   سلام دوست عزیز شما میتونید با ما تماس بگیرید تا با وکیلمون صحبت کنید و یا اینکه فرم مربوطه را پر کنید تا ما با شما تماس بگیریم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پیشنهاد سردبیر

پذیرش تحصیلی از دانشگاه های کانادا

نیکناز قاجار
۲۷ آذر ۱۳۹۷

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری

نیکناز قاجار
۲۰ شهریور ۱۳۹۸

پرسش و پاسخ ها اخیر


پذیرای صدای گرم شما هستیم. برای ارتباط و مشاوره در حوزه مهاجرت کانادا ، با ما در تماس باشید: ۰۲۱۷۲۸۱۹