Iran & Toronto 02172819
ارسال فرم ارزیابی
×
همین حالا از ما مشاوره رایگان دریافت کنیدارسال فرم ارزیابی

روشهای مهاجرت به کانادا

خانه » مهاجرت کانادا » روشهای مهاجرت به کانادا
مهاجرت کانادا نیکناز قاجار ۱۲ خرداد ۱۳۹۸

 

در این مقاله قصد داریم درباره روشهای مهاجرت به کانادا و انواع آن صحبت کنیم.

باتوجه به اینکه کشور کانادا از لحاظ جغرافیایی بسیار گسترده می باشد و عملا بعد از کشور روسیه، بزرگترین کشور دنیا می باشد اما از نقطه نظر جمعیت ، دارای جمعیت بسیار کمی در قیاس با مساحت خود می باشد.

به خاطر همین دلیل یکی از ویژگیهای این کشور مهاجر پذیر بودن کانادا می باشد که دارای تنوع زیادی از قوانین می باشد و همین امر روشهای مهاجرت به کانادا را دارای گستردگی زیادی کرده است.

با توجه به تنوع روشهای مهاجرت به کانادا ، قانون سازمانی را مسئول رسیدگی به این امر کرده به عنوان اداره مهاجرت کانادا، که به پرونده کسانی که قصد مهاجرت به کانادا را دارند رسیدگی می‌کند.

اداره مهاجرت کانادا سازمانی می باشد که در این روند نظارت کامل را دارد. این سازمان با توجه به قوانین مهاجرتی کشور کانادا افراد مختلف را که دارای شرایط مهاجرت به کانادا هستند را انتخاب کرده و به آنها از طریق قوانین مختلف مهاجرتی اجازه ورود به کشور کانادا می دهد.

اما کشور کانادا دارای تنوع و گستردگی زیادی در قوانین مهاجرت به کانادا می باشد و عملاً روشهای مهاجرت به کانادا بسیار دارای تنوع و پیچیدگی های خود می باشد.

در اینجا به روشهای مهاجرت به کانادا می‌پردازیم. یکی از روش‌هایی که بسیار پر طرفدار می باشد برنامه اسکیل ورکر و یا همان اکسپرس اینتری می باشد.

یکی از پر طرفدارترین برنامه‌های مهاجرتی کانادا که می شود منجر به مهاجرت به کانادا با کمترین هزینه می شود برنامه مهاجرتی اسکیل ورکر در کانادا و یا همان اکسپرس اینتری می باشد.

برنامه مهاجرتی اسکیل ورکر فدرال و یا همان اکسپرس اینتری در کانادا دارای شرایط خاص خود می باشد که به این منوال است که افرادی که قصد مهاجرت به کانادا را دارند می بایست دارای شرایط خاص باشند که مجموع این شرایط منجر به اقامت کانادا می شود که شامل شرایط سن مناسب و مدارک بالای تحصیلی و شرایط خوب زبان انگلیسی و یا فرانسه و سابقه و تجربه کار مناسب و مرتبط به رشته تحصیلی در کانادا که کسانی که دارای این شرایط باشند می توانند در برنامه اکسپرس اینتری شرکت کنند و اقامت دائم کانادا را برای خود به دست آورند.

بهترین رده سنی در برنامه اکسپرس اینتری و یا اسکیل ورکر بین بیست و چهار تا سی و یک سال می باشد که در صورتی که فرد متاهل باشد امتیاز ١٠٠ را کسب کرده و درصورتیکه مجرد باشد امتیاز ١١٠ را کسب می کند پس در همین ابتدا می توان نتیجه گیری کرد که شرایط سنی یکی از مهمترین عوامل برای مهاجرت به کانادا می باشد.

نکته ای که در اسکیل اورکر و یا اکسپرس اینتری مهم می باشد این است که افرادی که متاهل نشده اند نسبت به افراد متاهل می باشند ۴٠ امتیاز بیشتر کسب می‌کنند اما افرادی که متاهل هستند با تحصیلات همسر و شرایط خوب زبان و سن و همین طور تجربه کاری بخشی از این چهل امتیاز و یا تمامی آن را مجددا پوشش دهند.

یکی دیگر از عواملی که می شود در برنامه اکسپرس اینتری و یا اسکیل ورکر نتیجه گرفت مهارت و تسلط به زبان انگلیسی می باشد. در نتیجه کسانی که قصد اقامت کانادا با کمترین هزینه را دارند می بایست دارای مهارت بالا زبان انگلیسی باشند و عملا هرچه نمره آیلتس افراد متقاضی بیشتر باشد شانس بالایی برای نتیجه گیری در این برنامه مهاجرتی دارند.

اما نکته ای که متقاضیان مهاجرت به کانادا باید در نظر داشته باشند این است که حداقل نمره مدرک زبان آیلتس باید نمره ۶ جنرال باشد و در صورتی که این نمره را نداشته باشند حق شرکت در برنامه اکسپرس اینتری و یا اسکیل ورکر فدرال را ندارند.

یکی دیگر از روشهای مهاجرت به کانادا ویزای تحصیلی در کانادا می باشد. متقاضیان می‌توانند از طریق ویزای تحصیلی در کانادا و با داشتن یک سرای از عوامل شرایط مهاجرت به کانادا را برای خود فراهم سازند

ویزای تحصیلی در کانادا معمولا دارای چهارچوب قوانین خاصی می باشد که در ابتدا باید فرد متقاضی شرایط سنی تحصیلی در کانادا را داشته باشد و در سنین درس و تحصیل باشد و عملا فاصله بین تحصیل بیشتر از دوسال نباشد و در کنار این عوامل معدل هم می‌تواند تاثیربسیار زیادی داشته باشد و در کنار این شرایط داشتم مدرک زبان هم بسیار اثرگذار است.

بیشتر بخوانید:  بهترین وکیل قابل اعتماد مهاجرت در کانادا

وقتی که فردی دارای این چنین شرایطی باشد می‌تواند که درخواست پذیرش از یک کالج پ یا دانشگاه دهد و بعد از پذیرش گرفتن و واریز وجه شهریه دانشگاه، پرونده وارد پروسه سفارت می شود و وقتی به سفارت ارسال شد پرونده وارد مرحله بررسی و صدور ویزای تحصیلی در کانادا می شود و در نتیجه شرایط تحصیل در کانادا فراهم می شود.

 

بیشتر افراد که کانادا را برای تحصیل انتخاب می کنند این است که در پایان تحصیلات می‌توانند درخواست ویزای کار کانادا را دهند و بعد از پیدا کردن شغل در کانادا در یک فاصله یک ساله می‌توانند شرایط اقامت کانادا را پیدا کرده و در نهایت اقامت کانادا را کسب کرده و عملا تحصیلی بهانه ای بوده برای اخذ اقامت کانادا.

در کنار روش ویزای دانشجویی کانادا ، برنامه دیگری وجود دارد به نام ویزای دانش آموزی که ویزای دانش آموزان در کانادا بسیار دارای طرفداران خاص خود می باشد چرا که اگر این امر رخ دهد شرایط اقامت کانادا برای خانواده رخ خواهد داد و مراحل ویزای دانش آموزی در کانادا بدین منوال می باشد.

در ابتدا برای فرزند خانواده یک پذیرش از مدارس کانادا گرفته می شود و بعد از اینکه این امر رخ داد با توجه به اینکه شرایط سنی دانش آموزان پایین می باشد طبق قوانین مهاجرتی در کانادا می‌توانند والدین به عنوان همراه وارد کشور کانادا شوند و مقدمات و شرایط اقامت کانادا را برای خود فراهم سازند.

بعد از اینکه ویزای تحصیلی در کانادا برای فرزند خانواده صادر شد و والدین توانستند که وارد کانادا شوند در این مرحله می بایست یکی از زوجین وارد کالج و یا دانشگاه شوند و ویزای تحصیلی اخذ کنند و دلیل آن هم این می باشد که طبق قوانین مهاجرتی کشور کانادا چنانچه یکی از زوجین مشغول به تحصیل باشند به زوج دیگر ویزای کار در کانادا داده می شود و طبق قوانین مهاجرتی کانادا بعد از یک سال کار و کسب در کانادا فرد می‌تواند در خواست اقامت کانادا را دهد و عملا با این رو می شود شرایط اقامت کانادا را برای خانواده فراهم ساخت.

یکی دیگر از شرایط اقامت کانادا می توان ویزای کار در کانادا را نام برد که این مبحث بسیار دارای تنوع گسترده ای می باشد ولی اگر به طور خلاصه بخواهیم به این موضوع بپردازیم می‌توان این گونه مطرح کرد افرادی که دارای پیشنهاد کاری از کانادا داشته باشند که به پیشنهاد شغلی جای آفر میگویند می توان که از طریق جای آفر شرایط اقامت کانادا را هموار نمود.

اما نکته اصلی این می باشد که کسانی که دارای جاب آفر می باشند نباید این فکر را کنند که عملا اقامت کانادا را در یافت کرده اند و دلیل آن هم این می باشد که باید کارفرما ثابت کند که کسی که دارای پیشنهاد شغلی در کانادا است کسی با تخصص وی در این کشور وجود ندارد و کارفرما نیاز به گواهینامه ای دارد به نام LMIA که این گواهینامه را از اداره مهاجرت کانادا گرفته می شود و اخذ این گواهینامه با شرایط سخت و پیچیده‌ای که دارد به راحتی امکان پذیر نمی باشد و می توان این گونه مطرح کرد که بعد از سال ٢٠١۶ و تغییرات گسترده ای که در قوانین مهاجرتی کانادا پدید آمد عملا اخذ این گواهینامه و جاب آفر بسیار سخت شده است.

سرمایه‌گذاری در کانادا

یکی دیگر از شرایط اقامت کانادا میتوان از برنامه سرمایه‌گذاری در کانادا نام برد. و در حال حاضر عملا تنها استانی که به معنای واقعی می توان اقامت از طریق سرمایه گذاری را اجرایی کرد برنامه سرمایه‌گذاری کبک می باشد و افراد توجه داشته باشند که کارآفرینی در کانادا تفاوت زیادی با سرمایه‌گذاری در کانادا را دارد.

در سرمایه‌گذاری در کبک فرد متقاضی باید دارای یک سری از شرایط باشد که شامل تجربه مدیریتی در بیزینس و نشان دادن دارایی در حدود یک میلیون و دویست هزار دلار در کشور مبدا و پرداخت کردن مبلغی در حدود سیصد و چهل هزار دلار کانادا می باشد که روند و پروسه رسیدگی به آن در حدود دو الی سه سال می باشد که افرادی که دارای این ویژگی ها باشند می‌توانند از این طریق شرایط اقامت کانادا را برای خود فراهم سازند.

بیشتر بخوانید:  اقامت کانادا با سرمایه گذاری کبک

 

استارت اپ در کانادا

یکی دیگر از روشهای مهاجرت به کانادا برنامه استارت آپ می باشد. برنامه مهاجرتی استارت آپ در کانادا به سه دسته تقسیم بندی می شود که یکی از ویژگیهای مشترک آنها این است که فرد باید دارای یک ایده و طرح خاص باشد.

در دسته اول اگر طرح دارای شرایط ویژه ای باشد فرد خواهان مهاجرت به کانادا میتواند بعد از قبول ایده و طرح از بانک‌ها کشور کانادا چیزی در حدود دویست هزار دلار کانادا وام بگیرد که شرایط بسیار خاص و ویژه ای دارد.

در دسته دوم اگر طرح فرد مورد قبول واقع شود فرد خواهان اقامت کانادا میتواند عددی در حدود هفتاد و پنج هزار دلار از موسسات مالی و اعتباری اخذ کند.

در دسته سوم به این شکل می باشد که یکسری از موسسات در کشور کانادا وجود دارد که زیر نظر اداره مهاجرت کانادا فعال می باشند و چنانچه طرح فرد طرحی مناسب بود و این موسسات طرح را تایید کردند از این برنامه می شود شرایط اقامت کانادا را کسب کرد.

موسسه هایی که در بالا ذکر شد دارای یک سری از افراد هستند تحت عنوان حسابداران و این افراد طرح ها و ایده های را ارائه‌می دهند به سازمان های که در بالا آمد و بعد از تایید طرح و ایده پرونده فرد متقاضی اقامت کانادا وارد مرحله اقامت دائم کانادا می شود که پروسه رسیدگی به آن چیزی در حدود دو سال می باشد ولی برای اینکه افراد بتوانند سریع تر وارد کشور کانادا شوند می‌توانند در این مدت در خواست ویزای کار در کانادا را دهند که زودتر از این مدت زمان دوسال بتوانند بیزینس خود را شروع کنند.

کارآفرینی در کانادا

یکی دیگر از روشهای مهاجرت به کانادا را می‌توان اقامت کانادا از طریق کارآفرینی نام برد.

در کشور کانادا هریک از استانها دارای برنامه‌های خاص مهاجرتی خود می باشند و این شرایط بنا بر نیاز هر استان می‌باشد و هر استان نسبت به استان دیگر شرایط متفاوتی را دارا می باشند.

ولی نقطه نظر مشترک برنامه های کارآفرینی در کانادا امتیاز بندی بودن آنها می باشد که شامل شرایط سنی و تحصیلی و دانستن زبان انگلیسی و سابقه مدیریتی در کار که مجموع این عوامل منجر به موفقیت در برنامه استانی می شود و افراد می توانند از این طریق مقدمات و شرایط اقامت کانادا را برای خود فراهم سازند و بعد از اینکه افراد توانستند در مرحله امتیازی نتیجه گیری کنند وارد مرحله صدور ویزای کار در کانادا می شوند و در این مرحله می بایست یک سری تعهدات را به استان مربوطه ارائه داده و بعد از ورود به استان و در صورتی که فرد توانست تعهدات خود را اجرایی کند در انتها می تواند اقامت کانادا را اخذ کند.

خود اشتغالی

خود اشتغالی در کانادا هم یکی دیگر از روشهای های مهاجرت به کانادا می باشد که افراد می‌توانند از این برنامه مهاجرتی مقدمات و شرایط اقامت کانادا را برای خود فراهم سازند.

این برنامه مهاجرتی شامل ٣ دسته از افراد می‌شود که شامل هنرمندان و دسته دوم ورزشکاران و دسته سوم کشاورزان می باشد که دسته سوم از این برنامه مهاجرتی حذف شده است طبق تغییرات قوانین مهاجرتی کانادا که در سال ٢٠١٨ اجرا شد

هنرمندان : افراد در این برنامه مهاجرتی باید ثابت کنند که خود اشتغال هستند که شامل هنرمندان و نویسندگان و بازیگران و کارگردانان و صاحبان مشاغل صنایع دستی و عکاسان و …. می باشد و عملا ثابت کردن اینکه چه کسی واجد شرایط این برنامه مهاجرتی است خود دارای شرایط پیچیده ای می باشد که توضیحات کامل آن در مقالات مربوط به خوداشتغالی در کانادا وجود دارد

ورزشکاران شامل کسانی است که عنوان دار مسابقات جهانی می باشند و یا مربیان دارای رنکینگ بالای جهانی و صاحبان و مدیران ورزشی و کسانی که دارای باله ورزشی و سابقه مدیریتی ورزشی را دارند و اگر ثابت شود فرد متقاضی در هر یک از این دسته بندی ها قرار دارد می‌توانند شرایط اقامت کانادا را برای خود فراهم سازند.

برای اینکه در این زمینه بتوانید از مشاوره صحیح برخوردار شوید می‌توانید با همکاران ما در مجموعه وکالتی مهاجرتی زرین کانادا در تماس باشید.

5/5 (2 نظر)
blank
قصد مهاجرت یا اقامت کانادا را دارید؟

تیم ما آماده مشاوره رایگان به شما را دارد

درخواست مشاوره
برچسب ها
blank

نیکناز قاجار

حدود سه ساله دارم به صورت تخصصی در حوزه مهاجرت کانادا و اقامت کانادا کار میکنم و تمام سعیم رو میکنم که محتوا های که تولید میکنم دقیق و آپدیت باشه . و باید بگم من آماده پاسخگویی به تمامی سوالات شما هستم همین حالا از طریق باکس پایین سوال خودتون رو از من بپرسید

3 پاسخ به “روشهای مهاجرت به کانادا”

  1. blank مدیر سایت گفت:

    مرسی عالی بود

  2. blank شهریار گفت:

    با سلام
    من حدود 6 سال شرکت سیستمهای امنیتی اماکن رو داشتم و مدیرعامل شرکت بودم حدود 2سال هست دیگه کار نمیکنم و دنبال مهاجرت هستم ضمنا سرمایه قابل توجهی هم ندارم میخواستم بدونم برای استفاده از ویزای کار آفرینی اولا شرایطش رو دارم؟ و دوم اینکه چقدر هزینه مورد نیاز هست؟
    پیشاپیش سپاسگذارم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطالب مرتبط

blank

دلایل ریجکت ویزا کانادا

علیرضا
۲۸ مرداد ۱۳۹۹
blank

آنچه در مورد مهاجرت کانادا باید بدانید

نیکناز قاجار
۱۸ فروردین ۱۳۹۹
blank

اقامت کانادا با سرمایه گذاری کبک

نیکناز قاجار
۱۸ آبان ۱۳۹۷

سامانه بررسی آنلاین شرایط مهاجرت

ما بر حسب شرایط شما بهترین روش مهاجرت به کانادا را ارئه می دهیم در کمتر از یک دقیقه


دریافت رایگان شرایط مهاجرت

پرسش و پاسخ ها اخیر

پاسخگویی رایگان به سوالات شما

تیم ما آماده پاسخگویی به تمامی سوالات شما هستیم در کمترین زمان ممکن


این فرصت را از دست ندهید 🙂


ارسال سوال در سامانه سوالات


پذیرای صدای گرم شما هستیم. برای ارتباط و مشاوره در حوزه مهاجرت کانادا ، با ما در تماس باشید: ۰۲۱۷۲۸۱۹