Iran & Toronto 02172819
ارسال فرم ارزیابی
×
همین حالا از ما مشاوره رایگان دریافت کنیدارسال فرم ارزیابی

سرمایه گذاری در کانادا

خانه » مهاجرت کانادا » سرمایه گذاری در کانادا
مهاجرت کانادا نیکناز قاجار ۱۲ آبان ۱۳۹۷

 

اقامت از طریق تجارت و سرمایه گذاری در کانادا

این نوع پروگرام در واقع یکی از محدود‌ترین انواع ویزاهای مهاجرتی به کانادا می‌باشد.

در این پروگرام شخص متقاضی در ابتدا اقامت دائم و با همان PR را دریافت می‌کند که زمان رسیدگی به آن تقریبا کوتاهتر نسبت به پروگرام‌های دیگر می‌باشد.

این نوع از ویزاهای سرمایه‌گذاری که منجر به اقامت دائم می‌شود دارای ۲ زیر مجموعه می‌باشد.

  1. سرمایه‌گذاری از طریق مالکیت مستقل ۱۰۰‎٪
  2. سرمایه‌گذاری از طریق مالکیت شراکتی

اما شروط لازم برای اجرای آن:

  • سن متقاضی این نوع از اقامت باید بین سنین ۲۱ الی ۵۹ باشد.
  • متقاضی باید دارای حداقل سرمایه ۲ میلیون دلاری باشد.
  • فرد متقاضی باید یک طرح بیزینیس و یا همان بیزینس پلن ارائه دهد.
  • فرد متقاضی باید حداقل مدرک تحصیلی که دیپلم است را دارا باشد.
  • فرد متقاضی باید ایلتس جنرال ۴ را دارا باشد.
  • فرد متقاضی باید دارای تجربه‌های شغلی در ارتباط با بیزینس پلن خود داشته باشد که حداقل ۵ سال باشد.

افرادی که دارای سرمایه مناسبی هستند و کسانی که در گروه کار‌آفرینان قرار دارند و‌ همچنین خود‌‌اشتغالان می‌توانند بر طبق دارایی و توانایی‌های مالی و همچنین تجربه‌هایی که در زمینه تجارت کسب کرده‌اند، خود را واجد شرایط این پروگرام کنند و از طریق آن اقامت دائم کانادا را به دست آورند.

این نوع پروگرام به دو صورت انجام می‌شود:

یک نوع آن از طریق برنامه‌های استانی انجام می‌شود و هر استان بر طبق شرایط آن دوره زمانی برنامه خاص خود را دارد و دیگری از طریق فدرال می‌باشد.

رکن اصلی این دسته از پروگرام‌ها میزان سرمایه‌های نقدی و یا غیر نقدی شما می‌باشد، البته موارد دیگری مانند دانستن زبان، سطح تحصیلات، شرایط سنی هم بسیار اثر‌گذار می‌باشد.

تمامی استان‌های کشور کانادا انتاریو، بریتیش کلمبیا، کبک، منیتوبا، ساسکا‌چوان، آلبرتا، پرنس ادواردز، نیو برانزویک و دیگر استان‌های دیگر شرایط خاص خود را دارند نسبت به پذیرش افراد متقاضی.

این نکته را در نظر داشته باشید که تمامی این برنامه‌ها ثابت نیستند و همگی در حال تغییر و تحول هستند و طبق تجربه شخصی معمولا وقتی برنامه های این پروگرام‌ها تغییر می‌کند نسبت به گذشته شرایط سخت تر می‌شود.

سرمایه گذاری کبک

برنامه سرمایه گذاری در استان کبک، از دهم سپتامبر سال ۲۰۱۸ با تغییراتی روبرو شده است و‌ کسانی که علاقه‌مند این پروگرام هستند می توانند اقدام کنند.

از دهم سپتامبر ۲۰۱۸ اداره مهاجرت استان کبک بر اساس سهمیه‌هایی که اختصاص داده است برای بانک‌های کانادایی و یا سایر موسسات مالی و وکیل‌هایی که مورد تایید اداره مهاجرت می‌باشند، می‌توانند تعداد ۱۹۰۰ پرونده در زمینه ابن برنامه سرمایه گذاری در سال ۲۰۱۸ پذیرش کنند.

از ۱۹۰۰ پرونده تعداد ۱۲۳۴ پرونده از کشور چین و هنگ کنگ و ماکائو بوده و این کشورها نمی‌توانند تعداد بیشتری را به خود اختصاص دهند و الباقی هم مربوط به سایر کشورها می‌باشد.

افرادی که دارای سن بالا هستند و شرایط مناسبی برای دریافت مدرک زبان ندارند می‌توانند از این برنامه اقامت خود را دریافت کنند و می توان گفت برنامه سرمایه‌گذاری کبک یکی از مناسب‌ترین برنامه ها برای دریافت اقامت دائم کانادا می‎باشد.

درباره استان کبک 

استان کبک در زبان فارسی به نام ایالت زیبا می‌باشد و‌ در کشور کانادا به نام شهر زیبا شناخته می‌شود و از لحاظ مساحت بزرگترین استان کشور کانادا می‌باشد.

استان کبک، استانی فرانسوی زبان است و زبان رسمی مردم کبک، فرانسه می‌باشد. مرکز این استان شهر کبک سیتی است ولی مونترال مهمترین شهر این استان می‌باشد و شهر مونترال دومین شهر بزرگ در کشور کانادا می‌باشد و می توان گفت این شهر دومین شهر بزرگ فرانسوی زبان در دنیا می‌باشد.

بیشتر بخوانید:  مهاجرت از طریق سرمایه گذاری

هزینه‌های گذران زندگی در استان کبک نسبت به سایر استان‌های کشور کانادا، بسیار کمتر می‌باشد و می‌توان گفت کسانی که در این استان مشغول تحصیل هستند، شرایط بسیار مناسب‌تری برای اخذ اقامت دائم خود نسبت به سایر استان‌های کانادا دارا هستند.

و هم اکنون تنها پروگرامی که از طریق سرمایه‌گذاری می‌توانید در همان ابتدا اقامت دائم خود و خانواده را اخذ کنید این پروگرام می‌باشد.

شرایط فرد متقاضی 

حداقل سرمایه

حداقل سرمایه‌ای که فرد متقاضی باید داشته باشد، باید ۲ میلیون دلار کانادا باشد، که از راههای شفاف قانونی فرد این دارایی‌ها را کسب کرده باشد. دارایی‌های فرد شامل موجودی بانک‌ها و اسناد ملکی می‌باشد که دارایی‌های همسر فرد هم می‌توان در این راه کمک شایانی به اسپانسر پرونده کند.

سابقه مدیریتی و سرمایه گذاری فرد متقاضی

فرد متقاضی این پروگرام باید حداقل دو سال سابقه مدیریتی به صورت تمام وقت در یک بیزینس و یا شرکت را دارا باشد.

افرادی که واجد شرایط می‌باشند باید دراین دسته‌ها قرار گیرند:

۱- پزشکان، داروسازان، پزشکان

۲- کسانی که دارای جواز کسب می‌باشند

۳- وکلای دادگستری دارای پروانه وکالت

۴- صاحبین شرکت‌ها

۵-مدیران ارشد شرکت‌های دولتی و خصوصی

میزان سرمایه گذاری کبک

فرد متقاضی باید که مبلغ یک میلیون و دویست هزار دلار کانادا سپرده در یکی از بانک‌های کشور کانادا ایجاد کند در یک پروسه ۵ ساله و یا اینکه سود این مبلغ در سپرده بانکی می‌شود مبلغ سیصد و پنجاه هزار دلار کانادا و این مبلغ را یک جا به دولت کبک پرداخت کند و اقامت خود را دریافت کند.

مزایای سرمایه گذاری کبک

۱- نیازی به داشتن مدرک زبان انگلیسی و یا فرانسه برای اخذ اقامت کانادا به هیچ عنوان نیست.

۲- فرد متقاضی احتیاجی ندارد که یک بیزینس در بدو ورود به کشور کانادا را شروع ‌کنند.

۳- فرد متقاضی در بدو ورود به کشور کانادا برای خود و خانواده اقامت کانادا را دریافت می‌کند.

۴- فرد می‌تواند هر شهر و استان کانادا را برای اقامت خود انتخاب کند و نیازی نیست که در استان کبک زندگی کند.

۵- مدرک‌ تحصیلی دانشگاهی برای افرادی که تحصیلات دانشگاهی ندارند احتیاجی نیست.

۶- فرد متقاضی در بدو ورود می‌تواند از بیمه رایگان و خدمات پزشکی کشور کانادا استفاده کنند.

۷- مصاحبه در سفارت به زبان فارسی انجام می‌شود.

مراحل سرمایه گذاری در استان کبک که توسط سازمان مهاجرتی کانادایی زرین انجام می‌شود به شکل زیر می باشد.

مرحله نخست: مشاوره با وکلای ما و عقد قرارداد

مرحله دوم: گردآوری مدارک اولیه و ترجمه آنها

مرحله سوم: اخذ نامه از طرف اداره مهاجرت استان کبک و پس از آن فرد متقاضی، نامه اولیه که مربوط به باز شدن پرونده می‌باشد را دریافت می‌کند و ارسال مدارک به همراه پرداخت هزینه اپلیکیشن، طی زمان ۸ ماهه از شما برای مصاحبه دعوت به عمل می‌آید.

مرحله چهارم: مصاحبه حضوری از شما در استان کبک که این مصاحبه در شهر مونترال انجام می‌شود.

مرحله پنجم: ارسال مبلغ سرمایه گذاری

مرحله ششم: انجام دادن آزمایش‌های پزشکی

مرحله اخر: دریافت اقامت دائم کانادا

سرمایه گذاری در کانادا عملاً به صورت فدرال وجود خارجی ندارد و عملا منتفی می باشد اما در استان کبک وجود دارد و در استان کبک هم سرمایه گذاری در کبک به صورت دو مرحله ای می باشد و به دلیل اینکه دولت فدرال در کانادا این تصمیم را می‌گیرد که آیا به فرد خواهان سرمایه گذاری در کبک کانادا به فرد اقامت کانادا را بدهد و یا خیر.

دولت کبک تنها می تواند گواهی را صادر کرده به نام CSQ
در واقع این گواهینامه برگه ای است که در واقع به منتخب مهاجر دولت کبک ارائه می‌کند برای انتخاب خودش که عملا پروسه رسیدگی آن می شود دوبرابر که فرد خواهان مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری در کبک باید گواهیCSQ را اخذ کند و مرحله آن از طریق دولت فدرال منجر به اقامت دائم کانادا می شود و برای خیلی از افراد گزینه های دیگری وجود ندارد.

بیشتر بخوانید:  روشهای اخذ اقامت کشور کانادا

به طور مثال فردی دارای سن ۶۵ سال می باشد و عملا فرد زبان انگلیسی را تسلط نداشته است و دارای سرمایه هنگفت می باشد و سابقه مدیریتی بیشتر از دوسال را دارا می باشد و بر اساس برنامه سرمایه گذاری در کبک این برنامه کاملا متناسب با فرد می باشد چراکه فرد نمی‌تواند سراغ پروگرام های دیگری را برود و عملا گزینه دیگری وجود ندارد ،بنابراینمی بایست از طریق برنامه سرمایه گذاری کبک اقدام کرد اگر فرد قصد گرفتن اقامت کانادا را داشته باشد
در برنامه سرمایه گذاری در کبک یک نکته خیلی مهم وجود دارد که فرد میبایست یک هزینه اولیه حدود ١۵ هزار دلار را پرداخت کند و این نکته مطرح شد به خاطر اینکه اگر افرادی واجد شرایط برنامه سرمایه‌گذاری در کبک نیستند ثبت نام را انجام ندهند چرا که در صورت مردودی در این پروگرام دیگر ١۵ هزار دلار به فرد عودت نخواهد شد و عملا این عدد به جز حق وکالت وکیل می باشد که کمتر از بیست هزار دلار نیست.

در سیستم استان کبک چیزی که وجود دارد این است که جمع امتیاز کمک شایانی برای نتیجه گرفتن در برنامه سرمایه گذاری در کبک کانادا می باشد.

و عملا برنامه سرمایه گذاری در کبک برنامه ای نیست که عملاً تمام افراد نتیجه بگیرند و عملا فرد باید حداقل امتیاز که چهل امتیاز است را کسب کند و این چهل امتیاز به صرف سرمایه‌گذاری کسب نمی شود و عملا صرف سرمایه گذاری به افراد تنها سی و پنج امتیاز داده می شود و عملا پنج امتیاز کم می باشد.

و در این حالت فرد می بایست یا مدرک دانشگاهی داشته باشد و یا شرایط سنی مناسب را دارا باشد و یا سابقه مدیریت آن را پوشش دهد و در غیر این صورت فرد به امتیاز کافی برای سرمایه‌گذاری در کبک را نمی رسد.

و اما نکته بعدی این است که دولت کبک پروسه زمانی قبولی پرونده‌های مهاجرتی زمان مشخصی نیست.

یعنی از یک تاریخ تا تاریخ مشخصی را در سال پرونده را قبول می کنند و به غیر از تاریخ های از قبل اعلام شده پرونده جدیدی را قبول نمی کنند و به این دلیل موضوع مهمی است که افراد خواهان مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری در کبک توجه داشته باشند که آخر زمان مهلت ثبت نام مراجعه به وکیل نکرده که فرد در پروسه سال آینده قرار بگیرد و عملا سال بعدی که مانند سال قبل هشتصد هزار دلار تبدیل به یک میلیون و دویست هزار دلار تبدیل شود و یا مسائل دیگری که با تغییرات قوانین شامل آن بشود.

بنابراین موقع مناسب باید در نظر گرفته شود که مدارک آماده باشد و پروگرام آماده باشد که از پرداختهای اضافه مانند پر کردن فرم اپلیکیشن که در بالا توضیحات ارائه شد که در حدود پانزده هزار دلار است جلوگیری کرد و عملا می بایست زمانی اقدام شود که برنامه سرمایه گذاری کبک باز باشد که کسانی که قصد شرکت در برنامه سرمایه گذاری در کانادا و در استان کبک را دارند بتوانند در این برنامه نتیجه بگیرند.

 

0/5 (0 نظر)
blank
قصد مهاجرت یا اقامت کانادا را دارید؟

تیم ما آماده مشاوره رایگان به شما را دارد

درخواست مشاوره
برچسب ها
blank

نیکناز قاجار

حدود سه ساله دارم به صورت تخصصی در حوزه مهاجرت کانادا و اقامت کانادا کار میکنم و تمام سعیم رو میکنم که محتوا های که تولید میکنم دقیق و آپدیت باشه . و باید بگم من آماده پاسخگویی به تمامی سوالات شما هستم همین حالا از طریق باکس پایین سوال خودتون رو از من بپرسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطالب مرتبط

blank

چرا به کانادا مهاجرت کنیم؟

نیکناز قاجار
۲۴ دی ۱۳۹۷
blank

پذیرش تحصیلی از دانشگاه های کانادا

نیکناز قاجار
۲۷ آذر ۱۳۹۷

سامانه بررسی آنلاین شرایط مهاجرت

ما بر حسب شرایط شما بهترین روش مهاجرت به کانادا را ارئه می دهیم در کمتر از یک دقیقه


دریافت رایگان شرایط مهاجرت

پرسش و پاسخ ها اخیر

پاسخگویی رایگان به سوالات شما

تیم ما آماده پاسخگویی به تمامی سوالات شما هستیم در کمترین زمان ممکن


این فرصت را از دست ندهید 🙂


ارسال سوال در سامانه سوالات


پذیرای صدای گرم شما هستیم. برای ارتباط و مشاوره در حوزه مهاجرت کانادا ، با ما در تماس باشید: ۰۲۱۷۲۸۱۹