Iran & Toronto 02172819
ارسال فرم ارزیابی
×
همین حالا از ما مشاوره رایگان دریافت کنیدارسال فرم ارزیابی

سرمایه گذاری در کانادا با کمترین هزینه و ریسک

خانه » مقالات » سرمایه گذاری در کانادا با کمترین هزینه و ریسک
مقالات نیکناز قاجار ۰۵ دی ۱۳۹۷

سرمایه گذاری در کانادا با کمترین هزینه و ریسک

دغدغه بسیاری از هموطنان ما که قصد اقامت از طریق سرمایه گذاری را دارند این است که کدام کشور نسبت به سایر کشورهای دیگر برای اخذ اقامت شرایط راحت و آسانی را دارد.

سریع ترین راه مهاجرت از طریق سرمایه گذاری کدام گزینه است؟

برنامه های سرمایه گذاری کشورها بسیار گسترده است و افراد متقاضی مهاجرت با حجم انبوهی از اطلاعات مواجه می شود که در این راه تصمیم گیری را برای آنها بسیار سخت می‌کند.

از دلایلی که می توان نام برد کشور کانادا بهترین کشور برای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری است می توان گفت کشور کانادا هم اکنون دارای آسان ترین روش مهاجرت نسبت به سایر کشورها می باشد اگر بخواهیم کشور کانادا را در مقایسه با کشور استرالیا و یا ایالات متحده قیاس کنیم در استرالیا سرمایه گذاری در حدود ٨٠٠ هزار دلار می‌باشد و در کشور آمریکا در حدود ١ میلیون دلار می‌باشد در مقایسه با اروپا و کشورهای لهستان و مجارستان که در حدود ٣١٠ هزار یورو می باشد در کشور کانادا می توان با سپرده گذاری بین ١٠٠ هزار دلار کانادا تا ٣۴٠ هزار دلار کانادا این کار را انجام داد.

یکی از شرایط خوبی که برای افراد فراهم می شود این است که می توان از بیمه رایگان و خدمات درمانی رایگان که کاملا رایگان است استفاده کرد.

و کسانی که اقامت کانادا را بدست می آورند می توانند از امکان تحصیلات رایگان در کانادا برای خود و فرزندانشان بهره من شوند و می تواننداز بسیاری از دانشگاههای کانادا هزینه تحصیلی و بورسیه دریافت کنند که بسیار می توانند به دانشجو کمک بکند.

تحصیلات در کانادا برای کسانی که اقامت کانادا را دریافت می‌کنند رایگان می‌باشد مقطع ابتدایی شروع شده و تا مقطع متوسطه ادامه دارد کالج با امکان اخذ فاند و بورسیه امکان تحصیل رایگان در کانادا وجود دارد دلایلی که خیلی از متقاضیان کشور کانادا را انتخاب می کنند کشور کانادا می باشد که بر خلاف کشور امریکا حق حمل اسلحه ممنوع می باشد و از نظر رفاه اجتماعی کشور کانادا دارای استاندارد بسیار بالایی نسبت به خیلی از کشورها پیشرفته را دارا می باشد.

 

سرمایه گذاری کبک کانادا

برنامه سرمایه گذاری در کبک ، از دهم سپتامبر سال ۲۰۱۸ با تغییراتی روبرو شده است و‌ کسانی که علاقه‌مند این پروگرام هستند می توانند اقدام کنند.

از دهم سپتامبر ۲۰۱۸ اداره مهاجرت استان کبک بر اساس سهمیه‌هایی که اختصاص داده است برای بانک‌های کانادایی و یا سایر موسسات مالی و وکیل‌هایی که مورد تایید اداره مهاجرت می‌باشند، می‌توانند تعداد ۱۹۰۰ پرونده در زمینه ابن برنامه سرمایه گذاری در سال ۲۰۱۸ پذیرش کنند.

شرایط فرد متقاضی

حداقل سرمایه

حداقل سرمایه‌ای که فرد متقاضی باید داشته باشد، باید ۲ میلیون دلار کانادا باشد، که از راههای شفاف قانونی فرد این دارایی‌ها را کسب کرده باشد. دارایی‌های فرد شامل موجودی بانک‌ها و اسناد ملکی می‌باشد که دارایی‌های همسر فرد هم می‌توان در این راه کمک شایانی به اسپانسر پرونده کند.

مراحل سرمایه گذاری در استان کبک که توسط سازمان مهاجرتی کانادایی زرین انجام می‌شود به شکل زیر می باشد.

مرحله نخست: مشاوره با وکلای ما و عقد قرارداد

مرحله دوم: گردآوری مدارک اولیه و ترجمه آنها

مرحله سوم: اخذ نامه از طرف اداره مهاجرت استان کبک و پس از آن فرد متقاضی، نامه اولیه که مربوط به باز شدن پرونده می‌باشد را دریافت می‌کند و ارسال مدارک به همراه پرداخت هزینه اپلیکیشن، طی زمان ۸ ماهه از شما برای مصاحبه دعوت به عمل می‌آید.

بیشتر بخوانید:  سرمایه گذاری در استان پرنس ادوارد

مرحله چهارم: مصاحبه حضوری از شما در استان کبک که این مصاحبه در شهر مونترال انجام می‌شود

مرحله پنجم: ارسال مبلغ سرمایه گذاری

مرحله ششم: انجام دادن آزمایش‌های پزشکی

مرحله اخر: دریافت اقامت دائم کانادا

 

سرمایه گذاری استان پرنس ادوارد

برنامه سابق پرنس ادوارد که در اواخر سپتامبر ۲۰۱۸ بسته شد که قبل از بسته شدن با پرداخت مبلغ ۲۰۰ هزار دلار و یک سری شرایط دیگر مانند شرایط سنی و داشتن مدرک ایلتس و … منجر به اقامت می‌شد ولی بعد از بسته شدن این پروگرام مانند استان منیتوبا به سمت ورک‌ پرمیت پیش رفت.

می‌توان گفت شرایط دریافت اقامت را مشروط به ایجاد بیزینس کرده است دقیقا همانند آنچه در استان‌های بریتیش کلمبیا و انتاریو و منیتوبا در جریان است.

در برنامه جدید دیگر به هیچ عنوان نمی‌شود صرف با پرداخت مبلغی ودیعه اقامت را دریافت کرد بلکه در ابتدا بایستی با دریافت اجازه کار وارد استان پرنس ادوارد شد و بیزینس مورد نظر خود را شکل داد و پس از آنکه به تایید اداره مهاجرت پرنس ادوارد رسید به شما اقامت دائم داده می‌شود.

در زیر می‌توانید با جدول امتیاز‌بندی جدید آشنا شوید:

 1. سن (حداکثر ۲۰ امتیاز برای سن ۲۵ تا ۴۵ سال )
 2. زبان انگلیسی (بین ۱۰ تا ۴۰ امتیاز برای سطح ایلتس پنج به بالا)
 3. تحصیلات (بین ۱۲ تا ۲۰ امتیاز برای تحصیلات دانشگاهی)
 4. سابقه مالکیت بیزنس (حداکثر ۵۰ امتیاز)
 5. نامه حمایت صادره از انجمن‌های شهری در جزیره (حداکثر ۳۵ امتیاز)
 6. قدرت انطباق با محیط (حداکثر ۳۵ امتیاز برای عواملی شامل سابقه کار همسر، زبان انگلیسی همسر، سابقه کشاورزی)
 7. تمکن مالی در ایجاد بیزنس به مبلغ حداقل ۱۵۰ هزار دلار

 

سرمایه گذاری استان بریتیش کلمبیا

بریتیش کلمبیا در سال های اخیر پیشرفت چشمگیری داشته و از لحاظ شرایط اقلیمی و آب و هوایی بسیار مساعد است.

این امر موجب شده که تعداد زیادی از هموطنان مهاجر ما این استان (خصوصا شهر‌های نورت ونکوور و‌ وست ونکوور) را برای سکونت انتخاب کنند.

تجربه دراز مدت ثابت کرده‌ که اکثر ایرانیان مهاجر در ابتدا استان‌های دیگر کانادا را انتخاب می‌کنند اما بعد از گذشت سالیان به استان بریتیش کلمبیا رفته‌ و آنجا را به عنوان محل زندگی بر می‌گزینند.

اقامت از طریق برنامه تجاری این استان به ۳ دسته تقسیم می‌شود:

دسته اول کار‌آفرینی و دسته دوم کار‌آفرینی منطقه‌ای و در آخر هم دسته پروژه‌های استراتژیک

اما گروه اول: کارآفرینی   

شرایط برای این گروه به شرح موارد زیر می‌باشد:

 1. سرمایه‌گذاری در یک کار معتبر و سرمایه‌گذاری به میزان حداقل ۴۰۰ هزار دلار که تجربه ثابت کرده با سرمایه ۴۰۹ هزار دلار نمی‌توانید شغلی را اجرایی کنید و این مبلغ باید بسیار بالاتر باشد.
 2. با شروع شغل بایستی حداقل ۳ کارمند تمام وقت کانادایی به مدت ۲ سال استخدام کنید.
 3. میزان دارایی خالص شما بایستی کمتر از ۸۰۰ هزار دلار نباشد.
 4. فرد متقاضی می‌تواند یک شخص را به عنوان شریک و یا دستیار به همراه خود به اداره مهاجرت معرفی کند.

گروه دوم: کار‌آفرینی منطقه‌ای می‌باشد.

این گروه هم دارای شرایط خاص خود می‌باشد با این تفاوت که کار‌آفرین بایستی خارج از محدوده شهر ونکوور آن را ایجاد کند و باید شغلی را به وجود آورد که تمام وقت باشد و در طی دوره ۲ ساله با استخدام نیروی کار کانادایی

نکته اینجاست که نمی‌تواند کسی را به عنوان شریک به همراه خود به اداره مهاجرت معرفی کنند.

شرایط برای این گروه به شرح زیر می‌باشد:

 1. میزان سرمایه‌گذاری در بک بیزینس باید بیشتر از ۲۰۰ هزار دلار باشد.
 2. میزان دارایی شخص باید بیشتر از ۴۰۰ هزار دلار باشد.
بیشتر بخوانید:  مهاجرت از طریق سرمایه گذاری

اما گروه آخر که شامل پروژه‌‌های استراتژیک می‌باشد.

در این گروه بر‌عکس گروه‌های قبل محدوده خاص منطقه‌ای وجود ندارد و شرایط آن به شرح زیر می‌باشد:

 1. سرمایه‌گذاری در یک بیزینس حداقل باید ۵۰۰ هزار دلار باشد.
 2. استخدام حداقل ۳ نفر نیروی کار کانادایی تمام وقت طی یک زمان ۲ ساله
 3. فرد می‌تواند با خود ۵ نفر را به عنوان شریک یا کارمند متخصص به اداره مهاجرت معرفی کند.

 

سرمایه گذاری استان منیتوبا

از ابتدای سال ۲۰۱۸ روند اخذ اقامت از طریق استان منیتوبا با تغییرات گسترده‌ای همراه بود و شرایط آن نسبت به گذشته بسیار تغییرات اساسی داشته است.

در گذشته با پرداخت ۱۰۰ هزار دلار و‌ دارا بودن یکسری شرایط منجر به اخذ اقامت می‌شد ولی با توجه به قوانین جدید دیگر در ابتدا منجر به اقامت نمی‌شود و در ابتدا با ویزای کار وارد استان شده و‌ در صورت خرید بیزینس و ایجاد شغل منجر به اقامت می‌شود.

در زیر برای شما شرایط جدید این پروگرام را توضیح می‌دهیم:

برنامه جدید استان منیتوبا برای مدیران شرکت و صاحبین مشاغل معمولا مناسب‎تر می‌باشد.

شخص متقاضی می‌بایست بعد از اخذ ویزای کار طی ۲ سال این فرصت را داراست که یک بیزینس را خریده و راه‌اندازی کند و در صورت موفق بودن بیزینس فوق می‌توانند ویزای کار خود را تبدیل به اقامت کنند و باید این نکته را توجه کرد که دیگر مانند پروگرام قبلی احتیاج به ودیعه ۱۰۰ هزار دلاری نمی‌باشد.

 

سرمایه گذاری استان نوا اسکوشیا

تمامی برنامه های سرمایه گذاری کانادا و‌ برنامه های کار آفرینی استانی از حالت اقامت دائم به ورک‌پرمیت و با به عبارتی به ویزای کار تغییر پیدا کرده اند.

در این برنامه ها فرد ‌متقاضی مهاجرت به کانادا در بدو ورود با ویزای کار کانادا وارد کانادا می شود.

در این دسته از برنامه ها فرد پس از مهاجرت به کانادا و پس از سرمایه گذاری کردن در استان مربوطه با پرداخت مالیات و‌ استخدام کردن کارکنان تمام وقت و ایجاد شغل می‌توانند اقامت دائم کانادا را اخذ کنند.

برنامه کارآفرینی نوا اسکوشیا نیز همانند برنامه های دیگر از این قانون پیروی می‌کنند.

در برنامه کارآفرینی نوا اسکوشیا، فرد در ابتدا با ویزای کار کانادا وارد می‌شود و سپس با خرید یک بیزینس با سرمایه حداقلی ۱۵۰ هزار دلار کانادا و مدیریت کردن بیزینس در یک فاصله زمانی ۱ ساله می‌تواند اقامت دائم کانادا را دریافت کند.

 

سرمایه گذاری استان نیوبرانزویک

قابل توجه کسانی که از این پروگرام قصد مهاجرت به کانادا داشتند، باید در جریان باشند برنامه کارآفرینی استان نیوبرانزویک که می‌توان از آن تنها به عنوان برنامه سرمایه گذاری در کانادا یاد کرد که منجر اقامت دائم کانادا می‌شد بسته شده است.

البته برنامه این استان که منجر به اقامت دائم کانادا می‌شد موقتا بسته شده است.

به احتمال خیلی زیاد این برنامه کارآفرینی مانند سایر استان‌های کانادا نیز به حالت ورک‌پرمیت تغییر خواهد کرد و در ابتدا اقامت دائم کانادا به متقاضیان داده نمی‌شود.

هم اکنون استان‌های کشور کانادا مانند انتاریو، بریتیش کلمبیا، منیتوبا، ساسکاچوان، نوا اسکوشیا و پرنس ادوارد همگی دارای برنامه‌های کارآفرینی استانی هستند که همگی این استان‌ها در ابتدا باید با ویزای کار کشور کانادا وارد کانادا شده و یک طرح بیزینسی ارائه دهند.

در صورت قبولی، ویزای کار کانادا را اخذ کرده و پس از آن باید طرح ارائه شده را در استان مورد نظر اجرایی کنند و پس از آن اقامت دائم کانادا را دریافت کنند.

0/5 (0 نظر)
قصد مهاجرت یا اقامت کانادا را دارید؟

تیم ما آماده مشاوره رایگان به شما را دارد

درخواست مشاوره
برچسب ها

نیکناز قاجار

حدود سه ساله دارم به صورت تخصصی در حوزه مهاجرت کانادا و اقامت کانادا کار میکنم و تمام سعیم رو میکنم که محتوا های که تولید میکنم دقیق و آپدیت باشه . و باید بگم من آماده پاسخگویی به تمامی سوالات شما هستم همین حالا از طریق باکس پایین سوال خودتون رو از من بپرسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پیشنهاد سردبیر

آنچه باید درمورد زندگی در تورنتو بدانید

نیکناز قاجار
۳۱ شهریور ۱۳۹۸

آشنایی با دانشگاه ‌های کانادا

نیکناز قاجار
۳۰ آذر ۱۳۹۸

کشور کانادا به چه مشهور است؟

نیکناز قاجار
۱۲ شهریور ۱۳۹۸

پرسش و پاسخ ها اخیر


پذیرای صدای گرم شما هستیم. برای ارتباط و مشاوره در حوزه مهاجرت کانادا ، با ما در تماس باشید: ۰۲۱۷۲۸۱۹