بررسی مزایا و معایب مھاجرت از طریق خویشاوندی

مهاجرت به کانادا از طریق خویشاوندی

برای مهاجرت و اقامت در کشور کانادا که به عنوان یکی از کشورهای برتر و انگلیسی زبان محسوب می شود یکی از روش های معمولی مهاجرت به کانادا از طریق خویشاوندی است. البته در این مقاله از مزایا و معایب مهاجرت از طریق خویشاوندی به صورت مفصل بررسی خواهد شد. هر ساله ۲۵% از متقاضیان طبق بررسی های انجام شده از طریق خویشاوندی اقدام به مهاجرت به کشور کانادا را می کنند. یکی از شرایط خیلی مهم و جدی برای اقدام به مهاجرت به کشور کانادا از طریق خویشاوندی, ساکن بودن یک نفر از اعضای خانواده به صورت درجه ی یک می باشد. افرادی که قصد مهاجرت به کشور کانادا را از طریق خویشاوندی دارند باید با برخی مزایا و معایب مهاجرت از طریق خویشاوندی آشنایی کامل داشته باشند و برخی قوانین و مقرراتی که شامل این موضوع می شود را به صورت کامل رعایت نمایند.

روش های مهاجرت به روش اسپانسرینگ به چه صورت می باشد؟

قبل از بررسی مزایا و معایب مهاجرت از طریق خویشاوندی اقدام به توضیحاتی در مورد این نوع مهاجرت می کنیم, این روش از مهاجرت که اسپانسرینگ نیز نامیده می شود به معنی این است که در این روش یک نفر از اعضای خانواده اسپانسر اقوام خود می شود و قصد انجام کارهای اداری برای مهاجرت آن ها را در کشور کانادا دارد. دو نفر کاراکتر برای این روش وجود دارد:

فرد اسپانسر کننده: فردی که تابعیت کشور کانادا و اقامت دائم آن جا دارد و قصد آوردن یک یا چند نفر از اقوام خود را با حمایت های مالی به کشور کانادا دارد تا آن افراد امکان دریافت اقامت کشور کانادا را داشته باشد.

فرد اسپانسر شونده: شخصی که توانایی این را داشته باشد تا با واسطه ی یکی از فامیل های نزدیک وارد کشور کانادا شده و در آن کشور بتواند اقامت داشته باشد.

فرد اسپانسر کننده در روش مهاجرت به کانادا از طریق خویشاوندی باید دارای برخی شرایط باشد که در زیر به تک تک آن ها توضیح داده شده است:

 • فرد اسپانسر کننده نباید بابت اسپانسرشیپهای قبلی خود دارای بدهی به دولت کانادا باشد.
 • فرد اسپانسر کننده نباید در زندان یا بازداشت باشد.
 • فرد اسپانسر کننده نباید دارای حکم دیپورت از  کشور کانادا را داشته باشد.
 • فرد اسپانسر کننده  شهروندی کشور کانادا یا اقامت دائم را داشته باشد.
 • فرد اسپانسر کننده ساکن کشور کانادا باشد.
 • فرد اسپانسر کننده دارای حداقل رده سنی ۱۸ سال باشد.
 • فرد اسپانسر کننده نباید اسپانسر همسری دیگری در طول ۳ سال اخیر شده باشد.
 • در صورت ازدواج با همسر خود نباید دارای  همسر دیگری باشد
 • فرم های لازم را به صورت کامل تکمیل کند و آن ها را به اداره مهاجرت کشور کانادا ارسال کند
 • فرد در طول ۵ سال گذشته نباید از روش های مهاجرت به کانادا از طریق روش خویشاوندی استفاده کرده باشد.
 • فرد دارای درآمد مالی کافی باشد.

مزایا و معایب مهاجرت از طریق خویشاوندی به کشور کانادا چیست؟

مهاجرت از طریق خویشاوندی به کشور کانادا دارای برخی معایب و مزایایی می باشد که در این مقاله به آن ها اشاره می شود. از مزایا و معایب مهاجرت خویشاوندی در ابتدا می خواهیم در مورد معایب مهاجرت صحبت کنیم: در بیشتر موارد کشور کانادا جهت منفعت بردن از نیروی کار مهاجران, مهاجر می پذیرد چون جهت گردش اقتصادی خود نیازمند نیروی کار ارزان به وسیله مهاجران می باشند. این مهاجران اغلب در بخش های ساختمان و کشاورزی و مراقبت از سالمندان و هتل داری و رستوران داری مشغول هستند. یک مورد دیگر که می توان از مزایا و معایب مهاجرت از طریق خویشاوندی به کشور کانادا اشاره کرد مشکل ظرفیت مدارس برای تحصیل فرزندان می باشد. برای این که از این روش مهاجرت بتوان استفاده نمود رعایت این موضوع از ضروریات است که فرد حتما از اعضای درجه ی یک باشد. از دیگر شرایط استفاده از این روش به این صورت می باشد که رابطه ی فرد متقاضی با فامیل های مقیم کشور کانادا باید به صورت همسر و یا والدین و برادر و خواهر و یا برادرزاده و خواهرزاده باشد.

از مزایا و معایب مهاجرت از طریق خویشاوندی می توان به این موضوع اشاره کرد که می توانید از طریق مهاجرت خویشاوندی برای یکی از برادر و خواهر و خواهر زاده یا برادر زاده ی خود را به راحتی حمایت کنید به این صورت که مادر و یا پدرشان فوت کرده باشند و یا این که زیر ۱۸ سال سن داشته و مجرد باشند و یا این که از خون با شما در ارتباط باشند. از مزایای مهاجرت به روش خویشاوندی سهولت انجام مهاجرت با تطبیق یکی از این ارتباط های فامیلی می باشد می توان به راحتی با مطابقت برخی قوانین و مقررات مربوطه واجد شرایط برای پسر عموی خود شوید. در صورتی که فرد متقاضی دارای بررسی جرمی و امنیتی مطابق با قوانین آن کشور باشند و دارای معاینه پزشکی سالم باشد چون در غیر این صورت فردی که قصد حمایت مالی را دارد نمی تواند به راحتی از آن ها حمایت کند.

از دیگر مزایا و معایب مهاجرت از طریق خویشاوندی این است که در صورت موافقت با مدارک شما در پروسه زمانی حداکثر ۹ ماه می توانید اقدام به مهاجرت نمایید ولی در برخی موارد ممکن است این پروسه تا ۳۶ ماه نیز به طول بیانجامد. از مزایای دریافت مهاجرت از طریق خویشاوندی این است که دارای امکانات بهداشتی و درمانی به صورت رایگان می شوید در صورت داشتن زایمان فرزند شما به صورت ماهیانه ۴۰۰ دلار تا سن ۱۸ سالگی فرزند خود می توانید از طرف دولت کانادا دریافت می کنید و در مدارس دولتی فرزند متولد شده ی شما می تواند تحصیل رایگان داشته باشد و بدون ویزا می تواند به ۱۰۰ کشور و بیشتر  به راحتی مسافرت کنند و یا در صورت بیکاری و ورشکستگی از حمایت های مالی از دولت کانادا بهره مند خواهند شد. به دلیل سهولت و مدت زمان کم پروسه مهاجرت از طریق والدین شما این مزیت را دارید که به راحتی به کشور کانادا مهاجرت کنید و از عدم نژاد پرستی و برابری شهروندی و همچنین از همه مهم تر از فرصت های شغلی برابر بهره مند شوید.

مطمئن نیستید کدام روش مهاجرتی مناسب شماست؟
همین حالا با کارشناسان ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.