Iran & Toronto 02172819
ارسال فرم ارزیابی
×
همین حالا از ما مشاوره رایگان دریافت کنیدارسال فرم ارزیابی

وقایع مهم در تاریخ کانادا قسمت سوم

خانه » مقالات » وقایع مهم در تاریخ کانادا قسمت سوم
مقالات نیکناز قاجار ۱۱ آبان ۱۳۹۸

رویدادهای مهم از نظر هر شخصی متفاوت است. برخی رویدادهای علمی را مهم میدانند و عدهای دیگر رویدادهای اجتماعی. در ایجاد یک کشور همهی این وقایع دستبهدست هم میدهند و سبب شکلگیری کشور میشوند. در متن زیر رویدادهای مهم تاریخ کانادا را با ورود اولین اکتشافکننده بررسی کردهایم و از اولین موجهای مهاجرت به کانادا و اقامت به کانادا گفتهایم. اگر قصد مهاجرت کانادا را دارید در این متن با موجهای مهاجرت به کانادا و اولین مهاجران بیشتر آشنا شوید:

1 ژانویه 985

بیژارنی پا به آمریکای شمالی گذاشت

بیژارنی هرژولفسن پیش از شروع هزارهی دوم وارد قاره آمریکای شمالی و یکی از سرزمینهای نیوفوندلند، لابرادور جنوبی یا جزیره بفلین شد. احتمالا بیژارنی اولین اروپایی است که از آمریکای شمالی بازدید کرده و این بازدید به مهاجرت به کانادا و اقامت به کانادا منجر شد و گروههای اروپایی دسته دسته وارد کانادا شدند.

24 ژوئن 1497

ادعای مالکیت جان کبوت بر بندر اقیانوس اطلس

جان کبوت از کشور انگلستان به بندرهای اقیانوس اطلس در آمریکای شمالی رسید و آنجا را متعلق به انگلستان دانست. این کشف کبوت سبب علاقه دولت انگلیس به کانادا و مخصوصا کسبوکار ماهیگیری شد. ورود کبوت از رویدادهای مهم در تاریخ کانادا بود که منجر به مهاجرت به کانادا و اقامت به کانادا شد.

24 ژوئیه 1534

کارتیه وارد گسپ کانادا شد

از رویدادهای مهم در تاریخ کانادا مهاجرت به کانادا و اقامت به کانادا توسط فرانسویها و انگلیسیها بود. از طرف فرانسه کشتی ژاک کارتیه بود که در بندر گسپ پهلو گرفت و آن قسمت از کانادا را به نام فرانسه تصرف کرد.

3 ژوئیه 1608

پایهگذاری کبک

سرعت ساخت شهرها در گذشته مانند امروز نبود و بنا به نیاز تصمیم به ساخت شهری گرفته میشد. در سال 1608 افزایش مهاجرت به کانادا و اقامت به کانادا سبب ساخت شهر کبک شد. ساموئل د چمپلین مکان مناسب برای کبک را انتخاب کرد که در این انتخاب سهولت دسترسی به بازارهای تجاری برای دادوستد خز نقش مهم و کلیدی داشت.

17 آوریل 1649

از بین رفتن هورونیا

بیشتر بخوانید:  کشور کانادا به چه مشهور است؟

یکی از عواقب مهاجرت به کانادا و اقامت به کانادا که توسط اروپاییان انجام میشد از بین رفتن بومیان کانادا بود. هورونیا یکی از اقوام بومی کانادا بود که به دلیل شیوع بیماریهای واگیردار و مداخله فرهنگی مهاجران فرانسوی ضعیف شده بود در این سال از بین رفت. معدود افرادی که باقی مانده بودند نیز در جنگها با مهاجران یا سایر قبیلهها کشته شدند. از بین رفتن بومیان کانادا از رویدادهای مهم در تاریخ کانادا بود و سبب خالی ماندن فصل بومیان در تاریخ کانادا و دوران معاصر شد.

21 ژوئن 1749

پایهگذاری هالیفکس

با افزایش مهاجرت به کانادا و اقامت به کانادا بنا شد شهر تازهای برای اقامت مهاجران ساخته شود. ادوارد کورنوالیس مقدمات ساخت شهر هالیفکس را آماده کرد. این شهر بنا بود به جای آناپولیس رویال مرکز نوواسکوشیا مورد استفاده قرار گیرد و پایگاه قدرتمندی برای مهاجران انگلیسی باشد. ساخت این شهر یکی از رویدادهای مهم در تاریخ کانادا بود.

13 سپتامبر 1759

نبرد دشتهای آبراهام

از رویدادهای مهم تاریخ کانادا نبردهای بین فرانسویان و انگلیسیها است. فرانسویها و انگلیسیها از افرادی بودند که مهاجرت به کانادا و اقامت به کانادا را انتخاب کردند و جزو اولین مهاجران بودند. همین سبب جنگهای مداوم این دو گروه بر سر تصاحب زمینها و قدرت بیشتر بود. شب دوازدهم سپتامبر ژنرال جیمز وولف نیروهایش را برای نبرد به صف کرد. این جنگ بین فرانسویها و انگلیسیها بود که در جریان نبرد فرانسویها شکست خوردند و نیروهای بریتانیا کبک را تصرف کردند.

31 دسامبر 1775

تجاوز آمریکاییها ناکام ماند

برخلاف روابط خوب آمریکا و کانادا در زمان حال این دو کشور در گذشته باهم وارد جنگ شدهاند. این جنگها جزو رویدادهای مهم در تاریخ کانادا بودهاند اما روی روابط امروز این دو کشور تاثیری نگذاشتهاند. در سال 1775 آمریکاییها در حملهای شبانه به کبک یورش بردند. البته آنها در این جنگ ناکام بودند و ژنرال ریچارد مونتگمری در حمله کشته شد. فرانسویهایی که مهاجرت به کانادا و اقامت به کانادا را انتخاب کرده بودند در این جنگ که برای حمایت از فرانسه بود نتوانستند کمکی کنند و این بخش همچنان در دست بریتانیاییها باقی ماند.

1 آوریل 1776

نخستین گروه وفادار به پادشاهی بریتانیا از راه رسیدند

بیشتر بخوانید:  هزینه تولد فرزند در کانادا

مهاجرت به کانادا و اقامت به کانادا در دورههای مختلفی صورت گرفت. بیشتر مهاجران از کشورهای انگلیس و فرانسه بودند که هر کدام قوانین خاص خود را تدوین کردند. اولین گروه وفادار به پادشاهی بریتانیا که شامل 1124 پناهنده از نیوانگلند بودند در سال 1776 وارد هالیفکس شدند. البته عدهی افرادی که مهاجرت به کانادا را انتخاب کرده بودند به همین محدود نبود و 40 هزار نفر دیگر به نووااسکوشیا و کبک رفتند. این موج مهاجرت به کانادا و اقامت به کانادا از رویدادهای مهم در تاریخ کانادا است که سبب شکلگیری نیوبرانزویک و مناطق شمالیتر کانادا شد.

13 اکتبر 1812

جنگ در ارتفاعات کوئینزتون

بالا از تجاوز آمریکاییها گفتیم و به جز آن مورد این دو کشور جنگهای دیگری هم داشتند. در جنگ کوئینزتون نیروهای آمریکا از رود نیاگارا عبور کردند و به زمینهای کوئینزتون حمله کردند. ژنرالهای کانادایی با تمام قوا دربرابر آمریکاییها مقاومت کردند و در نهایت موفق شدند 1000 نیروی آمریکایی را محاصره کنند و برندهی این جنگ باشند.

1 ژانویه 1832

شیوع وبا

یکی از علتهای مرگومیر در گذشته شیوع بیماریهای واگیردار بود که عدهی زیادی را درگیر میکرد. وبا هم یکی از این بیماریهای کشنده بود. با شیوع این بیماریها سرانجام یکی از رویدادهای مهم تاریخ کانادا اتفاق افتاد و در کبک ایستگاه قرنطینه تاسیس شد. کشتیهایی که از سراسر دنیا برای تجارت یا مهاجرت به کانادا و اقامت به کانادا به خصوص از اروپا وارد کانادا میشدند ابتدا باید در این ایستگاه قرنطینه مورد آزمایش قرار میگرفتند و پس از اطمینان از سلامت میتوانستند وارد کشور شوند. بیماریهای مرگبار چیزی حدود 10% از جمعیت کانادا را نابود کرده است.

5/5 (1 نظر)
قصد مهاجرت یا اقامت کانادا را دارید؟

تیم ما آماده مشاوره رایگان به شما را دارد

درخواست مشاوره
برچسب ها

نیکناز قاجار

حدود سه ساله دارم به صورت تخصصی در حوزه مهاجرت کانادا و اقامت کانادا کار میکنم و تمام سعیم رو میکنم که محتوا های که تولید میکنم دقیق و آپدیت باشه . و باید بگم من آماده پاسخگویی به تمامی سوالات شما هستم همین حالا از طریق باکس پایین سوال خودتون رو از من بپرسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پیشنهاد سردبیر

دانشگاه های بریتیش کلمبیا

نیکناز قاجار
۰۸ مهر ۱۳۹۷

اقامت کانادا با سرمایه گذاری کبک

نیکناز قاجار
۱۸ آبان ۱۳۹۷

پذیرش تحصیلی از دانشگاه های کانادا

نیکناز قاجار
۲۷ آذر ۱۳۹۷

پرسش و پاسخ ها اخیر


پذیرای صدای گرم شما هستیم. برای ارتباط و مشاوره در حوزه مهاجرت کانادا ، با ما در تماس باشید: ۰۲۱۷۲۸۱۹