Iran & Toronto 02172819
ارسال فرم ارزیابی
×
همین حالا از ما مشاوره رایگان دریافت کنیدارسال فرم ارزیابی

وقایع مهم در تاریخ کانادا قسمت دوم

خانه » مقالات » وقایع مهم در تاریخ کانادا قسمت دوم
مقالات نیکناز قاجار 20 اکتبر 2019

سابقهی زندگی انسانها در کشور کانادا به هزاران سال پیش برمیگردد. سالها پیش از زندگی انسانها یعنی میلیونها سال پیش حیوانات مختلفی در این کشور زندگی میکردند که فسیلهای به جا مانده از آنها امروزه به کسب اطلاعات گذشته کمک زیادی میکند. اما در قرنهای اخیر مهاجرت به کانادا و اقامت به کانادا مورد استقبال قرار گرفت و عمده پیشامدهای بااهمیت در تاریخ کانادا مربوط به قرنهای اخیر هستند. اگر قصد مهاجرت کانادا را دارید در این متن با پیشامدهای بااهمیت تاریخ کانادا بیشتر آشنا شوید:

21 ژوئیه 1836

بازگشایی اولین خط آهن کانادا

اولین خط آهن کانادا یعنی خط چپلین به سنت لارنس در سال 1836 رسما افتتاح شد. افتتاح این خط آهن از پیشامدهای بااهمیت در تاریخ کانادا بود که در حملونقل این کشور تغییری اساسی ایجاد کرد. بسیاری از افرادی که در قرن نوزدهم مهاجرت به کانادا و اقامت به کانادا را برگزیده بودند از طریق همین خطوط آهن جابهجا میشدند.

15 ژوئن 1846

قرارداد مرزی اریگان

با امضای قرارداد مرزی اریگان مرز بین ایالات متحده و کانادا مشخص شد. مرز بین این دو کشور در مدار 49 درجه شمالی تعیین شد و جزیره ونکوور به کانادا تعلق پیدا کرد. مشخص شدن این مرز سبب شد تنش میان این دو کشور از بین برود و در هماهنگی کامل سیاسی روابط خود را ادامه دهند.

22 اکتبر 1846

اولین تلگراف در کانادا

آمدن تلگراف به هر کشوری جزو پیشامدهای بااهمیت آن کشور محسوب میشد. تلگراف ارتباطات را سریعتر میکرد و بسیار مفید بود. اولین شرکت تلگراف در سال 1846 به کانادا آمد و در شهرهای تورنتو، همیلتون، نیاگارا و سنت کاتارینس شروع به کار کرد. اولین تلگراف نیز از تورنتو به همیلتون بود.

9 نوامبر 1859

قرارداد بزرگ بهسازی

تحت رهبری جورج براون قرارداد بهسازی برای یکی شدن بخشهای انگلیسی و فرانسوی کانادا به رای گذاشته شد که درنهایت به تصویب رسید. این قرارداد یکی از پیشامدهای بااهمیت در تاریخ کانادا است و به نوعی آغازگر تاریخ جدید کانادا است. با یکی شدن بخشهای انگلیسی و فرانسوی کانادای جدید پایهگذاری شد.

8 می 1871

پیمان واشنگتن

بیشتر بخوانید:  جدول تبدیل و معادل سازی مدارک زبان به یکدیگر

پیمان واشنگتن جزو پیشامدهای بااهمیت در تاریخ کانادا است که سیر روابط کانادا و ایالات متحده را نشان میدهد. در پیمان واشنگتن کانادا حقوق ماهیگیری در آبهای خودش را به آمریکا داد. همچنین به موجب این پیمان آمریکا حق استفاده از کانالهای کانادایی و رودخانه سنت لارنس را دریافت کرد. در عوض کاناداییها نیز اجازه پیدا کردند از دریاچه میشیگان، کانال سنت کلر و رودخانههای آلاسکا استفاده کنند.

3 اوت 1871

امضای پیمان شماره 1

کانادا پیش از ورود اروپاییها ساکنانی داشت که بومیان این کشور محسوب میشوند. با افزایش مهاجرت به کانادا و اقامت به کانادا اروپاییان کنترل قدرت را به دست گرفتند و بومیان را از بسیاری چیزها محروم کردند. در قرن نوزدهم پیمانهایی میان دولت و بومیان امضا شد تا از بروز مشکل جلوگیری شود. اولین پیمان بین دولت کانادا وابسته به امپراتوری بریتانیا و قبایل اوجیباوا و سوامپی کری امضا شد. این پیمان شامل مواردی مثل تجهیزات شکاورزی و مدارس برای بومیان در ازای زمینهایشان بود. این پیمانها 8 مورد بودند که به مرور درمورد مسائل مختلف بین دولت و بومیان امضا میشدند.

1 سپتامبر 1880

واگذاری سلطه سرزمینهای شمالی

بریتانیا در این سال حاکمیت سرزمینهای شمالی و جزایری که در شمال تحت اختیار داشت به کانادا بخشید و این سرزمینها جزو کشور کانادا شد.

1 ژانویه 1896

سیفتان مهاجرت به کانادا را تشویق کرد

کلیفور سیفتان موانع مهاجرت به کانادا و اقامت به کانادا را برای تازهواردان برداشت. او همچنین پیشنهاد مهاجرت به غرب کانادا را مطرح کرد که سبب استقبال عجیب و غریب افراد ساکن شرق و جنوب اروپا شد و عدهی زیادی مهاجرت به کانادا و اقامت به کانادا را برگزیدند. این سیل مهاجرت ترکیب جمعیتی کانادا را برای همیشه تغییر داد.

17 اوت 1896

جستوجو برای معادن طلا آغاز شد

یکی از پیشامدهای بااهمیت در تاریخ کانادا کشف منابع طبیعی از جمله نفت و معادن انواع فلزات مانند طلا است. این اکتشافات سبب سرازیر شدن افراد برای مهاجرت به کانادا و اقامت به کانادا شد و همچنین با استفاده از این منابع اقتصاد کانادا پیشرفت کرد. جرج واشنگتن کارمک، سکوکوم جیم و تگیش چارلی در نزدیکی نهر بونانزا در مجاورت رودخانه کلاندیک طلا پیدا کردند. جستوجو و هجوم برای کشف معادن طلا از سالهای 1897 تا 1899 ادامه داشت و حداقل 100 هزار نفر به امید کشف طلا به این منطقه هجوم آوردند.

1 سپتامبر 1905

آلبرتا و ساسکاچوان به عنوان استان معرفی شدند

بیشتر بخوانید:  کوتاه ترین و سریعترین روش مهاجرت کانادا

آلبرتا و ساسکاچوان که یکی از مقاصد مهاجرت به کانادا و اقامت به کانادا محسوب میشوند در بیستم ژوئیه به عنوان هشتمین و نهمین استان کانادا معرفی شدند.

14 می 1906

ایجاد نیروی هیدروالکتریکی انتاریو

ماموریت انرژی هیدروالکتریکی در انتاریو سرانجام به پایان رشید و آدام بک مسئول این پروژه بود. این پروژه نخستین پروژه ملی الکتریکی در دنیا بود.

9 آوریل 1917

در جنگهای جهانی اول و دوم کانادا از مرکز جنگ دور بود اما این فاصله را با فرستادن سرباز جبران میکرد. در روز دوشنبه 9 آوریل 1917 چهار دستهی کانادایی به همراه یک بریگاد بریتانیایی ویمی ریج نزدیک آراس فرانسه را تصاحب کردند. در جریان این جنگ 3578 نفر کشته و 7 هزار نفر زخمی شدند. این پیروزی برای کاناداییها بسیار ارزشمند بود و در تاریخ کانادا ثبت شد.

6 دسامبر 1917

انفجار هالیفکس

انفجار هالیفکس یکی از پیشامدهای بااهمیت و البته غمانگیز در تاریخ کانادا است. کشتی فرانسوی مون بلان که پر از تسلیحات بود با کشتی بلژیکی ایمو برخورد کرد. نتیجهی این برخورد انفجاری بزرگ و وحشتناک بود که پیش از انفجار بمب اتم بزرگترین انفجار تاریخ شد. انفجار هالیفکس باعث مرگ 1600 نفر و زخمی شدن 9000 نفر شد.

8 سپتامبر 1918

اپیدمی آنفلونزای اسپانیایی

یکی از کشندهترین اپیدمی و شیوعها در تاریخ بشر شیوع آنفلونزای اسپانیایی بود. آنفلونزای اسپانیایی از فاناستون کانزاس شروع شد و از طریق اروپا به کل جهان پخش شد که سبب مرگ سی میلیون نفر از جمعیت جهان شد که با توجه به جمعیت کلی این عدد چشمگیر است. 50 هزار نفر از قربانیان این آنفلونزا کانادایی بودند. ویروس از طریق کشتی تجهیزات و افرادی که قصد مهاجرت به کانادا و اقامت به کانادا را داشتند وارد آراگویا در هالیفکس شد که سبب مرگ هزاران کانادایی شد.

قصد مهاجرت یا اقامت کانادا را دارید؟

تیم ما آماده مشاوره رایگان به شما را دارد

درخواست مشاوره
برچسب ها

نیکناز قاجار

حدود سه ساله دارم به صورت تخصصی در حوزه مهاجرت کانادا و اقامت کانادا کار میکنم و تمام سعیم رو میکنم که محتوا های که تولید میکنم دقیق و آپدیت باشه . و باید بگم من آماده پاسخگویی به تمامی سوالات شما هستم همین حالا از طریق باکس پایین سوال خودتون رو از من بپرسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پیشنهاد سردبیر

ساختار سیاسی و قوانین کانادا

نیکناز قاجار
15 مارس 2019

تحصیل در کانادا

نیکناز قاجار
05 نوامبر 2020

پذیرای صدای گرم شما هستیم. برای ارتباط و مشاوره در حوزه مهاجرت کانادا ، با ما در تماس باشید: ۰۲۱۷۲۸۱۹