Iran & Toronto 02172819
ارسال فرم ارزیابی
×
همین حالا از ما مشاوره رایگان دریافت کنیدارسال فرم ارزیابی

وقایع مهم در تاریخ کانادا قسمت اول

خانه » مقالات » وقایع مهم در تاریخ کانادا قسمت اول
مقالات نیکناز قاجار ۲۲ مهر ۱۳۹۸

هر کشوری وقایع مهم در تاریخ خود دارد که سبب اتفاقی خاص و جریانساز شدهاند. برخی از این اتفاقات در راستای بهبود وضعیت کشور و منافع ملت بوده و برخی دیگر به ضرر کشور شده است. در تاریخ کانادا نیز وقایع مهم اتفاق افتادهاند که باعث ایجاد تغییر روند در کشور شدهاند. برخی از این اتفاقات به مهاجرت به کانادا و اقامت به کانادا مرتبط هستند و مهاجران نقشی اساسی در اتفاق داشتهاند. در متن زیر این وقایع مهم و تاثیرگذار تاریخ کانادا در یک قرن اخیر را باهم مرور میکنیم. اگر شما هم قصد مهاجرت کانادا را دارید از این متن غافل نشوید.

27 ژوئیه 1921

کشف انسولین توسط بنتینگ و بست

فردریک بنتینگ و چارلز بست در دانشگاه تورنتو اولین بار انسولین را کشف کردند. نخستین بیمار دیابتی هم ژانویه سال بعد درمان شد. بنتینگ بابت این کار جایزه نوبل دریافت کرد.

1 اوت 1932

پایهگذاری CCF

سازمان CCF در کلیری سال 1932 تاسیس شد. این سازمان اولین حرکت اجتماهی دموکراتیک کانادا بود که بر چشمانداز سیاسی کانادا تاثیرات مهمی داشت.

10 سپتامبر 1939

کانادا علیه آلمان اعلان جنگ کرد

در جنگهای جهانی کانادا به دلیل فاصلهی مکانی زیان چندانی ندید و شرکت در جنگ برای کانادا به فرستادن سرباز و تجهیزات محدود بود. یکی از وقایع مهم در تاریخ کانادا اعلان جنگ این کشور علیه آلمان است. کانادا 7 روز پس از انگلستان و فرانسه علیه آلمان اعلان جنگ کرد. کانادا به دلیل وابستگی به بریتانیا در واقع مجبور به جنگ علیه آلمان بود اما اعلان دیرتر نسبت به انگلستان نشانهای از استقلال این کشور بود.

26 فوریه 1942

تغییر مکان ژاپنیها

جنگ جهانی دوم از وقایع مهم در تاریخ کشورهای سراسر جهان بود. چند سال پس از شروع جنگ دولت کانادا اعلام کرد ژاپنیهایی که مهاجرت به کانادا و اقامت به کانادا را انتخاب کردهاند و در بخشهای ساحلی بریتیش کلمبیا ساکن هستند باید به مزارع و مکانهای دور از دریا داخل بریتیش کلمبیا نقل مکان کنند.

31 مارس 1949

نیوفاوندلند به استان تبدیل شد

تقسیمات کشوری در تاریخ هر کشوری ممکن است بارها جابهجا شوند و تعداد استانها کم یا زیاد شود. نیوفاوندلند که یکی از مقصدهای مهاجرت به کانادا و اقامت به کانادا است در سال 1949 تبدیل به استان شد و عنوان دهمین استان کانادا را از آن خود کرد.

4 آوریل 1949

پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو)

کانادا به همراه 11 کشور دیگر پیمان آتلانتیک شمالی یا ناتو را در واشنگتن امضا کردند. امضای این پیمان عصر جدیدی را در روابط آمریکا و کانادا گشود.

15 دسامبر 1964

از پرچم جدید کانادا رونمایی شد

بیشتر بخوانید:  روش های دریافت اقامت کانادا

رونمایی از پرچم جدید کانادا از وقایع مهم در تاریخ کانادا است که قدمت زیادی ندارد و تنها 55 سال از رونمایی آن میگذرد. مسئولان پس از بحثوجدلهای فراوان درمورد پرچم جدید کانادا به توافق رسیدند. مجلس سنا 17 دسامبر پرچم جدید کانادا را تایید کرد و ملکه الیزابت نیز 28 ژانویه نامه تغییر پرچم را امضا کرد. پرچم جدید کانادا با برگ افرای قرمز و دو خط کناری اولین بار در فوریه سال بعد به اهتزاز درآمد.

15 فوریه 1965

پرچم کانادا برای اولین بار به اهتزاز درآمد

کانادا به عنوان کشوری جوان سابقهی سیاسی و اتحاد طولانی مدتی ندارد و بسیاری از وقایع مهم در تاریخ کانادا در قرن گذشته اتفاق افتادهاند. یکی از وقایع مهم در تاریخ کانادا 15 فوریه 1965 اتفاق افتاد. در این تاریخ پرچم جدید کانادا برای نخستین بار در ساختمان مجلس این کشور به اهتزاز درآمد.

17 آوریل 1982

قانون حقوق و آزادی فردی عملی شد

منشور حقوق و آزادی فردی کانادا در سال 1982 عملی شد. این منشور تضمین میکند همه شهروندان کانادا از حقوق پایه، حقوق دموکراتیک، حقوق قانونی و برابری برخوردار باشند. قوانینی که آزادی ساکنان یک کشور را تضمین میکند از وقایع مهم در تاریخ هر کشور از جمله تاریخ کانادا است. تضمین آزادیهای فردی و اجتماعی و برابری سبب افزایش مهاجرت به کانادا و اقامت به کانادا شد. ساکنان بسیاری از کشورهای دیگر این برابری را فرصتی برای پیشرفت در فضای کشور کانادا دیدند و این کشور را برای اقامت انتخاب کردند.

1 ژانویه 1989

تجارت آزاد در دستور کار قرار گرفت

تجارت آزاد از راههای کسب سود بیشتر در اقتصاد آزاد است. اقتصاد کانادا از دیرباز با اقتصاد ایالات متحده گره خورده است. نزدیکی این دو کشور به همدیگر و تامین نیازهای متقابل سبب پیوند اقتصادی میان دو کشور شده است. قرارداد تجارت آزاد بین دو کشور کانادا و ایالات متحده از وقایع مهم در تاریخ کانادا بود. این قرارداد دادوستد را راحتتر میکرد و سود بیشتری به هر دو کشور میرساند.

9 سپتامبر 2014

قایق اکتشافی فرانکلین کشف شد

بیشتر بخوانید:  سرمایه گذاری در استان پرنس ادوارد

اروپاییان با مهاجرت به کانادا و اقامت به کانادا نقش مهمی در تاریخ کانادا داشتند و سبب رواج زبان انگلیسی و فرانسوی در این کشور شدند. همچنین این مهاجران بودند که قابلیتهای این کشور را کشف کردند و با استفاده از این قابلیتها کانادا را تبدیل به کشوری مشهور کردند. سر جان فرانکلین جزو افرادی بود که در سفرهای اکتشافی به دنبال یافتن مسیرهای جدید بود. کشتی اکتشافی او که از سال 1845 ناپدید شده بود سرانجام در جزیره کینگ ویلیام پیدا شد.

11 فوریه 2016

آخرین فرد مسلط به زبان نوچات لات درگذشت

بومیان نقش مهمی در تاریخ و فرهنگ هر کشوری دارند. اگرچه نقش بومیان با مهاجرت به کانادا و اقامت به کانادا که توسط اروپاییان انجام گرفت کمرنگ شد اما فعالیتهای آنان جزو وقایع مهم در تاریخ کانادا به شمار میرود. آلبان مایکل هم یکی از بومیان قوم نوچات لات بود که آخرین فرد مسلط به زبان این قوم بود.

7 نوامبر 2016

مرگ لئونارد کوهن

لئونارد کوهن برای هنردوستان و علاقهمندان به موسیقی نام آشنایی است. این شاعر، رماننویس، ترانه سرا و خواننده در 82 سالگی از دنیا رفت. کوهن در کبک به دنیا آمده بود و چهرهای شاخص در تاریخ کانادا بود و مرگ او از وقایع مهم به شمار میرود.

16 ژانویه 2019

فسیلهای یافت شده در بریتیش کلمبیا به حل یکی از مسائل تکامل کمک کرد

پیدا شدن فسیل در منطقهای 500 میلیون ساله از وقایع مهم رخ داده در تاریخ کانادا است که به حل یکی از معماهای تکامل کمک کرد. این فسیل باعث شد شاخهی دیگری از درخت تکامل مشخص شود و در تحقیقات دانشمندان نقشی مهم ایفا کرد.

0/5 (0 نظر)
blank
قصد مهاجرت یا اقامت کانادا را دارید؟

تیم ما آماده مشاوره رایگان به شما را دارد

درخواست مشاوره
برچسب ها
blank

نیکناز قاجار

حدود سه ساله دارم به صورت تخصصی در حوزه مهاجرت کانادا و اقامت کانادا کار میکنم و تمام سعیم رو میکنم که محتوا های که تولید میکنم دقیق و آپدیت باشه . و باید بگم من آماده پاسخگویی به تمامی سوالات شما هستم همین حالا از طریق باکس پایین سوال خودتون رو از من بپرسید

یک پاسخ به “وقایع مهم در تاریخ کانادا قسمت اول”

  1. blank سامان گفت:

    سلام و خسته نباشید
    من ویدئوهای شما را پیگیری میکنم و قصد مهاجرت کانادا را دارم‌و‌خسلی دوست دارم در این زمینه هم ( منظور تاریخ کانادا) ویدئوهایی داشته باشید چراکه تاریخ کشوری که افراد میخواهند به انجام مهاجرت کنند و اقامت اون کشور را بگیرند بسیار مهم است و‌لطفا یک‌توضیح هم در مورد امتحان قبل از پاسپورت گرفتن در کشور کانادا هم هست بدهید، با تشکر فراوان از شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطالب مرتبط

blank

هزینه تولد فرزند در کانادا

علیرضا
۲۵ مرداد ۱۳۹۹
blank

هزینه تحصیل در کانادا

نیکناز قاجار
۱۴ آذر ۱۳۹۷

سامانه بررسی آنلاین شرایط مهاجرت

ما بر حسب شرایط شما بهترین روش مهاجرت به کانادا را ارئه می دهیم در کمتر از یک دقیقه


دریافت رایگان شرایط مهاجرت

پرسش و پاسخ ها اخیر

پاسخگویی رایگان به سوالات شما

تیم ما آماده پاسخگویی به تمامی سوالات شما هستیم در کمترین زمان ممکن


این فرصت را از دست ندهید 🙂


ارسال سوال در سامانه سوالات


پذیرای صدای گرم شما هستیم. برای ارتباط و مشاوره در حوزه مهاجرت کانادا ، با ما در تماس باشید: ۰۲۱۷۲۸۱۹