Iran & Toronto 02172819
ارسال فرم ارزیابی
×
همین حالا از ما مشاوره رایگان دریافت کنیدارسال فرم ارزیابی

مهاجرت از طریق تخصص

خانه » مهاجرت کانادا » مهاجرت از طریق تخصص
مهاجرت کانادا نیکناز قاجار ۱۸ مهر ۱۳۹۷

مهاجرت کانادا از طریق تخصص

افرادی که دارای تخصص هستند می‌توانند این شانس را داشته باشند که با توجه به تخصصی که دارند بتوانند اقامت دائم کشور کانادا را کسب کنند.

طبق آخرین تغییراتی که همه ساله در قوانین مهاجرتی کشور کانادا اعمال می‌شود پروگرام اکسپرس اینتری را می‌توان در کل تنها گزینه اخذ اقامت برای متخصصان به کشور کانادا دانست.

تمامی افرادی که دارای تخصص هستند از قبیل متخصصان فدرال و صاحبان کسب و متخصصان استانی و افرادی که دارای تجربه کار در کشور کانادا هستند، تمامی این افراد می‌بایست وارد پروگرام اکسپرس اینتری شوند و از این طریق اقامت دائم کشور کانادا را کسب کنند.

ذکر یک نکته در اینجا لازم است که بدانید استان کبک خود به تنهایی دارای پروگرام مهاجرتی جداگانه برای متخصصین را دارا می‌باشد.

اما باید بدانید که در چه صورت شما واجد شرایط این پروگرام هستید که در زیر کوتاه ذکر شده است:

معیار پذیرش بر اساس سن افراد است، و مورد بعد که بسیار تاثیر گذار است میزان تحصیلات فرد است و مورد بعد تجربه کار فرد متقاضی می باشد و‌ مورد آخر مسلط بودن و دانش فرد در زمینه زبان‌های انگلیسی و فرانسه است.

 

مهاجرت اقتصادی کبک

استان کبک در قیاس با پروگرام اقامتی دولت فدرال دارای پروگرام اقامتی مشابهی می‌باشد و فقط تفاوتشان در این است که در استان کبک نیازی به استارت آپ ویزا نیست و به خاطر همین دلیل این دسته اقامت از طریق تخصص در کنار پروگرام‌های سرمایه‌گذاری و کار‌آفرینی و خود اشتغالی در یک گروه قرار گرفته شده است.

این دسته تشکیل شده است از ۴ بخش یا زیر مجموعه:

شرایط برای اقامت از راه سرمایه‌گذاری و‌ کارآفرینی و خود اشتغالی دقیقا مشابه با فدرال است و به خاطر همین بررسی پرونده های این استان ۲ مرحله‌ای می‌باشد.

در ابتدا باید استان کبک هم فرد را انتخاب کند و‌ بعد گواهی انتخاب صادر شود و‌ مرحله بعد برای بررسی مجدد در مواردی مانند پزشکی، امنیتی، سوء پیشینه و در آخر به دولت فدرال ارجاع می‌شود.

نکته مهم این است که در تمامی این پروگرام‌ها شخص متقاضی می‌بایست به زبان فرانسه آگاهی داشته باشد و دارای حداقل مدرک B2 باشد و حداقل دارایی و سرمایه فرد باید ۱۰۹ هزار دلار باشد.

متخصص و کارگرین ماهر استان کبک

یک فرد متخصص می‌تواند دارای اقامت دائم استان کبک کانادا شود در صورتی که مبلغ ۷۵۷ دلار کانادایی پرداخت کند و‌ مدارک مورد نیاز این پروگرام را به سازمان مهاجرتی کبک در مونترال ارسال کند و اگر واجد شرایط این پروگرام باشد، مانند دسته اول انتخاب فرد بر اساس امتیاز است.

فرایند صدور این ویزا در این پروگرام در ۲ مرحله است:

مرحله اول توسط خود استان بوده و مرحله بعد توسط دولت کانادا می‌باشد و در صورتی که فرد قبول شود به فرد گواهی سی اس کیو داده می‌شود.

فرد با گواهی اس کیوی خود می‌تواند مدت ۱ سال در خواست ویزای اقامت از دولت کانادا کند.

بعد از ورود به کشور کانادا و زندگی کردن در استان کبک از امتیازات زندگی در کبک برای تحصیل و موارد دیگر استفاده کند.

داشتن ۳ شرط اولیه بسیار واجب است

 • مدت تحصیلات فرد حداقل ۱۳ سال باشد.
 • مدرک زبان فرانسه در سطح متوسط و پیشرفته باشد.
 • دارای پیشنهاد شغلی از استان کبک باشد.
 • مجموع امتیازات برای صدور گواهی برای افراد مجرد ۵۵  و برای افراد متاهل ۶۳ می‌باشد این امتیازات با دارا بودن شرایط زیر تامین می‌شود.
 • سن باید کمتر از ۱۸ سال نباشد و ۱۶ امتیاز برای سن ۲۱ سال تا سن ۵۰ سال است.
 • در صورتی که مقصد خود و توانایی خود را برای زندگی در این استان ثابت کنید ۶ امتیاز کسب می‌کنید.
 • تجربه در کبک ۸ امتیاز دارد که بر اساس تجربه درس و تحصیل و یا شخص فرد و یا همسر وی می‌باشد.

تخصص و تحصیلات باید در یکی از ۴ سطح زیر باشد:

 • سطح پایین C/D سطح بالا A/D-
 • کشاورزی، پرستاری افراد سالمند یا کودکان، حداکثر امتیاز ۲۸ می باشد که ۱۶ امتیاز به زمینه تخصص و ۱۱ امتیاز به سطح تحصیلات
 • داشتن زبان فرانسه باید دست کم در سطح متوسط و یا پیشرفته طبق گواهی TAF و TSF ضروری است و این در حالی است که ۱۶ امتیاز مربوط به زبان فرانسه و ۶ امتیاز مربوط به زبان انگلیسی است.
 • داشتن شرایط تمکن مالی اجرای زندگی برای ۱ سال اول شخص متقاضی
 • داشتن پیشنهاد شغلی که حداقل ۱۰ امتیاز دارد
 • در صورت متاهل بودن همسر شما میتواند امتیازاتی کسب کند که شامل سن و میزان تحصیل و داشتن مدرک زبان که میتواند ۱۶ امتیاز داشته باشد
 • داشتن فرزند ۸ امتیاز

دارندگان تجربه ساکنین استان کبک

برخلاف گروه متخصصین استان، در این دسته انتخاب فرد، بر طبق مجموع امتیاز نمی‌باشد ولی شخص باید شرایطی را دارا باشد و فرد متقاضی که به صورت کارگر و یا دانشجو حضور دارد مدارک‌ خود را باید به اداره مهاجرت در مونترال ارسال کند و در صورت واجد شرایط بودن اقامت خود را بگیرد.

 • فرد بایستی حداقل ۱۸ سال سن و دارای سی ای کیو باشد.
 • فردی که فارغ التحصیل استان کبک شده است در فاصله کمتر از ۳۶ ماه از فارغ التحصیلی می‌تواند درخواست اقامت دهد.
 • باید ثابت کند قصد دارد در استان کبک زندگی کند.
 • مسلط بودن به زبان فرانسه براساس ارائه گواهی زبان
 • توانایی گذراندن زندگی حداقل برای ۳ ماه اول

مهاجرت از طریق تخصص فدرال

این نوع اقامت شامل ۶ زیر گروه است که شامل زیر می‌باشد.

 • متخصصین یا کارگر ماهر فدرال
 • متخصص یا کارگر ماهر کبک
 • تاجر ماهر فدرال
 • دارندگان تجربه کار در کشور کانادا
 • دارندگان تجربه کبک
 • متخصصین نامزد استانی

نقطه مشترک تمامی این افراد صرفا از طریق تخصص فرد شدنی است.

مهاجرت از طریق تخصص

متخصص و یا کارگرین ماهر کانادا

یک نیروی متخصص می‌تواند با پرداخت ۱۵۰ دلار کانادا و ارسال مدارک به اداره مرکزی مهاجرت در شهر سیدنی واقع در استان نوا اسکوشیا چنانچه واجد شرایط باشد.

 • فرد باید تجربه کار به صورت فول تایم در سطوح حرفه‌ای و تکنیکی و تجاری و یا مدیریتی را دارا باشد.
 • دارای پیشنهاد معتبر شغلی از یک شرکت کانادایی
 • دانشجوی خارجی فارغ‌التحصیل دوره دکتری از کشور کانادا
 • دارا بودن تمکن مالی مناسب برای گذران زندگی
4.2/5 (5 نظر)
قصد مهاجرت یا اقامت کانادا را دارید؟

تیم ما آماده مشاوره رایگان به شما را دارد

درخواست مشاوره
برچسب ها

نیکناز قاجار

حدود سه ساله دارم به صورت تخصصی در حوزه مهاجرت کانادا و اقامت کانادا کار میکنم و تمام سعیم رو میکنم که محتوا های که تولید میکنم دقیق و آپدیت باشه . و باید بگم من آماده پاسخگویی به تمامی سوالات شما هستم همین حالا از طریق باکس پایین سوال خودتون رو از من بپرسید

44 پاسخ به “مهاجرت از طریق تخصص”

 1. محمد حسينيون گفت:

  سلام من بیست سال سابقه مدیریت پروژ های نفت وگاز وپتروشیمی دارم وهمسرم نیز کارشناس ارشد نرم افزار وسابقه کار دردانشگاه علوم پزشکی اصفهان
  دوپسر دارم اولی هفتم تیز هوشان ودومی دوم است
  مایل به مهاجرت به کانادا هستیم
  راهنمایی کنید لطفا

  • مدیر سایت گفت:

   سلام دوست عزیز
   برای اینکه بتوانیم به شما مشاوره صحیح دهیم لطفا در وب سایت فرم ارزیابی را پر نمایید
   با تشکر

  • ز زینب امینی گفت:

   سلام من دارای دو مدرک تحصیلی فوق دیپلم کودکیاری و کارشناسی حسابداری هستم که در رشته کودکیاری من کار کردم مربی مهدکودک و پیش دبستان هستم و الان هم در شرکت اب و فاضلاب استان به عنوان حسابدار شرکت مشغول بکار هستم و سابقه کار در هر دو رشته دارم و شوهرم 17سال سابقه کار داره ولی دیپلم برق الکترونیک میباشد و در شرکت سرداب میانکوه هم به عنوان جوشکار درب و پنجره ساختمان ودر پروژه سد سازی شرکت سرداب میانکوه هم شرکت داشته ودر پروژه 210و230واحدی بنیاد مسکن مشغول بکار بوده و هم برقکار ماهر هست و هم جوشکار ماهر و در ضمن چندین مدرک معتبر بین‌الملی از دانشکده صنعت اب و برق اصفهان دارد و در حال خواندن زبان انگلیسی هستم و داری دو فرزند زیر 18سال دارم آیا شرایط مهاجرت ما از طریق ویزای کاری نیروی ماهر و متخصص صورت میگیرد در ضمن فرم ارزیابی خودم و شوهرم را فرستادم با تشکر منتظر پاسخ خوب شما هستم

 2. محمدبطالبلویی گفت:

  با سلام همسر من ارشد شیمی هست و 2 مقاله ای اس ا دارد و 16 سال دبیر شیمی است با علاقه و توانایی بالای تدریس امکان هست برای اقامت اقدام کند

  • مدیر سایت گفت:

   سلام
   شرایط بدی ندارید نیاز به اطلاعات بیشتری در مورد شما می باشد. لطفا در سایت فرم ارزیابی را پر نمایید تا همکاران ما بتوانند به شما مشاوره دهند

 3. مرضیه احسنی گفت:

  سلام احتراما
  انجانب مدیر اموزشگاه مراقبت وزیباییاز سازمان فنی وحرفه ای ایران ومدرکهای بین المللی هستم اطلاعات میخواستم راجع به اقامت در کانادا بصورت تخصصی ۲۰ سال سابقه کار
  ۴۲ سال سن
  مدرک پیش دانشگاهی را دارم
  وبا ۳۰ شرکت داخلی وخارجی همکاری دارم
  دادای گرید عالی از سازمان فنی حرفهای
  کارافرین نمونه کشوری ۵سال متوالی

  • مدیر سایت گفت:

   سلام
   شرایط مناسبی دارید لطفا در وب سایت فرم ارزیابی را پر نمایید تا همکاران ما بتوانند به شما مشاوره دهند

 4. ناشناس گفت:

  سلام جناب.
  اینجانب مدرک تخصصی آرایشگری در همه زمینها دارم.تتو.می کاپ.گریم.میتونم مهاجرت کنم؟

 5. علیرضا گفت:

  سلام اینجانب دارای دو مدرک فوق دیپلم برق قدرت ولیسانس itوهمچنین همسرم دارای فوق لیسانس شیمی تجزیه ودارای چندین مقاله isiهست دارای دوفرزند 16 و6 ساله هستم مایل به مهاجرت به کانادا هستم ایا امیدی هست ممنون از راهنماییتان

 6. علیرضا گفت:

  سلام ایا داشتن حکم ورزشی در رشته کیوکشین کاراته اثری در امتیاز مهاجرت دارد

 7. زینب امینی گفت:

  با سلام و خسته نباشید خدمت شما بزرگوار من فرم ارزیابی پر کردم هم همسرم و خودم ارسال کردیم ودر همین ارسال دیدگاه من شرایمو مجددا فرستادم منتظر پاسخ شما هستیم تشکر میکنم

 8. امیر گفت:

  باسلام وقت بخیر اینجانب نقاش اتومبیل وکارشناس تجربی رنگ خودرو هستم ومربی کیوکوشین کاراته وخانم خیاط لباس عروس آیا میتوانم درکانادا اقامت دائم بگیرم..لطفا راهنمائی کنید.سپاس

 9. H.d گفت:

  با سلام من کارشنناسی معماری خوندم و الان ارشد روانشناسی میخوام بخونم ایا برای کشور کانادا نامرتبط بودن دو تا رشته تاثیری داره؟

 10. محمد گفت:

  سلام.من مهندس مکانیک از دانشگاه ازاد قزوین هستم.طراح قالب های صنعتی و مسلط به انواع ماشین الات صنعتی هم سی ان سی و هم دستی.با ۱۰ نرم افزار کار میکنم و قالب برخی قطعات خودرو را برای اولین بار در ایران طراحی‌کردم و در حال ساخت است و پروژه های زیادی را مدیریت کردم.زبانم خیلی خوب نیست.میخواستم بدانم زبانم را قوی کنم شانسی برای گرفتن اقامت دارم و چقدر هزینه دارد.متاهل هستم

 11. پذیرش تحصیلی کانادا گفت:

  “سلام
  یه سوال داشتم از خدمتتون.
  می‌خواستم ببینم آیا با ویزای مولتی میتونیم توی کانادا کار هم بکنیم ؟ آخه خیلی ها به ما مشاوره میدن که ویزای مولتی رو میتونیم در خاک کانادا به ویزای تحصیلی یا کاری تبدیل کنیم ! میخواستم ببینم اصلا چنین چیزی امکان پذیره واقعا ؟

  • مدیر سایت گفت:

   سلام
   نه خیر. امکانپذیر نیست.
   ویزای مولتی پل صرفا برای بازدید از کاناداست. ولی در خارج از خاک کانادا امکان تبدیل به ویزای تحصیلی را دارد.

 12. مهدی متقی گفت:

  سلام من کارشناس ارشد خوردگی هستم 14 سال سابقه کار در صنایع نفت و گاز را دارم. برای کلگری میخواستم اقدام نمایم. لطفا راهنمایی کنید. ممنونم.

 13. رضا گفت:

  سلام کارشناس بیهوشی هستم

 14. حامد زارعى گفت:

  با سلام
  ایا برای اقدام جهت اکسپرس انتری سابقه کار باید با رشته تحصیلی مرتبط باشد؟
  لطفا راهنمایی بفرمایید.
  با تشکر

 15. رضا گفت:

  سلام
  من کارشناسی ارشد عمران سازه دارم. به نرم افزار های تخصصی طراحی و محاسبات سازه مسلط هستم. در چندین پروژه کار کردم.36 سال سن دارم. همسرم هم کارشناس ارشد کامپیوتر نرم افزار دارند. 12 سال سابقه کار دارند. به نظر شما میتونم برای اقامت کانادا اقدام کنم؟

 16. دانیال گفت:

  باسلام.
  من دانش آموز یازدهم تجربی هستم برای اقامت کانادا از طریق تحصیل چه رتبه ای برای کنکورم لتزم دارم؟
  لطفا راهنماییم کنید

 17. علیرضا گفت:

  با سلام. من علیرضا هستم دانشجوی دکتری مدیریت منابع انسانی. فوق لیسانس مهندسی صنایع (مدیریت و بهره وری), لیسانس مهندسی صنایع. لیسانس مهندسی مکانیک. لیسانس حقوق هستم. سالها در شرکت های خودروساز و قطعه ساز در زمینه کیفیت, تعالی سازمانی و تولید ناب کار کردم و ارزیاب مدیریت هستم. در زمینه مباحث مدیریت منابع انسانی سخنران و مدرس سازمان های دولتی و صنعتی هستم و مقالات زیادی در کنفرانس و ژورنال های داخلی دارم (مقاله ISI ندارم) و هم چنین عضو هیات علمی و داوری کنفرانس ها و مجلات علمی تخصصی داخلی هستم. اما مدرک زبان ندارم و از سطح زبان ضعیفی برخوردار هستم. در زمینه اقامت در کانادا لطفا شرایطم را چگونه ارزیابی می کنید؟

 18. سهیلا گفت:

  مهاجرت به کشور های انگلیسی زبان مثل کانادا و انگلیس پایه زبان انگلیسی قوی میخواد. البته چون زبان انگلیسی یه زبان بین المللیه یادگرفتنش آسونتر از زبانهای دیگه ای مثل فرانسوی هست. هر دانشگاهی تو هر کدوم از کشورهای انگلیسی زبان یه نمره خاصی رو برای سنجش سطح زبان مد نظر دارن که میتونی از اینجا نمره مورد نیاز مهاجرت هر کدوم از اونا رو ببینی. معمولا نمره آزمون آیلتس رو به عنوان معیار در نظر میگیرن. پیشنهاد میکنم مقاله تدریس خصوصی آیلتس رو بخونی تا با روند این آزمون بیشتر آشنا شی. اگر زبانت خوبه و با چند جلسه کلاس خصوصی و تمرین و تکرار میتونی تو آزمون قبول شی و برای کار یا تحصیل بری کانادا و لذت ببری از زندگیت.

 19. مهدی مرادی گفت:

  سلام وقت بخیر و ممنون از اطلاعات خوبتون
  من ٣١ سالمه و مدارک MCITP Microsoft و CCNA CISCO و دوره تست نفوذ شبکه از شرکت ec-consile رو دارم. مدرک دانشگاهی هم کاردانی تعمیرات سخت افزار و کارشناسی فناوری اطلاعات گرایش امنیت اطلاعات رو دارم.
  امیدی هست که بتونم اقدام کنم برای اخذ ویزای کانادا؟؟
  زبان فرانسه اصلا بلد نیستم و انگلیسی سطح خوبی دارم.
  توضیح اینکه ٨ سال تو سازمان دولتی و نظامی مشغول بکار بودم و الان ۵ ساله که از اونجا اومدم بیرون. این مسئله برام مشکلی پیش نمیاره؟؟؟
  هزینه گرفتم DB و یا اقامت کانادا حدودا چقدر هستش؟؟

  ممنون میشم اگه راهنماییم کنین. موفق باشید

 20. مینا گفت:

  سلام من لیسانس حسابداری و ارشد مدیریت از دانشگاه تهران دارم 18 سال سابقه کار رسمی در بانک
  زبان در سطح معمولی متاهل دارای شوهر و دو کودک آیا امکان رفتن به کانادا رو دارم؟

  • مدیر سایت گفت:

   لطفا در سایت فرم ارزیابی را تکمیل کنید تا همکاران ما به شما مشاوره دهند

  • علی گفت:

   سلام من دکترا اقتصاد ا ز دانشگاه تهران و۲۲ سال عضو هیات علمی دانشگاه دولتی هستم دارای سه فرزند ۱۸ ساله پسرو۱۴ ساله وختر و۶ ساله کلاس اول هستم میخوام یه شغل مرتبط با تخصص ام با اقامت اونجا داشته باشم ممنون از راهنماییتان

 21. آرش صحرائی گفت:

  سلام من ۳۶ سالمه
  لیسانس نقشه کشی صنعتی دارم
  ۲ تا مدرک فنی حرفه ای دارم
  ۲ تا مدرک جوش MAG و آرگن بین المللی دارم
  ۱۲ سال سابقه کار مرتبط با مدارکم در شرکت دارم
  متاهل هستم و همسرم لیسانس برق داره وعضو سازمان نظام مهندسی هستش
  و داری یک فرزند ۴ ساله هستیم
  لطفا راهنمایی بفرمائید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطالب مرتبط

کارآفرینی در کانادا

نیکناز قاجار
۰۱ خرداد ۱۳۹۸

روشهای اخذ اقامت کشور کانادا

نیکناز قاجار
۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۹

آنچه در مورد مهاجرت کانادا باید بدانید

نیکناز قاجار
۱۸ فروردین ۱۳۹۹

پذیرای صدای گرم شما هستیم. برای ارتباط و مشاوره در حوزه مهاجرت کانادا ، با ما در تماس باشید: ۰۲۱۷۲۸۱۹