Iran & Toronto 02172819
ارسال فرم ارزیابی
×
همین حالا از ما مشاوره رایگان دریافت کنیدارسال فرم ارزیابی

تفاوت مهاجرت سرمایه گذاری و مهاجرت تجاری

خانه » مهاجرت کانادا » تفاوت مهاجرت سرمایه گذاری و مهاجرت تجاری
مهاجرت کانادا نیکناز قاجار ۲۵ فروردین ۱۳۹۸

 

در این مقاله قصد داریم درباره تفاوت بین مهاجرت سرمایه گذاری و مهاجرت تجاری در کانادا صحبت کنیم.

آیا مهاجرت سرمایه گذاری به کانادا همان مهاجرت تجاری به کانادا است؟

این مسئله را خیلی از افراد تفاوت بین این دو مورد را نمی‌دانند و چیزی که دارای اهمیت می‌باشد این است که در گروه های تجاری و یا گروه های بیزینس در کانادا اقسام و دسته‌بندی ها می‌باشد و یکی از آن اقسام مبحث سرمایه‌گذاری در کانادا است.

از سال ٢٠١۴ سرمایه‌گذاری در کانادا به معنای اصلی تمامی برنامه‌های آن از بین رفته است و عملا قابل اجرا نیست و تنها جایی که سرمایه‌گذاری را انجام می‌دهد استان کبک کانادا می باشد که معروف به سرمایه‌گذاری کبک است.

در استان کبک سرمایه‌گذاری دارای چارچوب و استاندارد مشخص است و در گذشته استان انتاریو هم چنین پروگرامی داشته که این برنامه سرمایه‌گذاری کانادا هم برداشته شد.

عملا بحث سرمایه‌گذاری در کانادا به معنای این می باشد که افراد مبلغ کاملا مشخص که قانون مشخص می کند و به طور مثال یک میلیون و دویست هزار دلار که در کبک در حال حاضر می باشد و این مبلغ را در حدود پنج سال باید در اختیار دولت کبک و سازمانی که دولت مشخص می کند را تحت نظر آنها قرارداده باشد و براساس این ودیعه به متقاضی سرمایه‌گذاری در کانادا CSQ داده می‌شود و در انتها تبدیل به PR همان اقامت کانادا می شود و مطلبی که قبلاً به آن پرداخته شده بوده است.

مهاجرت به کانادا فدرال می باشد و استان کبک حق صدور اقامت دائم کانادا را ندارد و فقط حق انتخاب دارد و برای همین امر است که به افراد متقاضی سرمایه‌گذاری در کبک گواهی در ابتدای امر داده می‌شود و بعد از آن تقاضا به دولت فدرال داده می شود و بعد از آن در صورت تائید تبدیل به اقامت دائم کانادا می شود.

بیشتر بخوانید:  مهاجرت از طریق ثبت شعبه * ثبت شرکت در کانادا

وجه تمایز اصلی سرمایه گذاری در کانادا ، کارآفرینی در کانادا و خود اشتغالی در کانادا و سایر روشهای مشابه این است که کسانی که قصد سرمایه‌گذاری در کانادا را دارند، فقط سرمایه گذاران پول می دهند مبلغ می شود تحت شرایطی وام گرفته شود که بهره آن پول را یکجا بدهد که مبلغ آن حدود ٣۴٠ هزار دلار می شود و سازمان و موسسه خاصی آن را به جای فرد می گذارد و به جای آنکه به مدت پنج سال پول فرد بلوکه شود سود آن را پرداخت می کنند و عملا این پول غیر قابل برگشت است و عملا سرمایه‌گذاری ملاک اصلی است و پروسه ایجاد یک بیزینس و سرمایه‌گذاری بر روی بیزینس نمی باشد.

وقتی که کلمه سرمایه‌گذاری در بیزینس و طرح تجاری به وجود آمد موضوع می شود کارآفرینی.

کارآفرین به کسی گفته می شود که دارای یک طرح تجاری مشخص می باشد و دارای سرمایه مشخصی است و براساس طرح و سرمایه مشخص و تجربه مدیریتی که دارد و یک سری از خصایص دیگر سرمایه‌گذاری مشخص را در یک طرح مشخص انجام داده و بر اساس آن پروسه مهاجرت از طریق کارآفرینی خود را پیگیری می کند که متاسفانه برنامه مهاجرتی از طریق کارآفرینی در سطح فدرال هم از بین رفته است.

ولی استان کبک این طرح را همچنان دارد و غیر از این استان، استان‌های دیگر کانادا هم این برنامه مهاجرتی را دارند که این امر به عنوان گروه های PNP معروف است.

غیر از این دو دسته عملا دسته سومی هم وجود دارد که Self-employed و یا خود اشتغالی است.

خودش اشتغال ها سرمایه گذار یا کارآفرین نیستند، بلکه گروهی هستند که دارای بیزینس مشخص شده هستند و می‌توانند بیزینسی را ایجاد کنند که خودشان را مشغول به کار نگاه دارند، بدون نیاز به استخدام شدن و حتی استخدام کردن فرد و یا افراد دیگر

بیشتر بخوانید:  راه‌های مهاجرت به کانادا

گروه سوم که شامل کسانی می شود که قصد اقامت از طریق خود اشتغالی در کانادا را دارند تعداد این افراد بسیار کمتر از گروه های دیگر است.

یک دسته‌بندی دیگری هم وجود دارد که تقریبا در سال ٢٠١۵ به دسته‌بندی مهاجرت به کانادا اضافه شد و بحث استارت آپ می باشد.

متأسفانه تبلیغات بسیار زیادی که در رسانه ها می شود و افرادی که به صورت تجاری آن را دنبال می‌کنند یعنی پشتوانه قانونی و وکالتی را دارا نیستند بلکه به صورت یک آژانس که بلیط هواپیما به فروش می رساند شروع به فروختن ویزا هم می کنند که طبق قوانین مهاجرتی کانادا این امری است کاملا غیر قانونی.

اما متاسفانه کسانی که اطلاعات ندارند به این آژانس ها می روند و این سازمان ها یک سری وکلا را پشت سر دارند و پرونده ها را به آنها ارجاع می‌دهند و بنابراین به صورت تجاری شروع به تبلیغ کرده بدون آنکه اطلاعات دقیقی وجود داشته باشد.

چرا در این بین این مطلب بیان شد به خاطر اینکه در رسانه های اجتماعی و اینستاگرام و تلگرام و یا هرجای دیگر خیلی کانالها هستند که مهاجرت از طریق استارت آپ را مطرح می کنند.

جالب است که بدانید استارت آپ یک گروه خاص است و این واژه به صورت کاملا غلط بیان می‌شود و دلیل آن هم این است که استارت آپ به این معنا است که شخص خاصی ایده تجاری و یا اختراع خاصی را دارد و فرد دارای تمکن مالی کافی برای اجرای پروژه را ندارد.

0/5 (0 نظر)
قصد مهاجرت یا اقامت کانادا را دارید؟

تیم ما آماده مشاوره رایگان به شما را دارد

درخواست مشاوره
برچسب ها

نیکناز قاجار

حدود سه ساله دارم به صورت تخصصی در حوزه مهاجرت کانادا و اقامت کانادا کار میکنم و تمام سعیم رو میکنم که محتوا های که تولید میکنم دقیق و آپدیت باشه . و باید بگم من آماده پاسخگویی به تمامی سوالات شما هستم همین حالا از طریق باکس پایین سوال خودتون رو از من بپرسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پیشنهاد سردبیر

خرید ملک در کانادا

نیکناز قاجار
۱۰ شهریور ۱۳۹۹

نقش ویروس کرونا در مهاجرت کانادا

نیکناز قاجار
۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۹

اقامت کانادا Permanent Residence Canada

نیکناز قاجار
۱۸ مهر ۱۳۹۹

پرسش و پاسخ ها اخیر


پذیرای صدای گرم شما هستیم. برای ارتباط و مشاوره در حوزه مهاجرت کانادا ، با ما در تماس باشید: ۰۲۱۷۲۸۱۹