مهاجرت از طریق ثبت شعبه * ثبت شرکت در کانادا

ویژگی های روش ثبت شعبه در کانادا و نسبت به سایر روش ها و ویزا ها 

 • این برنامه فدرال می باشد برخلاف کارآفرینی استانی نیاز به این نیست که متقاضی در یک استان خاص مشغول به کار شود
 • بدون نیاز به مدرک زبان (مدرک آیلتس)
 • بدون نیاز به سرمایه گذاری مشخص شده
 • مدت زمانی بسیار کوتاه تا صدور ویزا کار کانادا
 • ساپورت کردن متقاضی تا اپلای PR در یک پروسه بسیار کوتاه 

یکی از روش های مهاجرت تجاری کانادا روش ایجاد شعبه در این کشور است. ایجاد شعبه و یا ثبت شرکت در کانادا نیازمند پیش نیازهایی میباشد که در صورت عبور از آن ها و دارا بودن شرایط مورد نیاز می توانید در کشوری امن و دارای اقتصادی پایدار، کسب و کار خود را گسترش دهید.

در این مقاله قصد داریم برخی از شرایط مورد نیاز این برنامه مهاجرتی را مورد بررسی قرار دهیم تا شاید شما نیز بدانید که شامل این روش برای مهاجرت به کانادا هستید یا خیر.

مهاجرت تجاری کانادا از طریق ایجاد شعبه تجاری

در صورتیکه شما صاحب کسب و کاری در کشور مبدا باشید در پی داشتن برخی شرایط می توانید اقدام به افتتاح و ثبت شرکت و یا شعبه جدید در کانادا نمایید.

برخی از این شرایط : شامل پرداخت مالیات و سابقه مدیریت (حداقل ۲ سال) برای آن کسب و کار، میباشد.

فرد متقاضی این پروگرام باید یک تعهد نامه مبنی بر اینکه یک شرکت فعال کانادایی احداث‌ می‌کند، در یک آدرس و‌ مکان مشخص شده، مدت زمان دقیق آنرا تعیین می کند ، را به امضا برساند.

همچنین باید دولت کانادا را متقاعد کند که تعهدات خود را حداکثر در مدت زمان ۳ سال انجام  خواهد داد و در صورتی که در این مدت تخلف کند این ویزا باطل می‌شود.

البته که سابقه رد شدن بیمه از ایران نیز مورد قبول اداره مهاجرت کاناداست و بر خلاف عقیده برخی، همین سابقه بیمه جزو شرایط بسیار ضروری ثبت شرکت در کانادا محسوب می شود.

 

اسناد و مدارک مورد نیاز برای شروع پرونده

برای شروع ثبت شرکت در کانادا ،علاوه بر شرایط مورد نیازی که بالاتر ذکر شد شخص متقاضی به برخی اسناد و مدارک هم نیازمند است. این مدارک شامل موارد زیر می شوند:

 • اطلاعاتی در مورد شرکت اصلی ، مانند آدرس آن در خارج از کشور
 • نام شرکت اصلی می بایست در تمام اسناد صادر شده توسط شعبه کانادا ذکر شود
 • شماره ثبت نام که توسط مقامات کانادایی به شعبه اختصاص داده می شود
 • آدرس ثبت شده شعبه کانادا در یکی از استان های کانادا

تاسیس شعبه و نمایندگی در کانادا

کشور کانادا دارای ۱۰ استان (ایالت) است که عبارتند از: آلبرتا ، اونتاریو ، بریتیش کلمبیا ، کبک ، نیوفاندلند، نوواسکوشیا، مانیتوبا ، جزیره پرینس ادوارد ، نیوبرانزویک و ساسکاچوان.

 دو شهر مهم این کشور یعنی شهرهای اوتاوا (پایتخت کانادا) و تورنتو در ایالت انتاریو قرار دارند .

شرکت های خارجی برای گسترش فعالیت های خود در کشورهای دیگر انتخاب های مختلفی دارند و اغلب به صورت شرکت های تابعه و یا دفاتر نمایندگی وابسته به شعبه اصلی، کار خود را شروع می کنند. 

بر اساس قوانین کشور کانادا ، شعبه ، یک بخش توسعه یافته از یک شرکت خارجی است، در حالی که شرکت تابعه یک شرکت مستقل باشد.

ثبت شعبه در واقع روشی مناسب برای شرکت هایی است که تمایل به گسترش و پیشرفت دارند که شامل مزایا و معایبی نیز می شود.

اما در مجموع باید گفت بدون توجه به امکان دریافت اقامت دائم کانادا از همین طریق، بعلت شرایط اقتصادی پایدار و در حال پیشرفت این کشور، در نهایت منجر به توسعه و موفقیت بیشتر کسب و کار متقاضیان می شود.

مزایای تاسیس شعبه و ثبت شرکت در کانادا

مسئولیت های محدود ، فرصت های برنامه ریزی عالی و مزیت های مالیاتی تنها برخی از دلایلی هستند که بسیاری از افراد را به سوی راه اندازی یک کسب و کار در کانادا ترغیب می کنند .

اما همانطور که گفته شد علاوه بر مزیت های فوق، هزینه های تاسیس شعبه و یا نمایندگی در کانادا پایین نخواهد بود.

6 دیدگاه در “مهاجرت از طریق ثبت شعبه * ثبت شرکت در کانادا”

 1. وقت به خیر
  پس از اخذ شعبه، فعال بودن شرکت به چه صورت بررسی می شود؟ آیا برای اخذ مالیات باید قراردادهای منعقد شده ارایه شود یا فقط مبلغ مالیات پرداخت شود کافی است؟
  چون احتمال اینکه به سرعت بتوان در کانادا قرارداد عقد کرد نیست و اینکه این ویزا به چه شکل تبدیل به اقامت می شود
  ممنون

  1. با سلام خدمت شما شما فقط باید حقوق فردی که بعنوان نماینده شعبه معرفی شده را پرداخت کنید و فردی که از شرکت ایرانی معرفی می شود باید مالیات بر درآمد را پرداخت کند و نیازی به چیز دیگری نیست.

 2. با سلام و احترام
  سوال بنده این است که چنانچه قصد تأسیس یک شرکت با همکاری یک تبعۀ کانادایی را داشته باشیم، بهتر است که درصد مالکیت هر یک از طرفین به چه نحوی باشد تا در نهایت مالیات کمتری را شامل گردد؟
  و اینکه حداقل میزانِ مالکیت از شرکت برای طرفِ ایرانی چقدر باشد تا در ادامه برای گرفتن ویزای کاری یا حتی اقات مشکلی پیش نیاید؟
  با سپاس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.