هزینه مهاجرت به کانادا

هزینه مهاجرت به کانادا

همانطور که می دانید کشور کانادا با توجه به جمعیت این کشور نسبت به مساحت جغرافیایی خویش کشوری بسیار کم‌جمعیت‌ترین می باشد و‌ لذا سیاست و‌ ماهیت مهاجر پذیری کانادا جزوء لاینفک این کشور است.

کشور کانادا با توجه به مهاجرپذیر بودن خود دارای قوانین بسیاری در این زمینه می باشد.

تمامی قوانین مهاجرت به کانادا عملا به طور مستقیم زیر نظر اداره مهاجرت کانادا می باشد و عملا این سازمان، در این زمینه دارای قوانین مدونی می باشد.

اداره مهاجرت کانادا قوانین مهاجرت به کانادا را به صورت کتاب در آورده است و یا در وب سایت خود گذاشته است و کسانی‌ که قصد مهاجرت به کانادا را دارند می‌توانند به سایت اداره مهاجرت کانادا رفته و به قوانین و نحوه و شرایط روش های مهاجرت به کانادا آشنا شوند.

در عین حال اداره مهاجرت کانادا این قوانین را به افسران خود آموزش داده اند.

افسران اداره مهاجرت کانادا با تسلط بر روی این قوانین می توانند بر روی صدور تمامی ویزاهای مهاجرتی و چه غیر مهاجرتی نقش با سزایی ایفا کنند

با توجه به گستردگی قوانین مهاجرت به کانادا ، که هر کدام دارای شرایط بسیار متفاوت نسبت به یکدیگر می باشند، لذا در زمینه هزینه مهاجرت به کانادا هم بسیار متفاوت می باشد.

و عملا می توان اینگونه مطرح کرد که هر کدام از روش های مهاجرت به کانادا دارای هزینه های متفاوتی می باشد و عملا هزینه مهاجرت به کانادا در هر روش نسبت به روش دیگر کاملا متفاوت می باشد.

یک نکته تاثیر گذار در هزینه های مهاجرت به کانادا بحث داشتن هزینه های وکیل در کانادا می باشد.

همانطور که در بحث وکیل مهاجرت به کانادا مطرح شد، دو دسته از افراد می‌توانند به طور قانونی در زمینه اخذ اقامت کانادا به افرادی که قصد مهاجرت به کانادا را دارند کمک کنند.

دسته اول کسانی هستند که عضو سازمان مشاورین مهاجرت به کانادا هستند

دسته دوم وکلای پایه یک در کانادا

عملا بیشتر افرادی که در زمینه اخذ اقامت کانادا فعالیت دارند جزو سازمان مشاورین مهاجرت کانادا می باشند.

اداره مهاجرت کانادا دوره های تقریباً کوتاهی را برگزار می‌کند که کسانی که در این دوره ها موفق به پایان این دوره ها شوند به آنها مدرک شورای مشاوران مهاجرت به کانادا داده می شود که معرف به ICCRC می باشد.

اما نکته اصلی اینجا می‌باشد که متاسفانه کسانی که قصد مهاجرت به کانادا دارند خصوصا این امر بسیار بین ایرانیان شایع است وقتی که با مشاور مهاجرت به کانادا قرار داد امضا می‌کنند ، فکر می کنند که وکیل گرفته اند و از آن طرف هم متاسفانه خیلی از افرادی که دارای مدرک فوق هستند خود را وکیل مهاجرت به کانادا معرفی می کنند البته به صورت شفاهی و یا تبلیغات!

و در عین حال ‌هیچ گاه در دفاتر خود و یا در کارت ویزیت خود از کلمه Lawyer یا همان وکیل استفاده نمی کنند ولی به صورت شفاهی متاسفانه شاهد هستیم به کرات این اتفاق می افتند و دلیل این امر هم این می باشد که اگر چنین کاری را انجام دهند و اداره مهاجرت به کانادا این را متوجه شود و یا اگر در این زمینه شاکی خصوصی داشته باشند اداره مهاجرت کانادا می تواند پروانه مشاورین مهاجرت این دسته از افراد را باطل کنند برای کسانی که از واژه Lawyer استفاده کرده اند.

هزینه مهاجرت به کانادا

و نکته ای که بازهم در اینجا مطرح می‌شود این است که در بعضی از اوقات خصوصا در تبلیغات تلویزیونی دیده می شود که کسی خود را با عنوان واقعی معرفی می کند و می گوید آقا و خانم ….. عضو سازمان مشاورین مهاجرت به کانادا ، ولی خود افراد که بیننده این موضوع هستند بازهم فکر می‌کنند مشاورین مهاجرت به کانادا عملا وکیل مهاجرت به کانادا هستند.

این پیش مقدمه مطالب در بالا مطرح شد چون یکی از دلایل اینکه می شود هزینه مهاجرت به کانادا را تا حدود زیادی کم کرد و موفقیت پرونده را بسیار بالا برد همین مطلب در ظاهر ساده است یعنی تفاوت وکیل مهاجرت و مشاور مهاجرت است.

دلیل این امر هم این می باشد که اگر افراد در این موضوع کاملا ابتدایی دقت کنند می توانند ضریب موفقیت پرونده خود را بسیار بالا برده و همین طور هزینه های مهاجرت به کانادا خود را طوری تنظیم کنند که دچار پرداخت هزینه های مجدد در معقوله مهاجرت به کانادا نشوند.

اما چرا بحث وکیل مهاجرت کانادا و مشاور مهاجرت به کانادا مطرح شد دلیل این موضوع این می باشد که:
پرونده مهاجرت به کانادا بر خلاف نظر عموم متقاضیان مهاجرت به کانادا پرونده ای است حقوقی!

و مبحث اصلی این جا می باشد چنانچه پرونده مهاجرتی افراد در هر مرحله‌ای شکست بخورد و اداره مهاجرت کانادا آن را به هر دلیلی مردود کند که این احتمال هم بسیار وجود دارد مشاور مهاجرت به کانادا حق اعتراض به دادگاه را ندارد.

چرا که رشته این افراد حقوق نبوده و پروانه وکالت ندارند که بخواهند برای فرجام خواهی بر روی پرونده را توسط دادگاه انجام دهند.

مشاورین مهاجرت به کانادا فقط در حد اعتراض به اداره مهاجرت کانادا می توانند این اعتراض را داشته باشند و هیچ گاه پرونده را نمی توانند به دادگاه ببرند.

ولی وکیل می‌تواند این امر را انجام دهد چون رشته این دسته از افراد حقوق می باشد و جزو کانون وکلای کشور کانادا هستند و بخاطر همین می توانند پرونده مهاجرتی افراد را به دادگاه های کانادا برده و در آنجا جواب مثبت را برای موکل خود گیرند.

نتیجه گیری این می شود که چنانچه پرونده مهاجرتی افرادی که با وکیل قرارداد ندارند و با مشاورین مهاجرت به کانادا قرارداد را دارند در صورت شکست پرونده مهاجرتی، افراد می بایست در صورت پیگیری مجدد پرونده و اعتراض به آن ، باید به دنبال وکیل کانادایی رفته و از نوع متحمل هزینه های دوباره شوند.

این امر عملاً باعث می شود که هزینه مهاجرت به کانادا را به نحوی دیگر این بار توسط وکیل تکرار کنند.

نتیجه گیری این می شود که گام اول در مسئله مهاجرت به کانادا بسیار مهم می باشد و تشخیص و دانستن فرق بین وکیل مهاجرت به کانادا با مشاور مهاجرت به کانادا می‌توانند از نقطه نظر اجرایی و حقوقی برای افراد تضمین کننده باشد و از بعد هزینه های مهاجرت به کانادا هم تاثیر به سزایی داشته باشد.

ممکن است وکلای واقعی مهاجرت به کانادا درصد حق اوکاله های آنها نسبت به جاهای مشاوره ای درصد کمی بالاتر باشد ، لذا با توجه به مسائلی که در بالا مطرح شد همین امر می‌تواند ضامن موفقیت پرونده مهاجرت به کانادا شود و همین طور از پرداخت مجدد هزینه‌های مهاجرت به کانادا دوری کرد.

با انتخاب وکیل مهاجرت به کانادا و دانستن فرق وکیل مهاجرت و مشاور مهاجرت به کانادا می شود که در انتها هزینه مهاجرت به کانادا را کم کرده و از همه مهمتر ضریب موفقیت پرونده را بسیار بالاتر ببرد.

اما در مبحث بعدی به انواع روش های مهاجرت به کانادا می پردازیم و همین طور هزینه مهاجرت به کانادا

هزینه مهاجرت به کانادا

با توجه به گستردگی روش های مهاجرت به کانادا در اینجا به پر طرفدارترین روشهای مهاجرتی و همین طور هزینه مهاجرت به کانادا می‌پردازیم.

ویزای تحصیلی کانادا که به ویزای دانشجویی کانادا و ویزای دانش آموزی کانادا تقسیم می شود.

بیشتر هزینه مهاجرت به کانادا در زمینه ویزای تحصیلی در کانادا ، مربوط به شهریه و هزینه تحصیل در کانادا می باشد.

با توجه به اینکه هزینه های تحصیل در کانادا شهر به شهر متفاوت می باشد و همین طور ممکن است در یک شهر ، شهریه های یک دانشگاه با دانشگاه دیگر کاملا متفاوت باشد.

و یکی از دلایل آن رده بندی دانشگاه در کانادا می باشد و عملا هرچه رنکینگ دانشگاه ها در کانادا بالاتر باشد هزینه های تحصیل در کانادا هم بالاتر می باشد.

و این زمینه مقطع تحصیلی هم نقش بسیار مهمی را دارد چرا که شهریه کالج و یا دانشگاه ها در کانادا در مقطع کارشناسی با کارشناسی ارشد بسیار متفاوت می باشد و همین طور مقطع کارشناسی ارشد با مقطع دکتری هم متفاوت می باشد و حتی این امر در زمینه زبان انگلیسی هم همین طور است به طور مثال نمره آیلتس در مقطع کارشناسی با کارشناسی ارشد و یا دکتری کاملا متفاوت می‌باشد.

اما به طور کل می توان هزینه تحصیل در کانادا در کالج و یا هزینه تحصیل در کانادا در مقطع کارشناسی را چیزی در حدود هفت الی هشت هزار دلار کانادا در هر ترم در نظر گرفت.

افرادی که قصد گرفتن ویزای تحصیلی در کانادا را دارند می‌توانند بعد از گرفتن پذیرش از دانشگاه ها در کانادا و گرفتن ویزای دانشجویی کانادا وارد کشور کانادا شوند و بعد از پایان تحصیلات در کانادا مقدمات در خواست ویزای کار در کانادا و اقامت دائم کانادا را برای خود فراهم سازند.

در زمینه هزینه های تحصیل در کانادا می توان گفت بیشتر هزینه در برنامه ویزای تحصیلی در کانادا هزینه شهریه ها می باشد که افراد این اعداد که در بالا عنوان شد را باید در نظر گرفته که عملا می توان این گونه خلاصه کرد که تحصیل در کانادا منجر به اقامت کانادا می شود.

و در این برنامه دیگر به جز پرداخت شهریه عملا پرداخت نیاز به پرداخت چشم گیری دیگری نداشته و عملا هزینه مهاجرت به کانادا با روش تحصیل در کانادا نسبت به سایر روش ها بسیار پایین می باشد و منجر به اقامت کانادا در انتهای مسیر می شود.

یکی دیگر از روش‌هایی که منجر به اقامت کانادا می شود و عملا هزینه مهاجرت به کانادا در این روش بسیار ناچیز می باشد روش اسکیل ورکر و یا اکسپرس اینتری می باشد افراد ی که دارای ای تحصیلات بالا هستند و دارای شرایط مناسب زبان انگلیسی هستند و دارای سابقه کار مرتبط با رشته تحصیلی هستند و همین طور دارای شرایط سنی مناسب می باشند می‌توانند با پرداخت رقمی زیر پنج هزار دلار کانادا اقامت کانادا را به دست آورند.

و عملا هزینه مهاجرت به کانادا در این روش بسیار ناچیز می باشد.

اما این امر در صورتی تحقق می یابد که افراد دارای شرایط مناسب در برنامه اکسپرس اینتری و یا همان اسکیل ورکر داشته باشند که بتوانند در جدول امتیازات و همین طور در استخر امتیازات، امتیاز های بیشتری را کسب کنند و مقدمات اقامت کانادا را برای خود فراهم سازند.

 

اقامت کانادا برای دارندگان جواز کسب و صاحبان شرکت ها و مدیران شرکت‌ها

اقامت کانادا برای دارندگان جواز کسب و همین طور اقامت کانادا برای صاحبان شرکت ها و مدیران شرکت‌ها هم بر خلاف سرمایه گذاری در کانادا که هزینه مهاجرت به کانادا بسیار بالایی نسبت به سایر روش ها دیگر را دارا می باشد و در صورتی که شرایط این برنامه را افراد متقاضی اقامت کانادا داشته باشند می‌توانند با پرداخت کردن مبلغ بسیار کمی نسبت به سرمایه‌گذاری در کانادا و همین طور هزینه بسیار کمتر و شرایط بهتر مقدمات مهاجرت به کانادا را فراهم سازند.

در این روش اگر فردی داری جواز کسب و یا پروانه کسب باشد و یا همین طور اگر دارای شرکت باشد و یا جزو مدیران شرکت ها باشد و یا جزو مدیر عامل و یا هیئت مدیره شرکت باشند می توانند شرایط مهاجرت به کانادا را برای خود فراهم سازند.

به شرطی که مجموعه ای را که مدیریت می کنند در ٣ سال گذشته مجموعه مالیات های خود را پرداخت کرده باشد و تمامی کارمندان خود را بیمه تامین اجتماعی کرده باشند و با مدارک کسبی و یا شرکتی ثابت کنند که دارای حداقل ٣ سال سابقه مدیریتی باشند.

افرادی که دارای شرایطی که در بالا مطرح شد باشند می توانند بدون نیاز به تحصیلات بالا و همین طور بدون نیاز به مدرک آیلتس در یک پروسه بسیار سریع ویزای کار کانادا را اخذ کنند و در داخل کانادا بعد از گذشت یک سال بتوانند با خدمات ما اقامت کانادا را کسب کنند.

هزینه مهاجرت به کانادا در این نوع روش برخلاف سرمایه‌گذاری در کانادا بسیار پایین می باشد. به طوری که تقریبا یک پنجم سرمایه‌گذاری در کانادا هزینه های مهاجرت به کانادا در این نوع از روش مهاجرت به کانادا که مختص به مدیران بیزینس است می باشد.

این روش تلفیقی از ٣ نوع روش از ویزاهای کشور کانادا که شامل ویزای اکسپرس مربوط به مدیران شرکت ها و صاحبان بیزینس و ویزای کار در کانادا ( ورک پرمیت) و در انتها در داخل کانادا منجر به اقامت کانادا می باشد و هزینه مهاجرت به کانادا در این نوع روش بسیار پایین می باشد

سرمایه‌گذاری در کانادا

سرمایه‌گذاری در کانادا به معنای واقعی در استان کبک کانادا می باشد که به سرمایه‌گذاری کبک معروف است که افراد بدون مدارک تحصیلی بالا و بدون نیاز به مدرک آیلتس و تنها با ثابت نمودن اینکه سابقه مدیریت کسب و کار در دوسال گذشته را داشته باشد و پرداخت رقمی در حدود ٣٣٠هزار دلار کانادا می توانند اقامت دائم کانادا را کسب کنند

مطمئن نیستید کدام روش مهاجرتی مناسب شماست؟
همین حالا با کارشناسان ما تماس بگیرید.

20 پاسخ

 1. سلام وقت بخیر
  بنده تولید کننده کابینت و طراح و اپراتور دستگاه های cnc در زمینه چوب بصورت تخصصی هستم در محدوده شمال غرب کشور فعالیت میکنم ۶سال سابقه کار در تولیدی کابینت و ۴سال سابقه طراحی و اپراتوری دستگاه cnc رو دارم .میخواستم از طریق ویزای کار به کانادا مهاجرت کنم . ایا کانادا نیروی کار در این زمینه ها رو میخواهد و شرایط مهاجرت به چه صورت هستش

 2. سلام. من همسر شرکت مشاور مهندسی داره که کارش ارائه خدمات مشاوره در امور شهرسازی و انجام پروژه های شهرداری در این راستا است. کارمند بیمه شده و سابقه کار طولانی و انجام چند پروژه شرکت داره. آیا امکان گرفتن ویزاس کانادا در این زمینه است؟

 3. سلام خیلی معلومات عالی بود من ۱۶ سالمه تو ایران زندگی میکنم با پدر و مادرم ۳ سال میشه امدیم ایران به دلیل جنگ های داخلی افغانستان ولایت کندز ولسوالی خان اباد وقتی به دوره دوم ولایت کندز به دست طالبان شد مجبور به ترک کشور مان افغانستان شدیم در انجا زندگی بیدون سرنوشت خیلی سخته من دگه نتونستم تصیلم را ادامعه بیدم من از شما خواهش میکنم به من کمک کنید تا از ایران به عنوان مهاجیر افغان پیپزیرن با تشکر

 4. سلام من حدود ۵ سال در یک استارتاپ در پارک فناوری مدرس و پردیس بودم و این شرکت پا گرفت و دانش بنیان شد و الان ۲۰ محصول در حوزه مواد دندانی تحاری سازی کرده و به سود خوبی رسیده. در این سالها من مدیر تحقیق توسعه، مدیر تولید، مدیرتضمین کیفیت و‌ مدیر فنی بوده ام، ۱۵ محصول را هم خودم فرموله کردم. اما سهامدار و عضو رسمی شرکت نیستم. ایا با این رزومه مدیریت میتونم برای یک استارتاپ با همین موضوع تولید مواد دندانی برای کانادا اقدام کنم؟ دانش فنی کامل برای راه اندازی دارم. مدیرعامل شرکت کنونی هم با من همراهه. درضمن هم‌اکنون دانشجوی سال اخر دکتری شیمی هستم

  1. باسلام احترام
   شیما مظفری عزیز
   طبق سوالی که شما از ما پرسیدن با وجود رزمه قویی که شما دارید مجموعه زرین کانادا آمادگی مشاوره بیشتر با شما را دارد
   درصورت دریافت مشاوره رایگان با شماره ۰۲۱۷۲۸۱۹ تماس حاصل فرمایید

 5. سلام من فیصل استم از افغانستان تحصیلات دانشگاهی انجینیری برق مدت ۸ سال در بخس فتی برق کابل خدمت میکنم مدت زمان ویزه وی دعوت نامه هردو را میخواهم پرسان کنم آیا امکانش هست مهاجرت کنم

 6. سلام من ۱۸ سالمه دیپلم جوشکاری ارگون .وهمچونان کار ارایشگری وزبان انگلیسی کار میکنم .از چه راهی وبا چه مدارکی به مهاجرت اقدام کنم .با تشکر

 7. توجه توجه توجه – برای ویزای کاری شما ۵۰هزار دلار و آیلتس ۵ونیم میخواید- ۵۰هزار دلار برا اینه ثابت کنید هزینه یکسال اول اقامتتون رو دارید و اگه کار گیرتون نیومد آسمون جل نمیشید یا تو خیابون و پارکها و …. پلاس نمیشید- متشکر از مجموعه زرین کانادا- این اطلاعات رو با زنگ زدن ب مجموعه زرین کانادا کسب کردم-

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.