Iran & Toronto 02172819
ارسال فرم ارزیابی
×
همین حالا از ما مشاوره رایگان دریافت کنیدارسال فرم ارزیابی

تبدیل اقامت به اقامت دائم کانادا

خانه » مقالات » تبدیل اقامت به اقامت دائم کانادا
مقالات نیکناز قاجار ۲۱ فروردین ۱۳۹۹

افرادی میتوانند برای گرفتن اقامت دائم اقدام کنند که دارای مجوز معتبر اقامت موقت در کانادا هستند و مایل به گرفتن اقامت دائم کانادا هستند. متقاضیان باید قبل از واجد شرایط بودن برای درخواست اقامت دائم حداقل به مدت سه تا پنج سال در کانادا به عنوان دارندگان مجوز، زندگی کنند. تا زمانی که وضعیت قانونی خود را حفظ کنید میتوانید در کانادا بمانید و منتظر اقامت دائم خود باشید. وضعیت اقامت موقت برای یک دوره خاص معتبر است و شما باید اطمینان حاصل کنید که وضعیت شما به عنوان اقامت موقت در حالی که در کانادا هستید معتبر است. خب برای اینکه بتوانید اقامت موقت خود را به دائم تبدیل کنید با ما همراه باشید.

آنچه در این مقاله خواهید خواند:

 • داشتن شایستگی لازم برای اخذ اقامت دائم کانادا
 • شرایط عدم صلاحیت برای اخذ اقامت دائم
 • رویههای مورد نیاز در روند اقامت دائم

داشتن شایستگی لازم برای اخذ اقامت دائم

دارندگان اقامت موقت (TRP) ممکن است در صورت واجد شرایط بودن، بتوانند برای اقامت دائم اقدام کنند:

 • به هر دلیلی غیر از مواردی که TRP اصلی برای آنها صادر شده، امکان صدور اقامت موقت نیست.
 • در حال حاضر باید دارای  TRP معتبر باشند.
 • بسته به ماهیت غیرقابل قبول بودن اصلی آنها، به مدت سه تا پنج سال به عنوان دارنده مجوز به طور مداوم در کانادا اقامت داشته باشند.
 • متقاضیان رنک دارنده مجوز نیز باید سایر مواردی را که در قانون و آیین نامه بیان شده است، رعایت کنند.

شرایط عدم صلاحیت برای اخذ اقامت دائم

 • مستمر نبودن اقامت

دارندگان TRP در صورت عدم تحقق شرایط برای اقامت دائم و گرفتن TRP ، واجد شرایط اقامت دائم در کلاس دارنده مجوز نیستند (یعنی وقفه در تداوم رخ داده است).

وقفه زمانی اتفاق میافتد که دارندگان TRP، بدون مجوز ورود مجدد، کانادا را ترک کنند یا هنگامی که آنها قبل از انقضاء مجوز موجود خود درخواست مجوز بعدی نمیدهند. در هر دو حالت، TRP جدید هنوز میتواند صادر شود اما پرونده الکترونیکی دارنده مجوز با وقفه در تداوم ثبت میشود و این امر بر صلاحیت وضعیت اقامت دائم نیز تأثیر میگذارد.

بیشتر بخوانید:  معرفی وب سایت های LSO و ICCRC

حتی با گرفتن مجوز ورود مجدد، مدت طولانی غیبت از کانادا ممکن است به این نتیجه برسد که وقفه در تداوم اقامت در کانادا رخ داده است.

 • غیرقابل قبول واقع شدن

افرادی که از زمان صدور TRP به هر دلیل غیرقابل قبول شوند، واجد شرایط اقامت دائم نیستند. در شرایطی که افراد در معرض عدم پذیرش جدید قرار بگیرند، افسران باید پرونده را از جمله عدم پذیرش جدید مورد بررسی مجدد قرار دهند و در صورت لزوم مجوز جدید صادر کنند.

عواملی چون امنیت، نقض حقوق بشر یا حقوق بینالمللی، جرم و جنایت جدی یا جرم سازمان یافته باعث عدم صلاحیت شدن میشود.

 • مدت اقامت مورد نیاز

برای واجد شرایط بودن برای اقامت دائم، شخص باید به عنوان دارنده معتبر TRP ، برای یک دوره 3 یا 5 سال اقامت در کانادا را داشته باشد.

دارنده TRP که با دارا بودن شرایط لازم، مجوز دریافت کرده است، میتواند پس از ارزیابی درخواست خود برای اقامت دائم در زیر کلاس دارنده مجوزهای محافظت شده، درخواست دهد. در این شرایط، اگر فرد برای مدت مورد نیاز به طور مداوم با مجوز TRP در کانادا اقامت داشته باشد، میتواند به عنوان عضو کلاس دارنده مجوز، واجد شرایط باشد و اقامت دائم را کسب کند.

رویه های مورد نیاز در روند اقامت دائم

 • هنگامی که الزامات برآورده میشوند

شما باید رویههای اصلی را رعایت کنید. به این منظور باید اطلاعات زیر را تکمیل کنید:

 • دلایل صدور TRP اصلی.
 • در صورت وجود هر مجوزی، آن و دلایل اخذ آن را ذکر کنید.
 • ارائه هرگونه اطلاعات یا اسناد دیگری که مربوط به این پرونده است (به عنوان مثال، اطلاع رسانی پزشکی در موارد پزشکی).
 • متقاضیان اخذ اقامت دائم باید هزینه پردازش را برای کلاس دارنده مجوز و حق هزینه اقامت دائم (در صورت لزوم) پرداخت کنند.
 • وقتی عدم پذیرش جدیدی وجود دارد

اگر هر زمان در طول اعتبار TRP، دارنده TRP به دلایل دیگری که قبلا برای اخذ اقامت، تحت پوشش قرار نگرفته است، پذیرفته شود، ممکن است TRP موجود آنها لغو شود و ممکن است یک گزارش جدید A44 (1)  ارائه شود و با شرایط جدید ارزیابی شود.

بیشتر بخوانید:  مدت زمان گرفتن اقامت ویزای استارت آپ

بسته به شرایط این پرونده، میتوان TRP جدید توصیه کرد. به صاحب TRP اجازه میدهند در کانادا بماند، یا توصیهای در مورد مراجعه یا عدم ارجاع مشتری به CBSA برای اقدامات اجرایی دیگر ارائه میشود.

حتی اگر TRP جدید نیز صادر شود، عدم پذیرش جدید باعث شکسته شدن در مدت زمان تداوم اقامت موقت میشود و بر شرایط واجد شرایط بودن برای اقامت دائم تحت کلاس دارنده مجوز تأثیر خواهد گذاشت.

 • همراهی اعضای خانواده برای اخذ اقامت

هیچ شرطی برای اعضای خانواده کلاس دارنده مجوز وجود ندارد که اعضای خانواده را در برنامههای خود برای اقامت دائم قرار دهد. در زمان ورود متقاضی اصلی به کانادا، هر یک از اعضای خانواده همراه میبایست TRP مربوط به خود را تهیه کنند. برای اینکه برای اقامت دائم اقدام شود، این افراد باید به عنوان متقاضی اصلی، درخواستهای خود را در زیر کلاس دارنده مجوز اقامت دائم ارائه دهند.

اعضای خانواده ساکن خارج از کشور که واجد شرایط عضویت در کلاس خانواده هستند ممکن است پس از تبدیل شدن به یکی از اعضای کلاس دارنده اقامت دائم، حمایت مالی شوند.

در صورت پذیرش در کلاس دارنده مجوز، متقاضی از پرداخت حق هزینه اقامت دائم در صورتی که فرزند وابسته عضو دیگری از کلاس دارنده مجوز است که قبلاً متقاضی اقامت دائم یا در صورت وابستگی آنها می باشد معاف است. البته فرزند یک مقیم دائم یا شهروند کانادایی.

و کلام آخر …

مقیم دائم کانادا شخصی است که با مهاجرت کانادا ، اقامت دائم دریافت کرده است. داشتن اقامت دائم به منزله شهروند کانادایی بودن نیست. بلکه ساکنان دائم، شهروندان کشورهای دیگر هستند. برای حفظ وضعیت اقامت دائم، ساکنان دائم باید شرایط خاصی مانند تعهد اقامت را رعایت کنند.

منبع https://www.canada.ca/

0/5 (0 نظر)
blank
قصد مهاجرت یا اقامت کانادا را دارید؟

تیم ما آماده مشاوره رایگان به شما را دارد

درخواست مشاوره
برچسب ها
blank

نیکناز قاجار

حدود سه ساله دارم به صورت تخصصی در حوزه مهاجرت کانادا و اقامت کانادا کار میکنم و تمام سعیم رو میکنم که محتوا های که تولید میکنم دقیق و آپدیت باشه . و باید بگم من آماده پاسخگویی به تمامی سوالات شما هستم همین حالا از طریق باکس پایین سوال خودتون رو از من بپرسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطالب مرتبط

blank

گران ترین و ارزان ترین دانشگاه های کانادا

نیکناز قاجار
۰۸ فروردین ۱۳۹۹
blank

کشور کانادا به چه مشهور است؟

نیکناز قاجار
۱۲ شهریور ۱۳۹۸

سامانه بررسی آنلاین شرایط مهاجرت

ما بر حسب شرایط شما بهترین روش مهاجرت به کانادا را ارئه می دهیم در کمتر از یک دقیقه


دریافت رایگان شرایط مهاجرت

پرسش و پاسخ ها اخیر

پاسخگویی رایگان به سوالات شما

تیم ما آماده پاسخگویی به تمامی سوالات شما هستیم در کمترین زمان ممکن


این فرصت را از دست ندهید 🙂


ارسال سوال در سامانه سوالات


پذیرای صدای گرم شما هستیم. برای ارتباط و مشاوره در حوزه مهاجرت کانادا ، با ما در تماس باشید: ۰۲۱۷۲۸۱۹