Iran & Toronto 02172819
ارسال فرم ارزیابی
×
همین حالا از ما مشاوره رایگان دریافت کنیدارسال فرم ارزیابی

تحصیل کودکان در مدارس کانادا با امکان اخذ ویزای همراه برای والدین

خانه » مقالات » تحصیل کودکان در مدارس کانادا با امکان اخذ ویزای همراه برای والدین
مقالات, مهاجرت کانادا, ویزا کانادا نیکناز قاجار ۲۳ آذر ۱۳۹۷

 

تحصیل در کانادا یکی از روش‌های بسیار مطمئن و جذاب برای مهاجرت به کانادا است. در این مطلب سعی داریم تا شما را با تحصیل کودکان در مدارس کانادا با امکان اخذ ویزای همراه برای والدین آشنا کنیم.

مزایای تحصیل در کانادا

بیشتر دانشجویان خارجی، تورنتو را برای تحصیل انتخاب می‌کنند که تقریبا ۴۶ درصد افراد هستند و بعد از آن ونکوور ۲۵ درصد و در رده بعدی مونترال با ۱۳ درصد است.

دلیل اصلی اینکه تعداد علاقه‌مندان ویزای تحصیلی در کانادا به سرعت افزایش پیدا کرده، تبدیل ویزای تحصیلی به کار و در آخر هم اخذ اقامت کشور کانادا است.

از سال ۲۰۰۹ تعداد درخواست های ویزای تحصیلی ۲ برابر شده و‌ کشور کانادا یکی از ۵ کشور برتر جهان برای دانشجویان بین‌المللی است.

بیشتر دانشجویان از کشور‌های آسیایی هندوستان و چین هستند اما تعداد دانشجویان ایرانی در کانادا نسبت به سالیان پیش ۳ برابر شده است.

دانشجویان بعد از اینکه فارغ التحصیل می‌شوند دارای چندین گزینه هستند:

 1. گرفتن مجوز کار پس از پایان تحصیلات
 2. گرفتن مجوز کار در حین تحصیل
 3. گرفتن ویزای کار برای همسر فرد دانشجو در کشور کانادا
 4. تقاضای دادن برای گرفتن اقامت دائم کانادا از پروگرام گواهینامه استانی:
  دانشجویان که در مقاطع فوق لیسانس و دکتری استان‌های کانادا مشغول هستند، می‌توانند بعد از پایان تحصیلات تقاضای گواهی از استان محل تحصیل کرده که این امر به پروسه دریافت اقامت بسیار کمک می‌کند.
 5. تقاضای اخذ اقامت دائم کانادا از طریق پروگرام اکسپرس اینتری:
  تجربه تحصیل در کشور کانادا می‌تواند به شخص متقاضی ۱۵ الی ۳۰ امتیاز بدهد و تجربه کار شخص هم میتواند ۷۰ امتیاز برای وی داشته باشد و در صورت متاهل بودن، سابقه تحصیل و کار و مدرک زبان هم می‌تواند کمک شایانی به فرد کند و شخص با پیدا کردن کار زیر نظر کارفرمای کانادایی هم می‌تواند جدول امتیازات خود را بالا ببرد.

 

با توجه به قوانین آسان مهاجرتی کشور کانادا که در سال‌های اخیر در امر مهاجرت تحصیلی و ویزای تحصیلی کانادا وضع شده است.

امروزه بسیاری از اشخاص متقاضی ادامه تحصیل در مدارس کانادا و‌ کالج‌های کانادا و دانشگاه‌های کانادا هستند.

یکی از دلایلی که افراد، کشور کانادا را به عنوان مقصد تحصیلی انتخاب می‌کنند کیفیت بالای مدارس و دانشگاه‌های کانادا می‌باشد، که به لحاظ سیستم آموزش و پرورش دارای سیستمی با سطح آموزشی بالا و‌ صاحب سبک نسبت به سایر کشور‌های دیگر می‌باشد.

مدارس کانادا و دانشگاه‌های کانادا به خاطر اینکه دارای اعتبار جهانی و رنکینگ‌های بالای جهانی دارند و از جمله شهریه مناسب آنها نسبت به سایر کشورهای پیشرفته خواهان بسیار زیادی دارند.

کشور کانادا از لحاظ جغرافیایی در شمال قاره آمریکا واقع شده است و بعد از کشور روسیه دومین کشور پهناور دنیا می‌باشد ولی در مقایسه با وسعت بسیار زیادی که دارد جمعیت بسیار کمی را دارا می‌باشد.

به خاطر اینکه موسسات آموزشی کانادا و دانشگاه‌های کانادا دارای سطح بالای آموزشی و علمی هستند همه ساله از سراسر دنیا دانشجویان بسیار متقاضی اخذ ویزای تحصیلی کانادا می‌باشند .

از همه مهم‌تر دانشجویان بعد از فارغ التحصیل شدن از دانشگاه های کانادا در صورتی که تمایل داشته باشند می‌توانند اقامت کانادا را بگیرند و می‌توانند بعد از تحصیل، در کشور کانادا زندگی کنند.

بیشتر بخوانید:  مهاجرت تجاری از طریق برنامه استانی منیتوبا

طبق مطالبی که در بالا آمد کسانی که قصد ادامه تحصیل در کانادا هستند و‌ خواهان اخذ ویزای تحصیلی کانادا هستند این شانس را دارند که بتوانند اقامت کانادا را برای خودشان فراهم کنند.

اگر شما از آن دسته از افراد هستید که قصد مهاجرت به کانادا را دارید می توانند از طریق ادامه تحصیل در کانادا و اخذ ویزای تحصیلی کانادا شرایط اقامت کانادا را برای خود فراهم سازید.

شما می توانید توسط وکلای مجرب ما در سازمان مهاجرتی زرین کانادا شرایط مهاجرت و اقامت دائم کانادا از طریق تحصیل را فراهم سازید .

طبق آمارهایی که سازمان ملل هر ساله در اختیار رسانه‌ها می گذارد کشور کانادا یکی از برترین کشورها در زمینه بورسیه تحصیلی به دانشجویان می‌باشد.

به طوری که در مقطع دکتری در بیشتر رشته‌ها به دانشجویانی که شرایط تحصیلی خوبی داشته باشند را به آنها فاند می‌دهد و‌ دانشجویان می‌توانند از این امتیاز بزرگ استفاده کنند.

اما ذکر این نکته واجب است که برای اخذ فول فاند در مقطع دکتری در کانادا افراد متقاضی برای آنکه بتوانند از مزایای فاند استفاده کنند باید دارای شرایط ویژه‌ای باشند که شامل موارد زیر است:

۱- فرد متقاضی ویزای تحصیلی کانادا ‌باید مقطع کارشناسی ارشد را در یکی از دانشگاه‌های معتبر تحصیل کرده باشد.

۲- فرد متقاضی ویزای تحصیلی در کانادا باید سطح زبان بالایی داشته باشد و دارای آیلتس حداقل ۷ باشد.

۳- وی باید معدلی بالا در دوران کارشناسی ارشد داشته باشد.

و اگر این شرایط را داشته باشید می‌توانید با اساتید دانشگاه‌ها در ارتباط باشید و در صورت تایید استاد شما می‌توانید از دانشگاه فاند گرفته و شرایط تحصیل رایگان در کانادا را برای خود فراهم کنید.

متقاضیانی که موفق به اخذ بورسیه تحصیلی در کانادا شوند می‌توانند از شرایط تحصیل رایگان در کانادا برخوردار شوند.

از شهر‌های مهم کشور کانادا می‌توان از شهرهای تورنتو، ونکوور، کلگری، ادمونتون، مونترال و اوتاوا نام برد.

البته راه های مهاجرت به کانادا از روشهای دیگری هم مانند اخذ اقامت کانادا از طریق ویزای کار در کانادا، سرمایه گذاری در کانادا صورت می‌گیرد.

 

تحصیل کودکان در مدارس کانادا

تحصیل کودکان در مدارس کانادا با امکان اخذ ویزای همراه برای والدین یکی از سوال‌هایی است که خیلی از کسانی که قصد مهاجرت به کانادا دارند ذهن این افراد را مشغول به خود کرده و‌ خیلی از افراد این سوال را دارند که آیا با تحصیل فرزندان در کانادا امکان اخذ ویزای کار کانادا و اخذ اقامت کانادا وجود دارد‌، و آیا می‌شود از این راه به اقامت دائم کانادا رسید.

مهاجرت به کانادا همیشه یکی از خواسته‌های بسیاری از افراد است که کشور کانادا را انتخاب می‌کنند و همواره افراد به دنبال راه‌های مهاجرت به کانادا هستند.

در زیر توضیحاتی در باره ویزای دانش آموزی آمده است

انواع مدارس در کانادا

مدارس در کانادا دارای دو دسته بندی هستند: دبستان و دبیرستان

بیشتر بخوانید:  دریافت ویزای کانادا از طریق لاتاری کانادا

مدارس در مقطع ابتدایی در سن ۶ سالگی در کانادا شروع می‌شود و تا مقطع ششم ادامه می‌یابد.

– مقطع دبیرستان که از کلاس هفتم این دوران شروع و تا کلاس دوازدهم ادامه دارد.

– بر اساس قوانین آموزشی کشور کانادا تمامی افراد باید در سن ۶ سال تا ۱۸ سال در مدارس کانادا مشغول به تحصیل باشند.

در کشور کانادا کودکان در سنین چهار و پنج سال می‌توانند وارد مهد کودک شده و پذیرش شوند.

آغاز سال تحصیلی در کشور کانادا شباهت بسیار زیادی با مدارس کشورمان دارد و‌ شروع مدارس از اواسط ماه شهریور بوده و در ماه خرداد هم پایان می‌یابد.

دوران تعطیلات تابستانی در کشور کانادا در حدود ۲ ماه می‌باشد.

علاوه بر تعطیلات تابستانی در کانادا در ماه‌های مارس و دسامبر و تعطیلات سال نو‌ هم می‌توان به تعطیلی‌های مدارس اضافه کرد. ساعات آغاز به کار مدارس بین ساعات ۸ و پایان کار بین ساعت ۱۵ است.

در کشور ما برای دانش آموزان از قبل کتاب‌هایی که تدریس می‌شود کاملا مشخص شده هستند اما در کشور کانادا این چنین نیست و‌ در بیشتر موارد معلمان مدارس متناسب با درس آن روز جزوه‌هایی را ارائه می‌دهند و دانش آموزان آنها را مورد مطالعه قرار می‌دهند.

مدرسه های کانادا برای دانش آموزانی که تازه به کانادا وارد شده‌اند و به عنوان دانش آموزان جدید می‌باشند دارای خدمات ویژه ای هستند.

می توان از آن جمله خدمات به کلاس های ویژه ای که برای یادگیری زبان برای دانش آموزان تشکیل می شود نام برد.

و‌ یا از کلاسهایی که برای دانش آموزانی که با مشکلات یادگیری روبرو هستند و همچنین دانش آموزانی که دارای معلولیتهای جسمی هستند نام برد و ‌یا از خدماتی می توان نام برد برای والدینی که تمایل دارند فرزندان در منزل آموزش گیرند.

مدارس خصوصی در کانادا

در کنار مدارس دولتی در کانادا، بعضی از مدارسی وجود دارند که تحت عنوان مدارس خصوصی در کانادا مشغول به فعالیت هستند که با دریافت شهریه از دانش آموزان و ارائه خدمات به آنها مشغول به فعالیت می‌باشند.

شرایط پذیرش در مدارس کانادا محل سکونت بوده و برای ثبت نام در مدارس کانادا باید محل سکونت در نزدیکی مدرسه باشد.

برای ثبت نام در مدارس کانادا باید دانش آموزان دارای کارت واکسیناسیون باشند.

اما در مورد اخذ اقامت کانادا از طریق تحصیل در کانادا با امکان اخذ ویزا همراه برای والدین باید این نکته را گفت که وقتی پذیرش تحصیلی انجام شد و آفیسر ویزای دانش آموزی و ویزای همراه را برای خانواده صادر کرد

اگر یکی از والدین پذیرش تحصیلی بگیرد و ویزای تحصیلی کانادا را اخذ کند از طریق ایشان، همسر می تواند ویزای کار کانادا را کسب کرده و از طریق ویزای کار کانادا می توان شرایط اخذ اقامت کانادا را فراهم کرد.

و بعد از کسب ویزای کار کانادا با پیدا کردن کار در کانادا و استخدام شدن بعد از گذراندن ۱ سال می توانند ویزا کار در کانادا خود را تبدیل به اقامت دائم کانادا کنند.

0/5 (0 نظر)
قصد مهاجرت یا اقامت کانادا را دارید؟

تیم ما آماده مشاوره رایگان به شما را دارد

درخواست مشاوره

نیکناز قاجار

حدود سه ساله دارم به صورت تخصصی در حوزه مهاجرت کانادا و اقامت کانادا کار میکنم و تمام سعیم رو میکنم که محتوا های که تولید میکنم دقیق و آپدیت باشه . و باید بگم من آماده پاسخگویی به تمامی سوالات شما هستم همین حالا از طریق باکس پایین سوال خودتون رو از من بپرسید

15 پاسخ به “تحصیل کودکان در مدارس کانادا با امکان اخذ ویزای همراه برای والدین”

 1. آیلین گفت:

  سلام
  میخواستم در یکی از مدارس کانادا درس بخوانم و در کلاس 11 فعلا استم و از این طریق میخواهم به کانادا مهاجرت کنم شرایط آن چیست و چگونه باید شامل آن شویم؟

 2. حسیب الله گفت:

  من میخواستم به یکی از مدارس کشور کانادا شامل شوم و من در کلاس 11 هستم چگونه میتوانم شامل شوم؟

 3. سارا گفت:

  سلام من میتونم برای فرزندم که میخواهد وارد کلاس اول ابتدایی شود ویزای تحصیلی بگیرم؟

  • نیکناز قاجار گفت:

   سلام
   شما می توانید با مجموعه ما در تماس باشید تا تیم ما به شما مشاوره رایگان ارائه دهد.
   شنبه تا چهار شنبه از ساعت ۱۰ صبح تا ۱۸
   و پنج شنبه ها هم از ساعت ۱۰ صبح تا ۱۴ درخدمت شما دوست عزیز هستیم
   شماره تماس ۰۲۱۷۲۸۱۹

 4. گلشن گفت:

  با سلام من 39 سالمه منو دخترم برای فرانسه اقدام کردیم ریجکت شدیم دخترم 7 سالشه و یه بچه کوچیک هم دارم با توجه به ریجکتی و داشتن یه بچه کوچیک نظرتون چیه بخوام تحصیلی برای دخترم اقدام کنم

  • نیکناز قاجار گفت:

   سلام
   شما می توانید با مجموعه ما در تماس باشید تا تیم ما به شما مشاوره رایگان ارائه دهد.
   شنبه تا چهار شنبه از ساعت ۱۰ صبح تا ۱۸
   و پنج شنبه ها هم از ساعت ۱۰ صبح تا ۱۴ درخدمت شما دوست عزیز هستیم
   شماره تماس ۰۲۱۷۲۸۱۹

 5. شبنم گفت:

  سلام من خانمی سی و هشت ساله هستم و یک فرزند دختر ۱۱ ساله دارم و همراه همسرم با لیسانس هنر ( گرافیک) در زمینه های هنری مختلف در حال کار هستیم همسرم ۴۲ سال داره و بیشتر در زمینه ساخت و طراحی غرفه های نمایشگاهی و دکوراسیون کار می کنه ، کلا سابقه ی کاری همسرم بیست و خورده ای ساله و منم پانزده سال هست که در حال کار هستم، البته ما هر دو خود اشتغال هستیم؛ سطح زبان من بهتر از همسرم هست ولی مدرک ایلتس ندارم
  خواهرم مدت پنج سال هست که در کشور کانادا و شهر ونکوور زندگی می کنه؛ من و همسرم قصد مهاجرت به کشور کانادا رو داریم و بارها با مشاورین مختلفی در این باره صحبت کردیم اما همیشه به بن بست خوردیم یا بدلیل هزینه های بالا و یا نداشتن مدرک زبان، از زمان فارغ التحصیلی هر دومون شانزده سال می گذره وبه گفته ی یکی از مشاوران مهاجرت گپ تحصیلی به ما خورده و نمی تونیم از طریق تحصیلی اقدام کنیم؛ ضمنا حدود سه سال پیش برای ویزای توریستی از طریق خواهرم اقدام کردیم اما ریجک شدیم. لطفا منو راهنمایی کنید 🙏🏻🙏🏻 با تشکر
  می خواستم ازتون بپرسم شما با این وضعیتی که از خودم اطلاع دادم چه روشی رو برای من پیشنهاد می کنید

  • نیکناز قاجار گفت:

   سلام
   شما می توانید با مجموعه ما در تماس باشید تا تیم ما به شما مشاوره رایگان ارائه دهد.
   شنبه تا چهار شنبه از ساعت ۱۰ صبح تا ۱۸
   و پنج شنبه ها هم از ساعت ۱۰ صبح تا ۱۴ درخدمت شما دوست عزیز هستیم
   شماره تماس ۰۲۱۷۲۸۱۹

 6. پروین گفت:

  با سلام من دخترم 4سالشه چ برای تحصیل می‌خوام ببرمش کانادا و خودم هم ب عنوان همراه باهاش باشم ب نظرتون چطور باید اقدام کنم و چقدر باید هزینه کنم و در کل هزینه ای رو دولت ب عنوان کمک برای بچه پرداخت می‌کنه یا باید خودمون خرج کنیم؟

  • نیکناز قاجار گفت:

   سلام
   شما می توانید با مجموعه ما در تماس باشید تا تیم ما به شما مشاوره رایگان ارائه دهد.
   شنبه تا چهار شنبه از ساعت ۱۰ صبح تا ۱۸
   و پنج شنبه ها هم از ساعت ۱۰ صبح تا ۱۴ درخدمت شما دوست عزیز هستیم
   شماره تماس ۰۲۱۷۲۸۱۹

 7. هلیا گفت:

  من ۱۱ سال دارم زبان انگیلیسیم خوب است در هدی که می تونم با دیگران صحبت کنم پیانو هم بلدم

  • علیرضا گفت:

   سلام عزیزم
   به همین شکل ادامه بده و سعی کن مدرک زبان آیلتس دریافت کنی و اگه خانواده کمکت کنن بهترین شرایط تحصیل در کانادا رو میشه برات فراهم کرد. امیدوارم موفق باشی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پیشنهاد سردبیر

دریافت ویزای تحصیلی کانادا

نیکناز قاجار
۰۵ فروردین ۱۳۹۹

فهرست دانشگاه های کانادا

نیکناز قاجار
۲۸ آذر ۱۳۹۷

پرسش و پاسخ ها اخیر


پذیرای صدای گرم شما هستیم. برای ارتباط و مشاوره در حوزه مهاجرت کانادا ، با ما در تماس باشید: ۰۲۱۷۲۸۱۹