لیست دانشگاه های کانادا

دانشگاه های کانادا (۵ دانشگاه برتر)

کشور کانادا تحصیل کرده ترین کشور دنیاست! این بدین معناست که کیفیت و خدمات آموزشی در این کشور بسیار بالاست و از دانشگاه های بسیار خوب و با امکانات بسیار بالایی بهره مند است. در این مقاله قصد داریم دانشگاه های کانادا (دانشگاه های معروف) را برای شما معرفی نماییم و ابتدا به معرفی ۵ دانشگاه برتر کانادا می پردازیم پس اگر قصد ادامه تحصیل در کانادا را دارید با این مقاله همراه باشید.

دانشگاه تورنتو (University of Toronto):

دانشگاه تورنتو دارای دست آوردهای بسیاری در زمینه های مختلف علمی و دانشگاهی می باشد که از جمله آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • اولین انتشارات دانشگاهی کانادا در این دانشگاه تاسیس شد.
  • دارنده اولین دانشکده علوم جنگل در کانادا.
  • اولین دانشگاه کانادا که بیش از ۱ میلیارد دلار کانادا (۵۸۶ میلیون پوند) به عنوان کمک های مالی اهدا کرده است. 

جالب است بدانید جنبش های تأثیرگذار آکادمیک در این دانشگاه آغاز شد. جنبش هایی از جمله مدرسه انتقاد ادبی تورنتو و نظریه ارتباطات ، نظریه NP در علوم کامپیوتر و تحقیقات در مورد درمان سلول های بنیادی.

همچنین محوطه دانشکده مرکزی دانشگاه تورنتو ، شامل چندین ساختمان تاریخی و حیاط های خاص است که با بهترین های اروپا رقابت می کند.

نکته دیگر این است که سالانه بیش از ۷۰۰ مدرک کارشناسی و ۲۰۰ مدرک کارشناسی ارشد به فارغ التحصیلان در این داشنگاه ارائه می شود و بدون شک این دانشگاه یکی از بهترین دانشگاه های جهان در رشته های پزشکی است.

در نهایت نیز بعنوان برجسته ترین فارغ التحصیلان این دانشگاه ، می توان از ۵ نخست وزیر کانادا و نویسندگان مطرحی همچون مارگارت آرتوود و مایکل اونداتجه نام برد.

دانشگاه بریتیش کلمبیا (University of British Columbia):

این دانشگاه دارای دو پردیس دانشگاهی است: یکی در ونکوور و دیگری در کلونا

محوطه اصلی این دانشگاه در ونکوور در مجاورت چندین ساحل قرار داشته و از منظره کوههای ساحل شمالی نیز برخوردار است و همچنین یک مرکز هنرهای نمایشی مشهور نیز در این دانشگاه وجود دارد.

این دانشگاه بورسیه های مختلفی از جمله جایزه بین المللی دانشجویی Donald A. Wehrung را برای نامزدهای تحصیل در کشورهای جنگ زده ارائه می دهد.

جالب است بدانید هشت برنده جایزه نوبل، ۷۱ دانشمند رودس و ۶۵ مدال آور المپیک با این دانشگاه در ارتباط هستند و یا در این دانشگاه فارغ التحصیل شده اند.

بزرگترین سیکلوترون دنیا (نوعی شتاب دهنده ذرات) و همچنین آزمایشگاه ملی فیزیک ذرات و هسته ای در این دانشگاه قرار دارند.

این دانشگاه دارای ۱۲ دانشکده در محوطه دانشگاه ونکوور و ۷ دانشکده دیگر در دانشگاه کلونا می باشد. همچنین این دانشگاه یک برنامه کارشناسی مشترک ویژه با Science Po در پاریس ارائه می دهد.

سه نخست وزیر کانادا ، از جمله نخست وزیر فعلی جاستین ترودو که فارغ التحصیل لیسانس آموزش است ، از این دانشگاه فارغ التحصیل شده اند.

دانشگاه مک مستر (McMaster University):

نام این دانشگاه به نام ویلیام مک مستر ، سناتور و بانکدار برجسته کانادایی است که ۹۰۰ هزار دلار برای تأسیس این مسسه کمک مالی کرده است.

دانشکده پزشکی McMaster یکی از مشهورترین دانشکده های پزشکی در جهان است و همچنین دانشکده های مهندسی ، بازرگانی ، علوم انسانی ، علوم اجتماعی و علوم نیز در این دانشگاه وجود دارند.

این دانشگاه تأکید زیادی بر تحقیق دارد که برای هدف قرار دادن برخی از فوری ترین نیازهای جامعه ، به ویژه در زمینه علوم بهداشتی انجام می شود. این موارد شامل تحقیقات موسسات فعال در زمینه سلولهای بنیادی و سرطان است که بخشهایی از پوست انسان را به سلولهای خونی تبدیل کرده است و می تواند کمبود اهدا کنندگان خون را پوشش دهد.

دانشجویان و اساتید این دانشگاه از بیش از ۹۰ کشور جهان می آیند و این دانشگاه  دارای حدود ۷۰ قرارداد بین المللی مبادله با نهادهای مختلف در سرتاسر جهان است.

شعار دانشگاه مک مستر این است: “همه چیز در مسیحیت با هم همخوانی دارند” و از آنجا که به زبان یونانی به جای لاتین یا انگلیسی سنتی نوشته می شود ، کمی غیر معمول است.

دانشگاه مک گیل (McGill University):

این دانشگاه در سال ۱۸۲۱ تاسیس شد و پردیس اصلی آن در پایگاه Mount Royal در مرکز شهر مونترال قرار دارد. بسیاری از دانشجویان سال اول نیز در محوطه پارک مانند دانشگاه زندگی می کنند.

تمام ساختمان های اصلی این دانشگاه با استفاده از سنگ آهک خاکستری محلی ساخته شده اند ، و زیبایی چشمگیری به نمای آن بخشیده است.

در سال ۱۸۲۹ ، مک گیل اولین دانشکده پزشکی کشور کانادا را تأسیس کرد و تا به امروز این دانشگاه امتیازات ویژه ای در رتبه بندی جهانی، در موضوعات بالینی را کسب کرده است.

این دانشگاه بیش از ۳۰۰ رشته درسی را به بیش از ۳۱۰۰۰ دانشجو از ۱۵۰ کشور ارائه می دهد که باعث محسوب شدن این موسسه بعنوان یکی از متنوع ترین موسسات کانادایی در سطح بین المللی شده است.

جالب است بدانید که ترانه سرای معروف لئونارد کوهن و بازیگر سرشناس ویلیام شتنر از فارغ التحصیلان این دانشگاه هستند.

دانشگاه مونترال (University of Montreal):

پردیس اصلی دانشگاه مونترال در دامنه های کوه رویال ساخته شده است. ساختمان مرکزی این موسسه به سبک آرت دکو ساخته شده است.

هفتاد و چهار درصد از دانشجویان در مقطع کارشناسی در این دانشگاه مشغول تحصیل هستند.

همچنین اتحادیه ای میان دانشجویان دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد که متشکل از ۳ گروه می باشد.

ورزش دانشگاهی در این دانشگاه بسیار محبوب است. تیم های این دانشگاه به کارابین ها معروف هستند و در رشته های بدمینتون ، فوتبال کانادایی و هاکی تیم های قدرتمندی تشکیل داده اند.

بسیاری از رهبران مشهور تجارت فارغ التحصیلان این دانشگاه هستند ، از جمله آنها می توان از لوئیس R. Chênevert ، مدیر ارشد اجرایی شرکت United Technologies نام برد.

همچنین سایر فارغ التحصیلان به دلیل مشارکت در تحقیقات علمی از جمله نوآوری در انرژی هسته ای ، درک بصری و رمزنگاری کوانتومی ، شناخته می شوند.

این دانشگاه همچنین نخست وزیر سابق پیر ترودو و ۱۰ نخست وزیر کبک را در میان دانش آموختگان سابق خود دارد.

 

سایر دانشگاه های برتر کانادا

لیست برخی دیگر از دانشگاه های مطرح کانادا

در جدول زیر لیست برخی از دانشگاه های کانادا که در رتبه های بعدی قرار دارند را برای شما آماده کرده ایم.

دانشگاهاستانشهررتبه در کانادا رتبه جهانی
دانشگاه دالاهونوا اسکوشیاهالیفاکس۱۱۲۵۱-۳۰۰
دانشگاه لاوالکبککبک۱۱۲۵۱-۳۰۰
دانشگاه کویینزانتاریوکینگ استون۱۱۲۵۱-۳۰۰
دانشگاه سایمون فریزربریتیش کلمبیابرنابی۱۱۲۵۱-۳۰۰
دانشگاه منیتوبامنیتوباوینیپگ۱۵۳۵۱-۴۰۰
دانشگاه ویکتوریابریتیش کلمبیاویکتوریا۱۵۳۵۱-۴۰۰
دانشگاه ساسکاچوانساسکاچوانساسکاتون۱۷۴۰۱-۵۰۰
دانشگاه یورکانتاریوتورنتو۱۷۴۰۱-۵۰۰
دانشگاه کارلتونانتاریواتاوا۱۹۵۰۱-۶۰۰
دانشگاه گولفانتاریوگولف۱۹۵۰۱-۶۰۰
دانشگاه مموریال نیوفاندلندنیوفاندلند و انتاریوسنت جان۱۹۵۰۱-۶۰۰
دانشگاه کنکوردیاکبکمونترال۲۲۶۰۱-۸۰۰
دانشگاه لیک هدانتاریوتاندربی۲۲۶۰۱-۸۰۰
دانشگاه کبککبککبک۲۲۶۰۱-۸۰۰
دانشگاه رایرسونانتاریوتورنتو۲۲۶۰۱-۸۰۰
دانشگاه وینزورانتاریووینزور۲۲۶۰۱-۸۰۰
دانشگاه نیو برانزویکنیوبرانزویکفدریکتون۲۷۸۰۱-۱۰۰۰
دانشگاه شمال بریتیش کلمبیابریتیش کلمبیاپرنس جورج۲۷۸۰۱-۱۰۰۰
دانشگاه رجیناساسکاچوانرجینا۲۷۸۰۱-۱۰۰۰
دانشگاه لتبریجآلبرتالتبریج۳۰+۱۰۰۱
مطمئن نیستید کدام روش مهاجرتی مناسب شماست؟
همین حالا با کارشناسان ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.