Iran & Toronto 02172819
ارسال فرم ارزیابی
×
همین حالا از ما مشاوره رایگان دریافت کنیدارسال فرم ارزیابی

ویزای توریستی کانادا

خانه » ویزا کانادا » ویزای توریستی کانادا
ویزا کانادا نیکناز قاجار 22 نوامبر 2020

ویزای توریستی کانادا

خلاصه ای از ویزای توریستی کانادا: 
 
 • مدت این نوع ویزا حداکثر ۵ سال می باشد.
 • صدور این نوع ویزا به دو‌گونه می باشد مولتیپل (۵ ساله) یا سینگل
 • صدور و‌ امکان اخذ ویزا برای همراهان ( که باید در یک پروسه جداگانه اقدام شود)
 • این امکان را دارد که تبدیل به ویزای تحصیلی شود.
 • هزینه ویزای توریستی ۱۰۰ دلار برای صدور ویزا می‌باشد و ۸۵ دلار هم برای انجام دادن انگشت نگاری
 • مدت زمان صدور این نوع ویزا به طور میانگین ۹۰ روز می‌باشد.
 
از نظر اداره مهاجرت کانادا توریست به چه کسی اطلاق می شود؟
 
 • توریست به کسی اطلاق می‌شود که تابعیت کشور کانادا را دارا نیست و به صورت ویزیتور و به طور قانونی از کشور کانادا دیدن می‌کند. سالانه به طور میانگین در حدود ۳۶ میلیون نفر از کشور کانادا بازدید می‌کنند و با این دسته از ویزاها که معروف به ویزاهای غیر اقامتی هستند، وارد کشور کانادا می‌شوند.
 • افرادی که قصد سفر به کشور کانادا را دارند نیاز به مجوز ورود به کانادا را دارند.
 • افرادی که قصد بازدید ار کانادا دارند و یا افرادی که قصد تحصیل در کانادا را دارند یا قصد کار در کانادا دارند باید از این نوع ویزاها استفاده کنند. البته کشور‌هایی هم هستند که برای ورود به کشور کانادا نیاز به ویزا ندارند. به ویزاهای که در بالا توضیح داده Temporary Resident Visa گفته می‌شود.

چرا ویزای توریستی کانادا را می‌گیریم؟

 1. بازدید از اقوام و دوستان
 2. سیاحت کردن
 3. بررسی موقعیت‌های شغلی

 

چند نکته درباره ویزای مولتیپل

 • داشتن ویزای شینگن برای ویزای توریستی کانادا الزامی نیست ولی کمک زیادی می‌کند که شما این ویزا را اخذ کنید چون به افیسر کمک می کند که تشخیص دهد هدف شما ماندن در کشور کانادا نیست.
 • با ویزای توریستی کانادا به هیچ‌ عنوان حق کار کردن ندارید ولی می‌توانید در دوره هایی که کمتر از ۶ ماه است تحصیل کنید. ولی در مواقعی قابلیت تبدیل به ویزای تحصیلی را دارا می‌باشد.
 • تمامی اعضای یک خانواده می‌توانند به طور جداگانه فرمهای مریوط به ویزا را پر کنند و هزینه های قانونی آن را پرداخت کنند که هزینه آن ۱۸۰ دلار کانادا برای تمامی اعضای خانواده می‌باشد.
 • دلایل رد شدن ویزای توریستی شما معمولا بدین منوال است که یا درخواست و‌اطلاعات پرونده شما به درستی انجام نشده است و یا افیسر پرونده شما قانع نشده که شما قصد بازگشت از کشور کانادا پس از پایان سفر را دارید و یا اینکه ساپورت مالی خوبی و یا تمکن مناسب را ارائه نکرده باشید.
 • پس از مردودی ویزا این امکان وجود دارد که دوباره درخواست دهید آن هم در مواقعی که در پرونده ویزایی خود دچار اشتباه شده باشید و بتوانید آن نقص را رفع کنید ولی اگر با همان شرایط دوباره اقدام کنید نتیجه باز هم دوباره مردودی می‌باشد.
 • با ویزا توریستی طبق قوانین کشور کانادا فرد دارای ویزا می‌تواند حداکثر در هر بار ورود به کشور کانادا ۶ ماه اجازه اقامت در کشور کانادا را خواهد داشت.
 • این نکته را باید توجه داشت که افسر این قدرت را دارد که در فرودگاه این زمان را بسیار کمتر کند.
  به همین دلیل فردی که دارای ویزای موقت است نباید قصد خود را تحصیل، کار، و‌ دوره های کوتاه مدت آموزشی که بیشتر از شش ماه است اعلام کند.
بیشتر بخوانید:  ويزای دانش آموزی کانادا

 

هزینه‌های گرفتن ویزا توریستی شامل موارد زیر می‌باشد:

 • پرداخت کردن کلیه هزینه‌های مربوط به اداره مهاجرت و دفاتر انگشت نگاری
 • هزینه‌های سفر به کشور ثالث برای انجام انگشت نگاری در دفاتر  VAC

معمولا این سفر در کشورهای اطراف ایران مانند امارات و ترکیه و ارمنستان انجام می شود.

هزینه‌های تهیه بلیط به کشور کانادا و‌ داشتن شرایط مالی مناسب در طول سفری که خواهید داشت.

قوانین ورود و خروج ویزای توریستی کشور کانادا:

ویزا توریستی کانادا به دو شکل می‌باشد ویزای یک بار ورود Single entry و‌ ویزای چند بار ورود که به پنج ساله و یا مولتیپل معروف است Multiple Entry

این نوع از ویزاها برای هموطنان ما به صورت یکبار ورود و مولتیپل صادر می شود

بر طبق قوانین کشور کانادا حداکثر تایمی که دارنده ویزا توریستی می‌تواند در کشور کانادا باشد، ۶ ماه می باشد و نکته ای که باید به آن بسیار توجه کرد این است که دارنده این نوع ویزا فقط به معنی بازدید از کانادا است و اقامتی به هیچ عنوان نمی‌باشد

حتی دارنده این ویزا نباید این فکر را کند که چون این ویزا را دارد می تواند وارد کشور کانادا شود و این افیسر است که تصمیم نهایی را در فرودگاه می‌گیرد که به شخص اجازه ورود بدهد یا خیر!

در چندین سال پیش کشور کانادا خصوصا برای هموطنان ایرانی ویزای یکبار ورود صادر میکرده و با توجه به تغییر و‌ تحولات سیاسی در کانادا و آمدن لیبرال‌ها، سیاست ویزا‌های توریستی برای ایرانیان تغییر کرد و به ویزای مولتیپل تغییر کرد.

نکته: با توجه به اینکه متاسفانه یکسری از آژانس‌های هواپیمایی و شرکت‌های غیر مجاز و افراد سود‌جو با جعل اسناد و مدارک‌ تخلفات گسترده‌ای انجام دادند، روند اخذ این نوع ویزاها و پروسه رسیدگی به آنها بسیار سخت شده است.

مراحل انجام و اخذ ویزای توریستی

 1. تکمیل فرم ویزا توریستی
 2. ترجمه کردن مدارک مورد نیاز
 3. اقدام کردن برای اخذ ویزا و انجام مراحل انگشت نگاری
 4. دریافت و نتیجه نهایی ویزا

در زیر شما را با مدارکی که برای صدور این نوع ویزا لازم می‌باشد آشنا می‌کنیم:

 1. فرد باید دارای پاسپورت معتبر باشد
 2. ترجمه رسمی شناسنامه فرد و‌ ترجمه تمامی صفحات شناسنامه فرد متقاضی‌
 3. ترجمه رسمی سندهای مالکیتی مانند: خانه، زمین، فروشگاه
 4. پرینت و تمکن مالی حساب‌های بانکی خود و گزارش ۶ ماه عملکرد آن
 5. داشتن و دارا بودن دعوت‌نامه از شخص کانادایی و یا شرکت‌ها و موسسات کانادایی
 6. ارائه اظهار نامه و تعهد‌نامه شخصی که هدف شما از شخص کانادایی و یا شرکتها و‌ موسسات کانادایی
 7. سابقه ویزا‌هایی که از گذشته داشته اید مانند سفر به کشور‌های اروپایی و غیره….
 8. ارسال مدارک به صورت اسکن شده در وب سایت اداره مهاجرت و یا تحویل ان به صورت فیزیکی به یکی از دفاتر وک‌
 9. رفتن به یکی از دفاتر وک به کشورهای همسایه و انجام انگشت نگاری
بیشتر بخوانید:  اقامت کانادا Permanent Residence Canada

 

سراب ویزای توریستی کانادا (مولتیپل) و پناهندگی

در ابتدا باید این توضیح را داد که پناهنده با مهاجر تفاوت دارد، مهاجر کسی‌ است که به دنبال اقامت دائم در کشوری دیگر است اما پناهنده مجبور به فرار شده است.

کانادا به این گونه افراد که از ترس آزار و اذیت در حال فرار هستند و امیدی به نجات ندارند، پناه می‌دهد که به این کار برنامه اسکان مجدد کانادا می‌گویند.

جامعه بین‌الملل برای این اقدام احترام زیادی قائل است به این دلیل که آنها اقامت دائم را به عنوان یک راه حل بلند مدت را ارائه می‌دهند.

عزیزان توجه داشته باشید، اکثر کسانی که با سازمان مهاجرتی زرین تماس می‌گیرند، از شرایطی که در ذیل آمده بی‌خبر هستند:

در حال حاظر دولت کانادا پناهجویان سوری را واجد شرایط پناهندگی می‌داند آن هم به خاطر شرایط جنگی وخیم که در این کشور در این چندین سال پیش آمده و هزاران نفر یا آواره هستند و یا جانشان در خطر است.

اما متاسفانه یکسری از افراد سودجو و کلاهبردار که اکثرا از آژانس‌های هواپیمایی و یا دفاتر غیر قانونی هستند این القا را به افراد می‌کنند که در قبال ویزای توریستی (که همگی هم با جعل مدارک است) با قیمت‌های کذایی که ارائه می‌دهند می‌گویند این ویزا را بگیرید و به محض ورود درخواست پناهندگی دهید.

در صورتی که با قوانین جدید دیگر چنین چیزی وجود ندارد و به محض ورود شما بازداشت و دادگاهی می‌شوید، دادگاه تصمیم می‌گیرد که شما واجد شرایط هستید یا خیر و چون با ویزای توریستی وارد شده‌اید یعنی شرایط خوبی دارید که این ویزا به شما تعلق گرفته است.

الان با پناهنده اعلام کردن خود یعنی افسر سفارت را برای اخذ ویزای توریستی فریب داده اید و نتیجه دادگاه دیپورت است.

اگر اعتراض کنید شاید فقط یک مقدار زمان خریده باشید و بازهم دیپورت؛ دوستان دقت داشته باشید، شرایط کانادا با اروپا فرق می‌کند.

فریب افراد سودجو‌ را نخورید!

توضیح: سازمان مهاجرتی کانادایی زرین به هیچ عنوان در مورد پناهندگی در کانادا و هیچ کشور دیگری خدماتی ندارد و‌نخواهد داشت و این راه سرابی بیش نیست. وقتی می توان از راه های قانونی استفاده کرد مانند ویزای تحصیلی کانادا و ویزا کار کانادا و …… چرا افراد بخواهند سرنوشت خود را در معرض خطر قرار دهند!

قصد مهاجرت یا اقامت کانادا را دارید؟

تیم ما آماده مشاوره رایگان به شما را دارد

درخواست مشاوره
برچسب ها

نیکناز قاجار

حدود سه ساله دارم به صورت تخصصی در حوزه مهاجرت کانادا و اقامت کانادا کار میکنم و تمام سعیم رو میکنم که محتوا های که تولید میکنم دقیق و آپدیت باشه . و باید بگم من آماده پاسخگویی به تمامی سوالات شما هستم همین حالا از طریق باکس پایین سوال خودتون رو از من بپرسید

37 پاسخ به “ویزای توریستی کانادا”

 1. bardia ahmadzade گفت:

  salam man va hamsaram visaye multie 2 sale darim aya baraye PR eghdami mishe kard? hazinash be che soorate ??? ba sepas az peigirie shoma

 2. احسان گفت:

  سلام . دعوت کننده نداریم چه کنیم؟

 3. بک میر زا نوروزی گفت:

  سلام ما دونفر زنوشوهر همراه با بچه توراهی برای اقامت کانادا باه مبلغ 8000000 میلیون حقوق ماهیانه ومبلغ سیصد هزار تومان پول نقد ایا برای اقامت کانادا میتونیم اقدام کنیم خواهشمند است ما را راهنمایی بفرمایید

 4. ناشناس گفت:

  من در هر صورت که امکان داشته باشد برای اقامت کانادا نسبت به توانم میخوام اقدام کنم خواهشمند است در صورت امکان راهنمایی و کمک مان کنید متشکرم

 5. محمد گفت:

  سلام من مهندس کامپیوتر با سه سال سابقه کار حرفه ای هستم و دارای مدرک ایلتس هستم و نزدیک به دویست میلیون تومان پول نقد دارم ایا میتوانم به کانادا مهاجرت کنم؟

  • مدیر سایت گفت:

   با سلام احترام
   جناب اقای محمد عزیز
   شما می توانید از طریق اکسپرس اینتری اقدام کنید
   در صورتی که مجموعه امتیاز های شما در اکسپرس اینتری بالای ۴۶۰ باشد می توانید مهاجرت به کانادا کنید

 6. سیامک گفت:

  با سلام و احترام
  من مهندس عمران هستم سنم 33 سال 8سال سابقه کار و بیمه دارم متهال دارای 1 فرزند قصد مهاجرت به کانادا رو دارم.مدرک آیلتس ندارم.واجد شرایط هستم برا مهاجرت؟

  • علیرضا گفت:

   سلام دوست عزیز ما نیاز به اطلاعات بیشتری در خصوص شما داریم لطفا فرم مربوطه در سایت را پر نمایید.

 7. v.modarres گفت:

  با سلام همسرم در كانادا مشغول تحصيل است قبل از ازدواجمان من هم تحصيلى اقدام كردم كه refuse شدم به صورت غيابى با وكالتنامه ازدواج كرديم و مشاور پيشنهاد داد كه به ايتاليا براى تحصيل اقدام كنم و چون ويزاى شينگن خواهم داشت و در خال تحصيل ديگر آفيسر ايراد نمى گيرد . همين كار را كردم و برام درخواست ويزاى توريستى داد أما باز همrefuse شدم به دليل اينكه چون شرهرم اونجاست ، بر نمى گردم. به نظر شما از چه راهى بايد اقدام كنم

 8. سینا گفت:

  سلام ایا با ویزای مولتیپل میتوان به کشورهای اروپایی سفر کرد؟

 9. فریدون گفت:

  با سلام من 75 ساله وخانمم 66سال داریم میتوانم به انگلیسی صحبت کنم وداراییم بالغ بر6میلیارد میباشد و 400 میلیون تومان هم پول نقددارم.
  ایا میتوانم به کانادا مهاجرت کرده واقامت بگیرم .لطفا مرا راهنمایی بفرمایید. متشکرم

 10. مهران گفت:

  با درود
  مهندس مکانیک هستم
  ۵۰ سال دارم‌
  ۲۶ سال سابقه کار در پروژه های ساخت مجتمع های صنایع نفت، گاز و پتروشیمی هستم که حداقل ۱۵ سال سمت سرپرستی و مدیریتی در سایت هستم.

  با توجه به شرایط سنی، آیا امکان اقدام از طریق تخصص برای من وجود داره؟

 11. رضا حبیبی گفت:

  سلام
  37ساله هستم مجرد لیسانس از دانشگاه شیراز
  و دانشجو ستاره دار .
  سریعترین راه برای گرفتن اقامت کانادا چی هست
  که مثل قبل نا امید نشم .

 12. بیژن گفت:

  سلام
  میخواستم بپرسم با توجه به شرایط الان ویزای توریستی میدن؟ من و خانومم میخایم برای تولد فرزندمون تا خرداد بریم امکانش هست؟

 13. ناشناس گفت:

  سلام من ۳۵ سالمه و لیسانس مهندسی کشاورزی گرایش صنایع غذایی دارم و ۸ سال سابقه کار مرتبط با رشته ام دارم
  داراییم تقریبا ۲۰۰ میلیون تومان میباشد باتوجه به شرایط میشه برای اقامت کانادا اقدام کرد؟

 14. زیبا گفت:

  سلام و درود
  از بابت تمام مطالب و ویدیو مفید وب سایت بسیار سپاسگذارم ?
  با داشتن ویزا مولتیپل و ورود به خاک کانادا امکان درخواست اکسپرس اینتری دارد ؟
  اگر جواب منفی است از ایران اقدام کنیم چه مدت زمان میبرد ؟

  پیشاپیش از توجه و پاسخگویی شما سپاسگذارم??

  • نیکناز قاجار گفت:

   با سلام احترام
   اکسپرس اینتری شرایط خاص خود را دارد و عملا بهتر است جهت راهنمایی بیشتر با مجموعه ما تماس بگیرید
   ۰۲۱۷۲۸۱۹

 15. مهرداد گفت:

  درود بر شما
  مهرداد هستم 43 ساله و متاهل تکنسین برق ساختمان و مسلط به زبان انگلیسی هستم از طریق ویزای کار با همسرم میتوانم اقدام کنم.
  لطفا بنده را راهنمایی کنید

  • نیکناز قاجار گفت:

   با سلام احترام
   جناب مهرداد
   برای اخذ ویزا کار در کانادا باید شرایط خاصی دارا باشید در صورت داشتن شرایط اخذ ویزا کار کانادا همین حالا با شماره تماس ۰۲۱۷۲۸۱۹ با مجموعه زرین کانادا در ارتباط باشید

 16. سارا ع گفت:

  سلام
  من خانم ۲۷ ساله هستم دیپلم دارم میخوام که برتی تحصیل اقدام کنم در تورنتو . عمه ام هم ۱۵ سال هست که در کانادا زندگی میکنه. حدود ۲۰۰ میایون هم پول دارم . ازدواج هم کردم همسرم ایران بمونه.اوکی میشه

 17. علیرضا بنی صدر گفت:

  با عرض سلام و درود
  من روی ساخت یک دستگاه مخصوص نابودی انواع ویروس و از جمله کرونا در حال تحقیق هستم و یک طرح تحقیقاتی در این زمینه دارم جهت ویزای استارت آپ می‌خوام اقدام کنم . لطفاً یک مشاور در واتس اپ به من معرفی کنید تا بتونم سوال هایم را بپرسم.
  سن ۵۱ سال
  کارشناس الکترونیک
  ۲۷ سال سابقه کار مرتبط در الکترونیک
  با تشکر فراوان

  • نیکناز قاجار گفت:

   سلام
   شما می توانید با مجموعه ما در تماس باشید تا تیم ما به شما مشاوره رایگان ارائه دهد.
   شنبه تا چهار شنبه از ساعت ۱۰ صبح تا ۱۸
   و پنج شنبه ها هم از ساعت ۱۰ صبح تا ۱۴ درخدمت شما دوست عزیز هستیم
   شماره تماس ۰۲۱۷۲۸۱۹

 18. مهتاب گفت:

  با درود. خانم قاجار گرامی، من مطالب سایت رو در خصوص ویزای توریستی را خواندم. سوالم این هست که بعد از ورود با ویزای توریستی، امکان گرفتن ویزای تحصیلی حتما وجود دارد؟ مثلا رشته ی حقوق یا ادبیات فرانسه. ویزای کار چطور؟اگر کارفرما پیدا کنیم، امکان تغییر ویزا وجود ندارد؟ ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.سپاس

  • نیکناز قاجار گفت:

   سلام
   شما می توانید با مجموعه ما در تماس باشید تا تیم ما به شما مشاوره رایگان ارائه دهد.
   شنبه تا چهار شنبه از ساعت ۱۰ صبح تا ۱۸
   و پنج شنبه ها هم از ساعت ۱۰ صبح تا ۱۴ درخدمت شما دوست عزیز هستیم
   شماره تماس ۰۲۱۷۲۸۱۹

 19. محمدحسین گفت:

  باسلام دونفر هستیم شرایط کامل آخذ ویزای مولتی کانادا داریم اخیرا دوسفر به اروپا داشته ایم برای اخذ ویزا باتوجه به کرونا امکان داره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پیشنهاد سردبیر

ويزای دانش آموزی کانادا

نیکناز قاجار
10 دسامبر 2018

ويزاهای غیر مهاجرتی

نیکناز قاجار
23 نوامبر 2020

مدارک لازم برای پذیرش و ویزای کانادا

نیکناز قاجار
13 دسامبر 2018

پذیرای صدای گرم شما هستیم. برای ارتباط و مشاوره در حوزه مهاجرت کانادا ، با ما در تماس باشید: ۰۲۱۷۲۸۱۹