Iran & Toronto 02172819
ارسال فرم ارزیابی
×
همین حالا از ما مشاوره رایگان دریافت کنیدارسال فرم ارزیابی

مزایا و انواع اقامت در کانادا

خانه » مهاجرت کانادا » مزایا و انواع اقامت در کانادا
مهاجرت کانادا نیکناز قاجار ۱۳ تیر ۱۳۹۸

کشور کانادا در قاره آمریکای شمالی و بالاتر از کشور ایالات متحده آمریکا واقع شده است. جمعیت این کشور نسبت به مساحت آن بسیار کم است و از این نظر کانادا یکی مهاجرپذیرترین کشورها و نیز یکی از مقاصد عمده مهاجرت و اقامت در بین کشورهای جهان محسوب میشود. زیرا این کشور فرصتهای فراون بهبود و افزایش کیفیت زندگی را در بین کشورهای جهان را داراست. شهرهای کانادا همواره در لیست برترین رتبه شهرهای جهان برای زندگی قرار میگیرند. هنگامی که اسم کانادا میآید ذهن مردم به سوی هوای بسیار سرد و طاقتفرسا معطوف می شود، در حالی که بسیاری از نواحی کانادا تابستانهای معتدل دارد.

شهرهایی مانند ونکوور و ویکتوریا که در ساحل اقیانوس آرام واقع شدهاند آب و هوایی معتدل دارند. افرادی که اقامت دائم در کانادا را میگیرند از بسیاری از حقوق شهروندی کانادا نیز بهرهمند میشوند. البته پس از طی سه سال زندگی در کانادا، فرد مقیم میتواند برای برای اخذ شهروندی کانادا اقدام کند که پس از این کار میتواند در انتخابات نیز شرکت کند. همچنین توانایی درخواست گذرنامه کانادایی را نیز داشته باشد که به وی آزادی تردد بدون روادید (ویزا) به 172 کشور جهان را میدهد. علاوه بر اینها یک شهروند کانادایی میتواند به مدت 66 ماه بدون دریافت ویزا در کشور آمریکا زندگی کند.

مزایای اقامت در کانادا

اقامت در کانادا داری مزایای متعددی است که فرد متقاضی میتواند پس از مقیم شدن از آن بهره مند شود. در ادامه به شرح مختصری از این موارد اشاره میشود.

 • کانادا از لحاظ قوانین اجتماعی و محیطی، کشوری مترقی بوده و پیوسته در حال رشد و پیشرفت است و امنیت، صلح و آرامش بسیاری در این کشور حکمفرماست. به دلیل این که کانادا بر خلاف کشورهای خاورمیانه که درگیر جنگ و نزاع با همسایگان خود می باشد این کشور از خطر جدی جنگ و تروریسم به دور بوده و امنیت قابل توجهی در این کشور وجود دارد.
 • کاناداییها مردمانی مودب، خونگرم و مهماننواز بوده و از این نظر در بین مردم جهان معروف هستند. بنابراین افرادی که قصد مهاجرت و اقامت در کانادا را دارند میتوانند از این موضوع اطمینان داشته باشند که در بین مردم در امنیت و آرامش بوده و حمایت اجتماعی مردم این کشور را دارا خواهند بود
 • سیستمهای آموزشی و بهداشتی در کشور کانادا از استانداردها و نمرات بسیار بالایی برخوردار بوده و از این حیث کشوری مترقی محسوب میشود. حتی کشور بریتانیا که دارای سیستم بهداشتی و درمانی بسیار پیشرفتهای در میان کشورهای جهان است، وقتی که شهروندان این کشور از خدمات درمانی کانادا استفاده کرده بودند این خدمات را بهتر از کشور خودشان ارزیابی میکردند.
 • از لحاظ امکانات و تسهیلات عمومی، کانادا کشوری پیشرفته است. کتابخانهها، پارکها، اماکن تفریحی وکه در این کشور وجود دارد همواره از نظر بازدیدکنندگان، قابل توجه و مطلوب بوده و رضایت بسیاری را از سوی آنان در پی داشته است. شهروندان و افراد مقیم در این کشور میتوانند به راحتی از این امکانات استفاده کرده و به سپری کردن اوقات فراغت خود و خانواده شان به شکل مطلوب و دلخواهی بپردازند.
 • از لحاظ آب و هوایی کانادا دارای چهار فصل کاملا جدا میباشد. از این نظر تفریحات هر فصل نیز مجزا بوده و افراد مقیم میتوانند با آسودگی خیال، بیشترین بهره را این تفریحات داشته باشند به این معنا که بدون دغدغه شرایط آب و هوایی از طبیعت و تفریحات منحصر به فرد کانادا لذت ببرند.

انواع اقامت در کانادا

1- اقامت کوتاه مدت و موقت در کانادا که از طریق ویزای گردشگری امکان پذیر است و مدت آن حداکثر تا شش ماه است. افراد میتوانند در قالب تورهای گردشگری از مزایای این نوع اقامت بهرهمند شوند.

2- اقامت بلندمدت یا دائم در کانادا که مدت آن بیش از شش ماه است. به کارت اقامت دائم در کانادا (PR) گفته میشود که از سال 2002 که بر مبنای قانون مهاجرت و حمایت از پناهندگان این کشور توسط اداره مهاجرت و شهروندی کانادا به متقاضیان ارائه میشود. مدت اعتبار این کارت پنج ساله است و پس از این مدت این کارت ابطال میشود. پس از آن، فرد متقاضی میتواند درخواست صدور کارت جدید را داشته باشد، منوط به این که ثابت کند در این مدت در کانادا حاضر بوده و زندگی میکرده است. روشهای اقامت دائم در کانادا متنوع بوده که در زیر به توضیح موجزی از هر کدام پرداخته میشود.

 • از طریق سرمایهگذاری و خوداشتغالی: برای کمک به جذب سرمایهگذاران خارجی برای سرمایهگذاری در کانادا و رشد اقتصادی این کشور بر طبق قانون، سرمایهگذاران و همراهان آنها اجازه اقامت دائم در کانادا را میتوانند داشته باشند که در حال حاضر با مبلغی در حدود 200 هزار دلار میتوانند در این کشور سرمایهگذاری کرده و پس از آن درخواست اقامت دائم را داشته باشند.
 • از طریق تحصیل: سیستم  آموزشی و دانشگاهی کانادا همواره از لحاظ استانداردها در رنکینگ جهانی بالاترین رتبه را به دست میآورد و دانشگاههای این کشور از این لحاظ جزو برترین دانشگاهها نیز محسوب میشود و سالانه خیل عظیمی از متقاضیان تحصیل در این کشور اقدام به اخذ روادید تحصیلی میکنند و از آن جایی که شرایط تحصیل در این کشور هزینهبر است بنابراین فرد متقاضی بابد از لحاظ مالی ساپورت شود. از شرایط دیگر تحصیل در این کشور داشتن مدرک آیلتس بینالمللی زبان به همراه نمرات بالا در رشتههای تحصیلیشان است. پس از اخذ روادید تحصیلی، فرد متقاضی میتواند پس از تحصیل، تقاضای اقامت دائم در کانادا را داشته باشد.
 • از طریق پناهندگی: این روش به دلیل ریسک بالایی که دارد و راههای قانونی متعددی که برای ورود به این کشور وجود دارد توصیه نمیشود. زیرا این روشی است که بسیاری از افراد از آن به مثابه یکی از راههای سریع اخذ اقامت در کانادا در نظر میگیرند.
 • از روش کار و تخصص: این هم یکی از روشهایی است که فرد متقاضی میتواند از طریق اشتغال به یک فعالیت در کانادا تقاضای اقامت دائم را بدهد. از این نظر کانادا کشوری پیشرفته و توسعهیافته محسوب میشود و مشاغلی همانند مهندسی و فنی و نیز مشاغل پرستاری و پزشکی نیاز بالایی در این کشور وجود دارد و خود این کشور تکافوی نیاز خود را ندارد و مهاجرین با داشتن مهارت و تحصیلات در این مشاغل میتوانند به اقامت دائم در کانادا نیز بیندیشند.
 • از روش خرید ملک: در این روش فرد میتواند از طریق خرید ملک یا زمین در این کشور تقاضای اقامت دائم را بدهد.
 • از طریق ازدواج: در این روش فرد متقاضی میتواند از طریق ازدواج با کسی خود اقامت دائم را در کانادا یا دارای گذرنامه کانادایی است تقاضای اقامت دائم در کانادا با داشتن سند ازدواج و بدون گرفتن وکیل قانونی را بنماید.
 • از طریق تولد فرزند: بر طبق قوانین مهاجرتی کانادا، فرد متقاضی اقامت دائم اگر فرزندش در این کشور متولد شده باشد با این روش میتواند تقاضای اقامت دائم در کانادا را بدهد.
قصد مهاجرت یا اقامت کانادا را دارید؟

تیم ما آماده مشاوره رایگان به شما را دارد

درخواست مشاوره
برچسب ها

نیکناز قاجار

حدود سه ساله دارم به صورت تخصصی در حوزه مهاجرت کانادا و اقامت کانادا کار میکنم و تمام سعیم رو میکنم که محتوا های که تولید میکنم دقیق و آپدیت باشه . و باید بگم من آماده پاسخگویی به تمامی سوالات شما هستم همین حالا از طریق باکس پایین سوال خودتون رو از من بپرسید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطالب مرتبط

انواع مهاجرت به کانادا

نیکناز قاجار
۱۸ دی ۱۳۹۷

مهاجرت کارآفرینی کانادا

نیکناز قاجار
۱۹ اسفند ۱۳۹۸

پذیرای صدای گرم شما هستیم. برای ارتباط و مشاوره در حوزه مهاجرت کانادا ، با ما در تماس باشید: ۰۲۱۷۲۸۱۹