Iran & Toronto 02172819
ارسال فرم ارزیابی
×
همین حالا از ما مشاوره رایگان دریافت کنیدارسال فرم ارزیابی

آغاز فصل نو روش های مهاجرت به کانادا

خانه » مقالات » آغاز فصل نو روش های مهاجرت به کانادا
مقالات نیکناز قاجار 11 جولای 2020

امروزه با توجه به تغییر سلیقه ها و سبک زندگی افراد مختلف بحث مهاجرت به موضوعی جدا نشدنی از لفکار و صحبت های هر جامعه ای شده است، ایرانیان نیز از این قاعده مستثناء نیستند.
مهاجرت صرفا به معنای ویزا گرفتن و سفر به کشوری غریب نیست، ساختن یک زندگی تازه در جامعه ای جدید با فرهنگ متفاوت است.
معمولا یکی از مهم ترین دلایلی که متقاضیان از آن به عنوان بهانه مهاجرت استفاده می کنند و قصد ترک کشور خود را می کنند وجود دغدغه های مالی و فرهنگی است.
چند سالی است که کانادا که در شمال ایالات متحده آمریکا واقع شده است به مقصدی جالب و مطمئن برای مهاجران تبدیل شده است، ایرانیان نیز از این قاعده مستثناء نیستند. کانادا چند سالی است که نرخ بیکاری پایینی دارد و به لحاظ اقتصادی رشد خوبی داشته است.

شاید سوالاتی از این این دست که بهترین راه های مهاجرتی چیست؟

چگونه اقامت دائم بگیریم؟

و یا چگونه پاسپورت کانادایی بگیریم؟

از ذهنتان عبور کرده باشد. با ما در این مقاله همراه باشید تا مهاجرت به کانادا را با یکدیگر بررسی کنیم.

قبل از هر چیز باید این نکته را برای مخاطبان توضیح دهیم که کانادا با تمام نکات مثبتی که دارد ممکن است باب میل خیلی ها نباشد و تمایلی به اقامت دائم پیدا نکنند. مانند آب و هوای سردی که غالب است، اقتصاد وابسته به نفت و … . برای درک بهتر این موضوع بهتر است نکات مثبت و منفی کانادا را به طور کلی بررسی و مقایسه کنیم.

 

مزایا مهاجرت به کانادا

 

. کانادا به لحاظ قوانین محیطی هرروزه درحال توسعه و رشد بوده و امنیت، آرامش و بی‌طرفی در این کشور روندی صعودی دارد. از آنجایی که کانادا مانند بریتانیا یا کشور همسایه خود در کشورهایی مانند عراق، افغانستان، لیبی و … موضع جنگی ندارد، می توان گفت امنیت خوبی دارد و خطر جدی متقاضی را تهدید نمی کند.
.مردم کانادا اکثرا خونگرم و مهمان نواز هستند و همین باعث شده است بسیاری از مهاجران در این کشور زندگی کردن را انتخاب کنند و به راحتی با مردم کانادا ارتباط برقرار کنند.

. سیستم‌های تحصیلات و خدمات درمانی دولتی کانادا، استانداردهای بالایی دارند، به شکلی که برخی از شهروندان بریتانیا، خدمات درمانی و تأسیسات مرتبط در کانادا را بهتر از کشور خودشان توصیف کردند. یکی دیگر از مزایای بسیار خوب مهاجرت به کانادا این است که دولت کانادا در برنامه ویزاهای خود امتیازات منحصر به فردی برای مهاجرت خانوادگی به این کشور در نظر گرفته و افراد مهاجر می‌توانند با دغدغه کمتری با بهره گیری از ویزای کانادا از نوع خانوادگی همراه با خانوادشان به این کشور نقل مکان کنند. زیرا موفقیت بیشتر در مهاجرت با خانواده موضوعی ثابت شده است.
.کانادا هنوز درگیر بحران اقتصادی نشده و همچنان چرخ آن به خوبی کار می کند. دلار کانادا ارزش بالایی دارد و حس خوب به زندگی و مثبت اندیشی بین افراد جامعه جریان دارد.

بیشتر بخوانید:  مقایسه انواع راه های مهاجرت به کانادا

.کانادا امکانات عمومی خوبی برای اوقات فراغت جامعه به وجود آورده است.
.کانادا چهار فصل زیبایی دارد و گزینه های خوب زیادی برای سفر و تفریح دارد.( ناگفته نماند نقاط سردسیر این کشور به هر معایب خود را دارند)

 

 

معایب مهاجرت به کانادا

 

.اغلب نقاط کانادا سردسیر بوده و از زمستان های طولانی برخوردار هستند. ولی خوب مناطق جنوبی و غربی آب و هوای معتدل تری نسبت به نقاط این کشور دارند.
.قبل از مهاجرت به کانادا، فرآیند آماده سازی مدارک و انجام کارهای لازم مانند گرفتن ویزا و … امری استرس زا و طاقت فرسا است و نیازمند حوصله و پشتکار فراوان است. با این همه زمانیکه نتیجه کار حاصل می شود متقاضی متوجه آن همه چالش می شود.
.مالیات در کانادا ممکن است از نظر بسیاری از افراد کمی بالا به نظر برسد ولی در اینجا هم مشکل بدون راه حل نمی ماند. مهاجران از طریق مشورت با دفاتر مهاجرت مطمئن و یا یک حسابدار می توانند کارهایی که باعث بالا رفتن مالیات می شوند را کنترل کنند.

 

 

چگونه به کانادا مهاجرت کنیم

 

چند سالی است تب و تاب مهاجرت بین ایرانیان بسیار شدت گرفته است به طوری که از هر 100 جوان ایرانی 4 نفر قصد مهاجرت دارند. ما در این بخش به چگونگی گرفتن اقامت دائم، راه های مختلف مهاجرت و انواع ویزا می پردازیم.

 

 

مهاجرت از روش خویشاوندی به کانادا

اشخاصی که متقاضی این نوع روش هستند باید عضوی درجه یک از خانواده آنها ساکن کانادا باشد.

 

این روش به دو گروه:

1.مهاجرت همسران و فرزندان

2.مهاجرت سایر بستگان واجد شرایط

تقسیم می شود.

 

در گروه اول شما می توانید در قبال همسر و فرزندی که در کانادا حضور ندارند اقدام کنید و باید ثابت کنید که توانایی کافی سرپرستی آن ها را دارید.
گروه دوم شامل: پدر و مادر، پدر بزرگ و مادر بزرگ، خواهران و برادران و فرزندان آن ها هستند. شخص متقاضی برای دریافت اقامت دائم برای بستگان خویش باید ابتدا ثابت کند که ارتباط خانوادگی بین او و بقیه وجود دارد و سپس باید ثابت کند که توانایی اسپانسرینگ خانواده به لحاظ مالی را دارد.

 

مهاجرت تحصیلی به کانادا

هزینه تحصیل در کانادا نسبت به دیگر کشور های انگلیسی زبان بسیار پایین تر است و می توان گفت در آموزش به نوعی صاحب سبک است.
پس از اینکه دانشجو‌ فارغ التحصیل شد، دولت به شخص دانشجو ویزای کار در کانادا داده و پس از اخذ ویزای کار در کانادا و پیدا کردن کار در کانادا به فرد اقامت کانادا داده می شود و با کارت اقامت دائم کانادا فرد می تواند شهروند کانادا شود.

بیشتر بخوانید:  شرایط پناهندگی در کانادا

 

 

مهاجرت از طریق کارآفرینی به کانادا

 

برای تشکیل دادن پرونده، شخص متقاضی برنامه مهاجرت کارآفرینی کانادا باید پرونده خود را در یکی از اداره‌های مهاجرت استان انتخاب شده تشکیل پرونده دهد.
به طور کلی می‌توان گفت در تمامی روش‌های مهاجرت کارآفرینی کانادا متقاضیان این روش باید جهت سرمایه‌گذاری جهت شروع یک بیزینس و شروع کسب و کار تازه به اداره مهاجرت تعهد دهند و پس از آن می‌توانند برای خود و خانواده خود ویزا کانادا را کسب کنند.

 

 

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به کانادا

این روش از مهاجرت در واقع یکی از محدود ترین انواع ویزاهای مهاجرتی به کانادا می باشد. در این روش شخص متقاضی در ابتدا اقامت دائم می گیرد که زمان رسیدگی به آن تقریبا کوتاه تر از روش های دیگر است. این روش که به اقامت دائم کانادا منجر می شود دارای 2 زیر مجموعه می باشد:

1.سرمایه گذاری از طریق مالکیت مستقل 100%
2.سرمایه گذاری از طریق مالکیت شرکتی

 

مهاجرت از اکسپرس اینتری به کانادا

هتر است اسم این مورد را روش مهاجرتی نگذاریم بلکه درواقع یک سیستم جمع‌آوری، دسته‌بندی و انتخابی بر اساس میزان امتیاز است.
این سیستم بر اساس توانایی‌ها و مهارت‌های متقاضیان مهاجرت کانادا راه‌اندازی شد. طبق این روش در هر سال، چند بار قرعه‌کشی انجام شده و متقاضیانی که بیشترین امتیاز را دریافت کنند، انتخاب می‌شوند.

 

مهاجرت به کانادا از طریق استارت آپ

از مهم ترین ویژگی ها و مزیت های دریافت ویزا استارت آپ کانادا، هزینه های بسیار پایین مرتبط با اخذ این نوع ویزا در کنار امکان دریافت اقامت دائم کانادا است.
مهم ترین شرط لازم برای دریافت ویزا استارت آپ کانادا، داشتن ایده خلاقانه تجاری می باشد. چرا که به واسطه یک ایده خلاقانه و برنامه دقیق استارت آپی امکان ورود به کانادا با کمترین هزینه ممکن برای شما فراهم می شود.

 

اقامت دائم کانادا و حفظ آن برای این کار در شخص در مدت و زمان مشخصی باید حضور فیزیکی در خاک کانادا داشته باشد.
( 2سال در طی 5سال)
برای گرفتن پاسپورت کانادایی این زمان به 3 سال در طی 5 سال است.

 

جمع بندی
در این مقاله سعی شده بود راه های گوناگون مهاجرتی برای تصمیم گیری راحت تر در خختیار شما قرار بگیرد. ولی آن چه واضح است برای آنکه در همه ی این مراحل به درستی قدم بردارید و از تصمیماتتان مطمئن باشید، پیشنهاد ما به شما مشاوره با وکلایی است که مدت ها در فرآیند این موضوع قرار گرفته و از پستی و بلندی آن آگاه هستند.

قصد مهاجرت یا اقامت کانادا را دارید؟

تیم ما آماده مشاوره رایگان به شما را دارد

درخواست مشاوره
برچسب ها

نیکناز قاجار

حدود سه ساله دارم به صورت تخصصی در حوزه مهاجرت کانادا و اقامت کانادا کار میکنم و تمام سعیم رو میکنم که محتوا های که تولید میکنم دقیق و آپدیت باشه . و باید بگم من آماده پاسخگویی به تمامی سوالات شما هستم همین حالا از طریق باکس پایین سوال خودتون رو از من بپرسید

2 پاسخ به “آغاز فصل نو روش های مهاجرت به کانادا”

 1. زهره رحیمی گفت:

  سلام‌و احترام .من از طریق همسرم اقدام کرده ام و پرونده ما در دست بررسی است سوال من این است آیا کسب که سال ۲۰۱۵ در کشور دیگری بوده و سال گذشته از لن کشور Police check به اداره مهاجرت ارائه داده و اکنون بخاطر کند تونید ۱۹ مدتی پرونده ها معلق بود و یک سال از تاریخ گواهی سو پیشینه گذشته آیا باید دوباره سو پیشینه تهیه کنم؟ من که از ۲۰۱۵ آنجا نبوده ام آیا اگر دوباره این مدرک را از من بخواهند میتوانم اعتراض کنم؟
  دوم اینکه آیا روال دادن ویزا تغییر کرده یا باید مراجعه حضوری برای ایزومتریک و ویزا یه تزکیه داشته باشیم و در این شرایط آیا کشور ترکیه ما زا قرنطینه نمیکند؟
  با تشکر رحیمی

  • نیکناز قاجار گفت:

   سلام
   شما می توانید با مجموعه ما در تماس باشید تا تیم ما به شما مشاوره رایگان ارائه دهد.
   شنبه تا چهار شنبه از ساعت ۱۰ صبح تا ۱۸
   و پنج شنبه ها هم از ساعت ۱۰ صبح تا ۱۴ درخدمت شما دوست عزیز هستیم
   شماره تماس ۰۲۱۷۲۸۱۹

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پیشنهاد سردبیر

دریافت ویزای تحصیلی کانادا

نیکناز قاجار
24 مارس 2020

هزینه تحصیل در کانادا

نیکناز قاجار
23 نوامبر 2020

پذیرای صدای گرم شما هستیم. برای ارتباط و مشاوره در حوزه مهاجرت کانادا ، با ما در تماس باشید: ۰۲۱۷۲۸۱۹