Iran & Toronto 02172819
ارسال فرم ارزیابی
×
همین حالا از ما مشاوره رایگان دریافت کنیدارسال فرم ارزیابی

ارزیابی مدارک تحصیلی در مونترال

خانه » مقالات » ارزیابی مدارک تحصیلی در مونترال
مقالات نیکناز قاجار ۲۳ مرداد ۱۳۹۷

کار ارزیابی بررسی مدارک تحصیلی در مونترال به عهده اداره مهاجرت و یا همان MICC می‌باشد.

برای اینکه بتوانید ارزیابی تحصیلی در مونترال را انجام دهید ابتدا باید کپی تمام مدارک‌ تحصیلی و ریز نمرات خود را که قصد دارید ارزیابی شود، به یکی از دفاتر اسناد رسمی برده و در آنجا آنها را برابر اصل کنید.

البته در بعضی از مواقع احتیاجی به برابر اصل کردن نیست ولی به خاطر وجود مهر برجسته روی تمامی مدارک بهتر است این کار انجام شود. و بعد از این مرحله مدارک را باید به دارالترجمه برده و آنها را ترجمه کنید.

البته این نکته را در نظر داشته باشید در شهر مونترال هم می‌توانید این کار را انجام دهید ولی از لحاظ هزینه بسیار بیشتر می‌باشد.

بعد از ترجمه کلیه مدارک، باید آنها را با خود به مونترال آورده و در آنجا هم به تایید مترجم رسمی QTTIAQ برسد و باید مترجم روی تمام اوراق مهر تایید بزند.

این نکته را باید در نظر داشت که هزینه زدن مهر بسیار کمتر از ترجمه اوراق می‌باشد.

در مرحله بعد باید فرم‌های مربوطه را از داخل سایت پر کرده و به همراه کلیه مدارک شناسایی و مدارک تحصیلی و پرداخت هزینه ارزیابی مدارک به آدرسی که قبلا در سایت آمده بود پست کنید.

طبق روال اداری ظرف مدت ۱۶ روز نامه رسید مدارک به دست شما می‌رسد و می‌شود گفت که روند رسیدگی به پرونده شما شروع شده است.

مدت زمانی که بررسی مدارک شما طول می‌کشد معمولا بین ۳ الی ۶ ماه می‌باشد و ممکن است در بعضی از موارد پروسه رسیدگی به آن بیشتر هم بشود.

گاهی از مواقع ممکن است مدارک شما به علت نقص برگشت بخورد و به شما عودت داده شود که در این صورت به شما یک مهلت زمانی مشخص برای کامل کردن و رفع نقص مدارک داده می‌شود که اگر چنین اتفاقی بیافتد در نتیجه پروسه رسیدگی به کار شما طولانی تر می‌شود.

بیشتر بخوانید:  مهاجرت به کانادا از طریق خود اشتغالی

و در مرحله آخر بعد از اینکه کار ارزیابی مدارک انجام شد، نتیجه نهایی ارزیابی به آدرس شما ارسال خواهد شد.

چند نکته مهم در باره ارزیابی مدارک تحصیلی در مونترال :

۱- این نکته را در نظر داشته باشید که حتما کپی مدارک را ارسال کنید و اصل مدارک را ارسال نکرده چون به هیچ وجه مدارک را به متقاضی بر نمی‌گردانند.

۲- هزینه های روند رسیدگی مدارک افراد متقاضی چیزی در حدود ۱۲۵ دلار برای تمامی مدارک می‌باشد پس در نظر داشته باشید مدارکی که فکر می‌کنید در آینده احتیاج به ارزیابی دارد را به همراه مدارک دیگرتان ارائه دهید که فقط یک بار این هزینه را پرداخت کنید و بعدها مجبور نباشید مجددا این هزینه را متحمل شوید.

۳- بعضی از دانشگاه‌ها و کالج‌ها روند رسیدگی به مدارک را خود آنها انجام می‌دهند که به طور معمول نتایج این ارزیابی‌ها برای خود آنها معتبر است و سایر دانشگاه‌ها و کالج‌ها آن را قبول ندارند.

۴- بعضی از کارفرماها در کانادا برای یک سری از مشاغل درخواست بررسی و ارزیابی مدارک تحصیلی را دارند که می‌توانند با گرفتن نامه مربوطه از کارفرما و فرستادن آن نامه، زمان و روند اداری بررسی مدارک بسیار کوتاه‌تر و تسریع‌تر شود.

۵- اگر بنا به هر دلیلی این قصد را دارید که  کار ارزیابی مدارک خود را توسط دوستان و یا بستگان تان در مونترال انجام دهید، باید فرم مخصوص وکالت را که در سایت مربوطه وجود دارد پر کرده و به همراه الباقی مدارک خود پست کنید.

۶- در مورد الزام مهر برابر اصل در دفتر‌خانه و همین طور مهر مترجم رسمی در مونترال، افراد در این زمینه تجربه‌های متفاوتی دارند اما به تازگی الزام شده ولی در کل اگر مدارک ارسالی شما دارای مهرهای دفاتر اسناد رسمی و مترجم رسمی باشد، احتمال نقص پرونده و برگشت مدارک بسیار کمتر می‌باشد.

۷- لیست و فرمت کلیه مدارک مورد نیاز از قبیل فرم‌های درخواست و هزینه‌ها و آدرس و نشانی مکانی را که باید برای ارسال مدارک باشد ارسال شود.

بیشتر بخوانید:  اقامت کانادا از طریق خرید ملک

کلیه مواردی که در بالا عرض شد به طور کامل در سایت اداره مهاجرت کانادا وجود دارد و لطفا قبل از ارسال مدارک حتما یکبار به این سایت رفته و مدارکی که مورد احتیاج است را دوباره چک کرده چون تمامی موارد هر بار با اپدیت جدید دچار تغییراتی می‌شود.

آدرس سایت:

http://www.immigration-quebec.gouv.qc.ca

5/5 (1 نظر)
قصد مهاجرت یا اقامت کانادا را دارید؟

تیم ما آماده مشاوره رایگان به شما را دارد

درخواست مشاوره
برچسب ها

نیکناز قاجار

حدود سه ساله دارم به صورت تخصصی در حوزه مهاجرت کانادا و اقامت کانادا کار میکنم و تمام سعیم رو میکنم که محتوا های که تولید میکنم دقیق و آپدیت باشه . و باید بگم من آماده پاسخگویی به تمامی سوالات شما هستم همین حالا از طریق باکس پایین سوال خودتون رو از من بپرسید

3 پاسخ به “ارزیابی مدارک تحصیلی در مونترال”

  1. MarkVag گفت:

    کارتون درسته

  2. PaulVag گفت:

    ممنونم از محتوا جذابتون

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطالب مرتبط

آنچه باید درمورد زندگی در تورنتو بدانید

نیکناز قاجار
۳۱ شهریور ۱۳۹۸

تایید مدرک دانشگاه سراسری

نیکناز قاجار
۲۱ مرداد ۱۳۹۷

مهاجرت از روش خویشاوندی

نیکناز قاجار
۰۴ اسفند ۱۳۹۸

پذیرای صدای گرم شما هستیم. برای ارتباط و مشاوره در حوزه مهاجرت کانادا ، با ما در تماس باشید: ۰۲۱۷۲۸۱۹