Iran & Toronto 02172819
ارسال فرم ارزیابی
×
همین حالا از ما مشاوره رایگان دریافت کنیدارسال فرم ارزیابی

15 مشاغل مورد نیاز کانادا را بشناسیم

خانه » مقالات » 15 مشاغل مورد نیاز کانادا را بشناسیم
مقالات نیکناز قاجار ۲۰ شهریور ۱۳۹۹

 

مشاغل مورد نیاز کانادا

در زیر لیستی از مشاغل مورد نیاز کانادا که اطلاعات داشتن در مورد آن خالی از لطف نیست قرار داده ایم که امیدواریم مورد استفاده شما عزیزان قرار بگیرد.

اگر قصد تغییر شغلتان را هم دارید بد نیست به این لیست نگاهی بیندازید.

شرکت منابع انسانی Randstad با بررسی دقیق وضعیت بازار کار در کانادا لیستی از مشاغل مورد نیاز کانادا که در سال ۲۰۱۹ بسیار به آنها نیاز بود را منتشر کرده است.

1. کارگر ساده “کارگران ساده نقطه اتکا صنایع کانادا هستند. آنها تمامی کارهایی که برای ادامه یک کار لازم است را انجام میدهند. سال ۲۰۱۹ کارگران ساده بسیاری در کانادا مورد نیاز بودند”

2. نماینده فروش  “نماینده فروش دومین شغل مورد نیاز در کانادا در سال ۲۰۱۹ بود. تاجران بر روی فروشندگان حرفه ای حساب می کنند تا محصولات را از روی قفسه ها به دست مشتریان برسانند.”

3. حسابدار در کانادا “چه کسی وجود دارد که از محاسبه مالیاتش متنفر نباشد؟ خوشبختانه حسابدار هایی هستند که این کار را انجام دهند. حسابدارها همه نوع موارد مالی را حساب میکنند و به مدیریت سرمایه افراد و شرکت ها کمک میکنند.” داشتن یک مدرک CPA میتوانید استخدام شما را تضمین کند.

4. مدیر پروژه مهندسی در کانادا “با تاکید دولت بر ایجاد زیرساخت ها و بازار خوب مسکن، مدیر پروژه مهندسی شغلی است که در سال ۲۰۱۹ نیز بسیار مورد نیاز بود”

5. تحلیلگر بیزینس (Business analyst) در کانادا “تحلیلگران بیزینس نقش مهمی در کارکرد موثر تجارت ها دارند. با توجه به حوزه شان، تحلیلگران بیزینس ممکن است در برنامه ریزی استراتژیک، تحلیل و و بهینه سازی سیستم داخلی بیزینس، فرایندها یا نرم افزارها کمک کنند.”

6. نماینده خدمات مشتریان در کانادا “نمایندگان خدمات مشتریان آخرین نقطه تماس قبل از خرید محصول توسط مشتری هستند، بنابراین نقش مهمی در بقای هر سازمانی ایفا می کنند.”

کمپانی ها نیاز زیادی به نمایندگان خدمات مشتریان آشنا با سیستم های CRM دارند.

7. مدیر پروژه IT “مدیران پروژه های IT معمولا در توسعه یا IT پیش زمینه خوبی دارند، که باعث میشود بتوانند تیمی از توسعه دهندگان، تحلیلگران یا دیگر متخصصان تکنولوژی را در پروژه های تیمی مختلف راهنمایی کنند.”

8. مدیر خدمات مشتریان “وظیفه این مدیران راضی نگه داشتن مشتریان و یافتن مشتری های بالقوه است. یک مدیر توانا می تواند تاثیر بسزایی در بخش نهایی داشته باشد.”

9. مهندس نرم افزار “مهندسین نرم افزار مغز متفکر پشت نرم افزارهایی هستند که روزانه در پلتفرم های مختلف استفاده می کنیم.  بنابراین زیاد عجیب نیست که سازمان های مختلف به این افراد نیاز دارند.”

10. اپراتور لیفتراک در کانادا “گسترش فروش اینترنتی منجر به افزایش انبارهای مختلف در کانادا شده است. این عملیات ها نیازمند رانندگان لیفتراک دارای مدرک برای حمل و انبار کردن محصولات هستند”

11. مسئول استخدام در کانادا “مسئولین استخدام، جذب نیروی متخصص و آموزش دیده مناسب برای کمپانی ها را تضمین می کنند. با این که این سمت در تمامی مشاغل مورد نیاز است، اما در سال ۲۰۱۹ مسئولین استخدام در بخش تکنولوژی و مهندسی بسیار مورد نیاز بود.”

12. دستیار اجرایی Administrative assistant “دستیارهای اجرایی باید بتوانند کارهای مختلفی از ساده تا سخت مانند کارهای دفتری مانند برنامه ریزی تا حسابداری را انجام دهند.”

13. اسمبلر Assembler “بخش تولید کانادا سالی قوی را پشت سر گذاشته که در نتیجه فرصت های شغلی زیادی برای اسمبلرها فراهم شده است. در سال ۲۰۱۹ افرادی که توانایی کار با دستگاه های سنگین مختلف را داشتند بسیار مورد نیاز بودند.”

14. ماشین کار در کانادا “ماشین کار ها با تکنولوژی آشنا هستند و توانایی کارهای زیادی با دست هایشان دارند. آنها تضمین میدهند که دستگاه های گرانقیمت استفاده شده در کارخانه ها به خوبی استفاده شده و کار میکنند.”

15. متصدی پذیرش “متصدیان پذیرش اولین افرادی هستند که به مشتریان در مکان های تجاری خوش آمد میگویند. آنها مسئول ایجاد اولین تاثیر مثبت هستند که می تواند مشخص کننده حس افراد به کمپانی باشد.”

 

 

مهاجرت به کانادا و‌ پیدا کردن مشاغل مورد نیاز کانادا

کشور کانادا یکی از پهناورترین کشورهای دنیا است که تنها ۳۵ میلیون نفر جمعیت دارد و یکی از مهاجر پذیرترین کشور های دنیا نیز می‌باشد. کشور کانادا طی ۲۰ سال گذشته بیشترین تعداد جذب مهاجر در دنیا را به خود مختص داده است و در سالهای اخیر قوانین سخت تری را نسبت به سال‌های پیش وضع کرده است و اقامت کانادا و مهاجرت به کانادا بسیار سخت تر از گذشته شده است.

کشور کانادا دارای استان‌های مختلفی می‌باشد و معمولا هر استان برنامه‌های خاص خود را برای افراد مهاجر دارد که منجر به اقامت دائم کانادا می‌شود. ‌و تقریبا شرایط هر استان با استان دیگر بسیار متفاوت می باشد. اما پیدا کردن کار در کانادا بعد از مهاجرت به کانادا شریان اصلی زندگی می‌باشد.

مراحل پیدا کردن مشاغل مورد نیاز کانادا

فرد باید تسلط به زبان داشته باشد و مسلط بودن به زبان از همه چیز بسیار مهم تر می‌باشد و در صورت عدم تسلط، فرد دچار مشکلات زیادی می‌شود، پس نقش زبان بسیار تاثیر گذار می‌باشد.

اما در این حین فرد می‌تواند با تقویت زبان خود مشکلات خود را کاهش دهد و فرد جویای کار در کانادا می‌توان با جهش دو چندانی در این زمینه داشته باشد.

 • کمک گرفتن از وب سایت‌های کاریابی در کشور کانادا
 • شرکت کردن در مصاحبه استخدامی
 • شرکت کردن در نمایشگاه‌های مربوط به کاریابی و آماده بودن رزومه خود
 • کمک گرفتن از موسسات کاریابی

 

دیگر شرایط پیدا کردن مشاغل مورد نیاز کانادا

به جز مسلط بودن به زبان که تاثیر چشمگیری در موفق بودن دارد تحصیلات و تجربه کاری هم بی‌تاثیر نیست در این مقوله، به طوری که اگر فرد جویای کار دارای رزومه قوی‌تری باشد احتمال پیدا کردن شغل با درآمد‌های بالاتر بسیار وجود دارد.

افرادی که هنوز تسلط کافی به زبان را ندارند پیشنهاد می‌شود قبل از مهاجرت کانادا حتما زبان خود را قوی کنند و تسلط کافی بر زبان را داشته باشند که در زمانی که مهاجرت به کانادا را انجام دادند و اقامت کانادا را دریافت کردند در این زمینه دچار مشکل نشوند.

شما می توانید برای آنکه دچار مشکل نشوید از منابع مهمی اطلاعات کامل به دست آورید. سازمان مهاجرت کشور کانادا دوره هایی برگزار می‌کند که شامل:

۱- برگزاری های دوره های عملی نگارش رزومه می‌باشد.

۲- جلساتی را در زمینه آموزش برای جستجوی کار را برگزار می‌کند.

۳- خدمات ویژه برای کمک به پیدا کردن برای افراد جویای کار در کانادا منبع دیگری که میتوان از آن کمک گرفت بانک کار می‌باشد که اطلاعات جامع و کاربردی را به متقاضیان ارائه می‌کند که این اطلاعات شامل موارد زیر است. انواع کارها دستمزدها وظایف اصلی شرایط همکاری مدارک تحصیلی مورد نیاز این خدمات باعث می شود که اطلاعات با ارزشی بابت انتخاب شغل و هزینه‌های زندگی در کانادا پس از مهاجرت به کانادا را به دست آورید.

 

5/5 (1 نظر)
بیشتر بخوانید:  تایید مدرک دانشگاه آزاد
قصد مهاجرت یا اقامت کانادا را دارید؟

تیم ما آماده مشاوره رایگان به شما را دارد

درخواست مشاوره
برچسب ها

نیکناز قاجار

حدود سه ساله دارم به صورت تخصصی در حوزه مهاجرت کانادا و اقامت کانادا کار میکنم و تمام سعیم رو میکنم که محتوا های که تولید میکنم دقیق و آپدیت باشه . و باید بگم من آماده پاسخگویی به تمامی سوالات شما هستم همین حالا از طریق باکس پایین سوال خودتون رو از من بپرسید

48 پاسخ به “15 مشاغل مورد نیاز کانادا را بشناسیم”

 1. esmail گفت:

  سلام .تو کار کاشی کاریو نمای ساختمان و ابزارگچ بری استا کارم نیاز به مشاوره همکاری برای راهنمای دارم

 2. کامران گفت:

  سلام ، من لیسانس حسابداری دارم و 18 سال سابقه بیمه ، سن من 42 ساله و گواهینامه لیفتراک هم دارم ، در حال حاضر مسئول انبار شرکت میهن تو یکی از شهر ها هستم ، زبان انگلیسی هم آشنایی دارم و میتونم ارتقا بدم ، آیا میتونم بابت اقامت اقدام کنم ؟

  • مدیر سایت گفت:

   با سلام احترام
   کامران عزیز
   اطلاعات شما کامل نیست ولی طبق گفته های شما
   شما می توانید از طریق گواهی فنی خود اقدام کنید ولی جهت اطلاعات بیشتر با مجموعه زرین کانادا در ارتباط باشید

 3. امیرراجی گفت:

  سلام من راننده کامیون هستم
  راننده لودر
  راننده بابکت یا منی لودر
  اینا برای کار در کانادا مورد تعید هست
  این حرفه بدرد می خوره اونجا کار هستش براشون
  ممنون میشم بهم بگین
  مدرک جوشکاریم دارم اما تو رشتهای بالا حرفه ایی هستم

  • مدیر سایت گفت:

   باسلام احترام
   دوست عزیز
   با مدرک پایه یک برای ایالت ساسکاچوان اقدام کنید و با مدرک فنی مکانیت هم می توانید از طریق اسکیلد ترید اقدام کنید
   با تشکر از شما

 4. سید جمال موسوی زارع گفت:

  با سلام راننده لیفتراک با ۱۰ سابقه کار ودیپلم میکانیک دارم

  • مدیر سایت گفت:

   با سلام احترام
   جناب آقای زارغ عزیز
   با مدرک پایه یک برای ایالت ساسکاچوان اقدام کنید و با مدرک فنی مکانیت هم می توانید از طریق اسکیلد ترید اقدام کنید
   با تشکر از شما

 5. امیر گفت:

  با سلام ۳۸ سالمه و گرافیست هستم و ۱۶ سال سابقه کار در ایران دارم، همسرم هم آرشیتکت هست، چطور میتونیم کانادا کار بگیریم؟

 6. هیلا گفت:

  سلام
  همسرم ۱۷ سال سابقه بیمه دارد. سن ۳۵ / دیپلم حسابداری مالی و ۱۱ سال در موسسه مالی کار کرده. ولی ۱۵ سال به طور حرفه ای عکاسی می کند واکنون آتلیه و لابراتوار چاپ هم دارد. و مدرک چاپ از فنی و حرفه ای دارد. برای کار عکاسی از چه طریق میشه اقدام کرد؟

 7. حسین گفت:

  سلام من گواهینامه لیفتراک دارم ولی پایه یک ندارم. میتونم اقدام کنم؟

 8. يعقوب شیخی گفت:

  مطالب عالی……باعرض سلام واحترام بنده جوشکار لوله کشی ساختمانی هستم مدرک فنی حرفه هم موجوده وشرکت تاسیساتی هم10سال پیش ثبت کردم زبان انگلیسیم ضعیف هستش وبرای مهاجرت به کانادا میخواهم اقدام کنم متاهل هستم دارای2 فرزند زیر 15 سال راهنماییم کنید.سپاس

 9. جواد گفت:

  با سلام
  من ۳۰ سلامه و دیپلم برق قدرت دارم و ۵سال سابقه کار در خطوط توزیع فشار قوی برق و پستهای فشار قوی شهری و صنعتی دارم و البته هنوز هم مشغول به کار هستم.
  میخواستم بدونم آیا من شرایط مهاجرت به کانادا رو دارم؟
  میشه راهنمایم کنید؟
  با تشکر از شما

 10. جواد گفت:

  با سلام
  من ۳۰ سلامه و دیپلم برق قدرت دارم و ۵سال سابقه کار در خطوط توزیع فشار قوی برق و پستهای فشار قوی شهری و صنعتی دارم و البته هنوز هم مشغول به کار هستم.
  میخواستم بدونم آیا من شرایط مهاجرت به کانادا رو دارم؟
  میشه راهنمایم کنید؟
  با تشکر از شما

 11. علی نیکزاد گفت:

  سلام راننده کامیون هستم دارای خانواده سه فرزند دارم یکی از فرزندانم کلاس دهم است چگونه می تونم هم برای کار وهم تحصیل کانادا اقدام کنم ممنونم

 12. سمیه گفت:

  سلام
  به تیم حرفه ای
  امیدوارم حالتون خوب باشه من چند وقتی هست که دارم به مهاجرت کانادا فکر میکنم و میخواستم ی مشاوره حرفه ای داشته باشم امکانش هست شماره تماستون رو به بنده بدین من با مجموعه شما تماس بگیریم؟

 13. اصغر گفت:

  واقعا ممنونم بابت محتواتون

 14. محمد گفت:

  سلام خوب هستین …
  من مدرک لیسانس عمران از دانشگاه ملی
  مدرک آیلتس با نمره ۶
  مدرک داوری رشته ورزشی خودم
  مدرک مربیگیری درجه ۳
  حکم های قهرمانی کشور در رشته رزمی با کد ثبت فدراسیون دارم ن از الکی هاش
  حکم اوراآسیایی با تایید شورای برون مرزی رو هم دارم
  ۲۵ سالمم هست ، بای این اوصاف بنظرتون برای وییزای کانادا اقدام کنم ، امکانش هست موافقت کنن باهام ؟

 15. مرتضی گفت:

  سلام
  من وکیل دادگستری و دانشجوی دکتری حقوق هستم
  چطور میتونم مهاجرت کنم

  • نیکناز قاجار گفت:

   سلام
   شما می توانید با مجموعه مهاجرتی زرین کانادا ما در تماس باشید تا تیم ما به شما مشاوره رایگان ارائه دهد.
   شنبه تا چهار شنبه از ساعت ۱۰ صبح تا ۱۸
   و پنج شنبه ها هم از ساعت ۱۰ صبح تا ۱۴ درخدمت شما دوست عزیز هستیم
   شماره تماس ۰۲۱۷۲۸۱۹

 16. پلاس گفت:

  دمتون گرم خیلی مقاله خوبی بود

  • نیکناز قاجار گفت:

   سلام
   شما می توانید با مجموعه ما در تماس باشید تا تیم ما به شما مشاوره رایگان ارائه دهد.
   شنبه تا چهار شنبه از ساعت ۱۰ صبح تا ۱۸
   و پنج شنبه ها هم از ساعت ۱۰ صبح تا ۱۴ درخدمت شما دوست عزیز هستیم
   شماره تماس ۰۲۱۷۲۸۱۹

 17. حسین گفت:

  دمتون گرم بابت محتوا عالیتون

 18. نایبعلی زارع تکام گفت:

  سلام راننده لودر هستم با ۲۰سابغه کاردارای ویژه لودر میخوام برای استرلیا دنبال کار با لودر هستم

  • نیکناز قاجار گفت:

   سلام
   شما می توانید با مجموعه ما در تماس باشید تا تیم ما به شما مشاوره رایگان ارائه دهد.
   شنبه تا چهار شنبه از ساعت ۱۰ صبح تا ۱۸
   و پنج شنبه ها هم از ساعت ۱۰ صبح تا ۱۴ درخدمت شما دوست عزیز هستیم
   شماره تماس ۰۲۱۷۲۸۱۹

 19. مجید گفت:

  سلام گواهینامه لیفتراک بین اللملی دارم و آشنا به زبان میتونم ویزای کاری بگیرم

 20. سعید حیدریان گفت:

  با سلام و خسته نباشید. اینجانب سعید حیدریان – مهندس بهداشت حرفه ای در زمینه ی بهداشت حرفه ای و ایمنی صنعتی دارای 27 سال سابقه ی کاری مفید هستم . و در حال حاضر بازنشسته شده ام. سن ام 49 سال است. از لحاظ توانایی و سلامتی از هر لحاظ آمادگی کامل کار در محیط های کاری را دارم. آیا در رابطه با تخصص ام ( ترجیحاً ایمنی صنعتی ) در حال حاضر بعنوان کارشناس ایمنی – مسئول ایمنی یا افسر ایمنی صنعتی در کشورهای کانادا – استرالیا – اسپانیا و کشورهای حاشیه خلیج فارس امکان جذب و کار را دارم. راهنمایی بفرمائید. در صورت امکان موسسه های کاریابی در کشورهای فوق را ارائه فرمائید. با کمال تشکر.

 21. امیر نواری گفت:

  امیر نواری کارگر بار کشی هستم رستوران پشت منغل تخته کار رستوران هستم برای کار های ساختمانی کار در ارتفاع نمای کامپوزیت دیوار چینی دارم سن من 28سال هست کارگری ساده و نظافت استبل اسب یا دامداری گاوداری کار کردم کارگر ساده بدون داشتن تخصص همه کاری انجام میدم تحصیلات من زیر دیپلم زبان خارجی بلد نیستم

 22. محمد گفت:

  درود بر شما ۴۶سالمه سابقه کاری در ضمیمه مختلف دارم از جمله خدمات شرکت حمل و نقل ۱۵سال . فعالیت در ضمیمه تولید لوازم گردشگری . فعالیت در ضمیمه طراحی دکوراسیون داخلی منزل ۴سال ومتاهل وداری فرزند همراهی برای مهاجرت به کانادا رو میتوانم پیگیر باشم سطح زبان انگلیسی معمولی. سپاس از جواب شما

 23. سهند گیوتاژ گفت:

  چجوری میتونم بعنوان یه مربی ورزشی ویزا بگیرم؟ سابقه قهرمانی ندارم اما سالها مربیگری ورزش تنیس رو داشتم

 24. نیما اصغری گفت:

  میخوام از طریق جوشکاری ویزا بگیرم

 25. احمد حسنی گفت:

  من شغلم آزاد بوده و تو کار خرید و فروش فرش های ماشینی و دست بافت هستم. امکانش هست با خرید یه مغازه در کانادا با فروش فرش کارم رو ادامه بدم؟چقد هزینش میشه؟ چقد طول میکشه ویزا برام صادر شه؟

  • علیرضا گفت:

   بله امکانش هست اما توضیحاتی که مد نظر شماست در اینجا قابل پاسخگویی نیست لطف کنید تماس بگیرید و یا فرم مربوطه را پر نمایید تا مشاوره کاملی دریافت نمایید.

 26. علیرضا گفت:

  سلام
  من رشته برق گرایش قدرت خوندم ولی هیچ سابقه کار مرتبطی ندارم و در زمینه IT و مخابرات کار کردم و 6 سال بیمه دارمو 29 سال سن
  برای مهاجرت می تونم اقدام کنم؟

 27. سامانی گفت:

  بسیار عالی بود لطفا مشاغل بیشتری معرفی نمایید. با تشکر از شما

 28. پایا گفت:

  بسیار عالی و ممنون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پیشنهاد سردبیر

وکیل مهاجرت کانادا

نیکناز قاجار
۰۵ آذر ۱۳۹۷

بانک های کانادا

نیکناز قاجار
۲۳ مهر ۱۳۹۷

پرسش و پاسخ ها اخیر


پذیرای صدای گرم شما هستیم. برای ارتباط و مشاوره در حوزه مهاجرت کانادا ، با ما در تماس باشید: ۰۲۱۷۲۸۱۹